Kontaktowe zapalenie skóry. Proste kontaktowe zapalenie skóry i alergiczne ...

Kontaktowe zapalenie skóry. Proste kontaktowe zapalenie skóry i alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, przyczyny, objawy, leczenie

W lecie idziemy otworzyć ubrania, i dobrze, jeśli mamy coś do chluby: rzeźbiona figura, złotą opaleniznę, piękne skóry. A jeśli nie? Potem musiał ukryć swoje braki, choć można uniknąć niedogodności.

Przynajmniej te związane z kontaktowym zapaleniem skóry: Ten rodzaj choroby skóry całkowicie uleczalna.

Nazwa kontaktowego zapalenia skóry mówi sama za siebie. Przejawy tej choroby: to pogarsza, gdy skórę pacjenta po kontakcie z każdym drażniące.

Istnieją dwa typy kontaktowego zapalenia skóry, chorób:

Proste kontaktowe zapalenie skóry Bezpośrednie straty związane z komórek skóry. W łagodnych przypadkach, pacjent skarży się na swędzenie i suchość skóry. Specjalne niedogodności kosmetyczne proste kontaktowe zapalenie skóry nie powoduje. Jednakże, jeśli czynnik szkodliwy nadal działać dalej, to mogą pojawić się inne objawy proste kontaktowe zapalenie skóry zaczerwienienie, łuszczenie skóry, a następnie wytwarzanie skorupy.

Swędzenie zaczyna przeszkadzać ludzi – niemal nieustannie, pojawia się ból i pieczenie.

Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry pesters pacjenta nawet więcej. Zaczerwienienie, gdy jest to bardziej widoczne, nie jest obrzęki na skórze, to zaczyna się zamoczyć, pęcherzyki, które powstają spontanicznie ujawnione. W tym przypadku zmiany skórne nie są ograniczone do tych obszarów, w których alergenu, ale znacznie bardziej.

Przyczyny wyprysku kontaktowego. Winy – szkodliwe czynniki, które działają na skórę. W atopowym zapaleniu skóry, ponadto produkują przeciwciała, które nadal działają nawet po czynnikiem szkodliwym zniknął.

Choroba ta przebiega dłużej.

Latem kontaktowe zapalenie skóry jest często związane z alergią na rośliny (gdy choroba jest nazywany «katar sienny»), A nietolerancja światła słonecznego (takich fotoalergiczne reakcje ciała są nazywane).

Od rośliny są uważane za najbardziej alergików Asteraceae (np chryzantemy, ambrozja), pierwiosnki, drewna (sosna, brzoza). Może być również uczuleni na tulipany, słoneczniki i chwastów.

Choroba powoduje kontaktowe zapalenie skóry i chemikaliów. Kontaktowe zapalenie skóry często cierpią z powodu ludzi, którzy są zatrudnieni w przemyśle chemicznym. Choroba może powodować nikiel, chrom, kobalt, rtęć, żywicy syntetycznej, gumy. Z większości niebezpiecznych konserwantów estry kwasu paraoxybenzoic. Benzoesany nie tak rzadko wchodzi w żywności.

W rzadkich przypadkach, choroba występuje po ekspozycji na barwników tekstylnych.

Ustalić przyczyny kontaktowego zapalenia skóry może być spojrzał na siebie w lustrze. W zależności od tego jaka część ciała dotkniętego, szukać przyczyny.

Gdy fotodermatozę wpływa na odsłonięte części ciała, najbardziej dostępnym działaniem słońca: twarzy, szyi, górnej części klatki piersiowej i szyi, z tyłu dolnej z rąk i ramion. Części ciała, ukryte odzieży, a także skóry głowy, w patologicznej procesu związanego rzadko.

Jeżeli osoba pracuje z substancjami niebezpiecznymi, to kontaktowe zapalenie skóry pojawia się zazwyczaj na rękach. Ponadto przyczyną choroby w tym przypadku może być mydło, rękawice gumowe, kremy, płyny do pielęgnacji skóry lub inne strony, a każdy zakład.

• Jeśli działania niepożądane są opary chemiczne, wysypka może wystąpić również na twarzy. Wysypka na twarzy pojawia się również z powodu działań kosmetyków lub filtrach przeciwsłonecznych. Jeśli jesteś uczulony na kremy i proszek wpływ na skórę twarzy, uczulenie na tusz do rzęs i cień – powiek, szminki – warga rouge na – policzki.

Usta mogą być chore, gdy narażone na ciała alergicznej pastą lub jedzenie orzechów nerkowca.

• Jeśli przyczyny zapalenia skóry – biżuteria metalu, Objawy choroby, które zazwyczaj występują w obszarach styku ze skórą «winny» Metal:. w płatkach uszu, szyi, nadgarstków, i tak dalej d.

