Kompozycje

Kompozycje

Rola piosenek w spektaklu Kotlyarevskyi „Natalka Poltavka”

Piosenka, piosenka ukraińska Ty zawsze martwi mnie jego magiczną melodię, jego miłość do wszystkich istot żywych. Utwory organicznym elementem odgrywa Kotlyarevskyi „Natalka Poltavka”. Co tak wiernie oddają nastrój, uczucia, śmiać się, czy nieść smutek, a nie utwór?

Ze względu na piosenki Rozumiem lepsze poczucie Natalka i Piotra, dzięki piosence pokazuje „filozofia” komornika; wszystkie piosenki sprawia całkiem inne wrażenie niż zwykłe monologu. Zagraj w „Natalka Poltavka” trudno sobie wyobrazić bez piosenki. To tak, jakby jej dusza, która wybucha, aby powiedzieć światu o cierpienia i upokorzenia, miłości i poszukiwaniu. Przypomnijmy słynny utwór „wieje wiatr wieje przemocy” czy „Jaka woda jest mętna” Słowo z tych piosenek przyjść do nas, wyciągnąć nas smutek, melancholię dziewczynę, rozwiedli się jej ukochany.

Natalia jest cierpienie, a piosenki takie jak „cierpi” z nią, a my przechodziliśmy kawałek z wielkim smutkiem, „Chodź, kochanie, spójrz, co tolerują mąki! Czy kiedykolwiek w swoim sercu, ale wziąć z mojej ręki. Pośpiesz się, kochanie, zachowaj mnie od okrutnej plagi! Do kiedy jestem niekochana, musi podzielić „. Ale nie tylko ból rozłąki przekazuje tę piosenkę.

Mówi o wielkiej, bezgranicznej wierności, w której nie można zmienić faworyta – to ma zdradzić.

Ulubiona Nataszy – Peter – Kozak śpiewa piosenkę. On jest kozak, który podróżował długo, bo „w polu”, że jest na wolności. Po tym wszystkim, Peter, bo on, będąc biednym, kochał to bogaty Natalię, został wygnany z domu. A teraz nie ma pieniędzy, ale to jest wolny. Sam pisarz często lubił używać przysłowie: „Gdy Kozak w polu, a potem będzie.” To nie przypadek, w najemnika włóczęgów usta Piotr stawia piosenkę ludową „I poszedł z Don Cossack i Don domu”, który stworzył kończąc do gustu: „Ale dzięki losowi, gdy Kozacy w tej dziedzinie, ponieważ jeśli jest to w polu, a następnie on jest na wolności.

Och, jeśli można dzielić, przyszedł do mnie w tej dziedzinie, to byś pomyślał ktoś obrażony „. Piosenka „Albo ty, moja córka, nie chcesz dobroci” przeszedł głębokie, podekscytowany uczucie kochającej matki, jej uczucia co do losu jej córki, Natalii chęci obdarzyć, pragnienie, aby „syn-rodzaju”. To jest marzenie każdego matki, ale nic nie można rozbić lepiej niż piosenki.

W spektaklu „Natalka Poltavka” tam satyryczne piosenki. Na przykład, „każde miasto i rozmieszczenie prawa.” Zmieniony H.Skovoroda wiersz, w którym komornik uzasadnia takie brzydkie zjawisk życia społecznego, jak oszustwo, kłamstwo, drapieżników.

Ta piosenka jest śpiewana przemocy „wyższy” nad „niższym”, przekupstwa i pochlebstwa. Zarzuca się, że to wszystko jest zupełnie naturalne i życie na środowisko: „Kto wyżej, niższe jarzmo, – Silne bezsilny i biednych ludzi bogatymi naciska pewien sługa, skurcze, zakręt przed nim, jak łuk.” Piosenka trafnie parafrazując przysłowia: „suchość w ustach ciągnie łyżkę”, „wizy nemazannaya bardzo piszczy” – i są one wykorzystywane do uzasadnienia zła społecznego – oszukać i przekupstwa: „Każdy, kto nie rozmazuje, jest bardzo skrzypi, który nie jest nieszczere, tylna siedzi „. W grze istnieje grupa piosenek, zupełnie niezależnie napisane przez autora: „wiejące wiatry wiejące przemocy”, „Widzimy sposób Połtawa Połtawa i chwalebną”, „Och, jestem dziewczyną Poltavka” i inne.

Jest zrozumiałe, że wymienione wyżej Piosenka niewiele różnią się od ich postawy ludowej, liryzmu, środków stylistycznych. W związku z tym, wszystkie piosenki są liryczne gatunek sztuki, niezależnie od ich pochodzenia, są wśród pewnej wspólności, integralności. Wszyscy byli lub stali się ludowa. Nie można spokojnie czytać grę Kotlyarevskyi „Natalka Poltavka”!

Ona daje, i miłość. radość i smutek, fascynuje unikalnymi piosenek i pobudza serce z napływem uczuć. Dużo wody upłynęło w morzu zapomnienia, wielu zapomnianych utworów, a życie „Natalka” i dźwięki ze sceny, zdobiące nasze życie, i włączy się na długi czas

Zawartość interesujących nowościach

Share →