Skalp cierpi pod wpływem niewłaściwych szamponów do ciała, farby do włosów, stylizacji i trwała. Zapalenie skóry na szyi, powodem do myślenia nie tylko o tym, co można nosić biżuterii, ale także na temat środków, dzięki którym korzystanie opieki, i że spełnia Twoje ochrony przeciwsłonecznej lub perfum wybranej marki.

Region pachy często mają wpływ na działania udało dezodoranty, środki zapachowe i barwniki do tkanin, skóry tułowia – nosząc ubrania z materiałów syntetycznych i tkanin, które są przetwarzane niebezpiecznych barwników.

Podeszwy skórzane często cierpi na alergię do materiałów, z których wykonane buty, wkładki i skarpetki.

Genitalia mogą mieć wpływ alergii na lateks (wtedy zaostrzenie występuje po stosunku płciowym z użyciem prezerwatywy) lub nietolerancję środków do higieny intymnej.

Jednak czasem przyczyną choroby nie mogą zostać zidentyfikowane. Na przykład, reakcja alergiczna może spowodować ubrania, instrumenty rolnych skażonych niebezpiecznych roślin sok. Lub nieznana przyczyna choroby staje się alergia krzyżowa.

Na przykład, w przypadku nietolerancji sumaku zakładu, jedzenie mango i orzechy nerkowca mogą powodować część warg.

Przy okazji, częsty kontakt ze słabymi drażniących nie zawsze prowadzić do zapalenia skóry. Alergia na konkretnej substancji mogą wystąpić w ciągu kilku dni, czasem – na kilka tygodni lub nawet miesięcy po nawiązaniu pierwszego kontaktu.

Czasami zwiększona wrażliwość skóry utrzymuje się pomimo faktu, że ludzie mają pracę zmian długie, kosmetyki marki i przenieść w inne miejsce. To często jest zaskoczony, lekarzy i pacjentów: wydaje się, przyczyny choroby jest usuwany, a skóra jest ból i boli.

Przysmaki kontaktowe zapalenie skóry dermatologa lub alergologa. On przepisze odpowiednie tabletki i maści, które pomogą poradzić sobie z chorobą. Ale niektóre leki nie wystarczy. Po pierwsze, sam pacjent musi dbać o swoją chorą skórę.

Trzeba będzie przestrzegać kilku zasad.

Nosić ubrania tylko z naturalnych materiałów. Nawet jeśli nie ma nasilenie, że syntetyczne mogą spowodować, ponieważ zakłóca normalne pot i pocenie się, jak wiesz – pierwszy krok do zaostrzenia choroby. Jest to szczególnie ważne w gorące letnie dni.

Prać ubrania i pościel ze specjalnymi proszkami oznakowanych «hipoalergiczny», Pamiętam, że po pranie należy dokładnie wypłukać. Można prać ubrania z mydłem dla niemowląt, dla dzieci, to jest najlepsza opcja. Nie stosować klimatyzatory i różne smaki bielizny, jak również skrobię.

• Aż na wyświetlaczu nie będzie kontaktowe zapalenie skóry, Nie należy używać dezodorantów i perfum. Jest to szczególnie niebezpieczne, stosowanie ich na zmienioną chorobowo skórę.

• Podczas pracy w ogrodzie stosowanie specjalnych rękawic, Następnie umyj ręce i nasmarować ich maść lub krem ​​skóry. Dla preferowane są bardzo suche maści skóry, chronią skórę przed wysychaniem.

Nie myć bolesnych punktów, w przeciwnym razie można umieścić w infekcji ciała. i leczenie jest trudniejsze i czasochłonne.

• Lepiej utrzymywanie temperatury powietrza w pomieszczeniu o 20-22 stopni. Latem, że nie zawsze jest możliwe. Ale jeśli jesteś naprawdę gorąco, nie będzie działać pod prysznic, ale raczej wziąć kąpiel.

W którym woda powinna być ciepła, ale nie gorąca.

Do mycia należy używać specjalnych żeli zaznaczone «hipoalergiczny» lub miękkie neutralne bezzapachowe mydło.

Nie pocierać twardego ciała gąbki, lepsze wykorzystanie do mycia miękkiej gąbki piankowej. Daj również z twardych ręczniki. Wystarczy delikatnie wklepać w skórę bawełnianą tkaniną.

Natychmiast po kąpieli, stosować na emolientów skóry.

Jeśli te proste zasady, a następnie trzy tygodnie później odczuwać pozytywne skutki.

Polecamy do odwiedzenia sekcji strony "Diety " i odebrać dietę do swoich potrzeb, lub podzielić się swoimi doświadczeniami z utratą masy ciała na forum "Jak schudnąć, dieta, odżywianie.

Najbardziej interesujące wieści!

Share →