Korzyści i szkody buraka. Właściwości lecznicze z buraków

Korzyści i szkody buraka. Właściwości lecznicze z buraków

Współcześni uczeni nie tylko potwierdziły obserwacje jego poprzedników, ale również udowodnił, że z buraków – warzyw i unikalne w każdym innym w diecie człowieka nie są wymienne.

Przydatne właściwości buraka, jego szczególną wartość odżywcza jest związane z dwóch czynników. Po pierwsze, unikalny zestaw elementów, których nie można znaleźć nigdzie indziej, a po drugie, duża ilość buraków zawierają substancje nie podatne gotowania temperatura pęknięcia. Korzystanie z gotowanych buraków nie ma wątpliwości.

Skład buraków. Buraki kalorii

Węglowodany – 14% o składzie: glukoza, fruktoza, sacharoza (drugie do 6%) pektyna. Witaminy, minerały, pierwiastki śladowe. B, BB, G (dobry), karotenoidy, pantotenowy i kwas foliowy, potas, żelazo, magnez, mangan, jod, kobalt, miedź, cynk, fosfor, siarka, cez, rubid chloro et al. – Pełna okresowego pierwiastków, przy czym w znacznej liczbie!

Kwasy organiczne. cytrynowy, szczawiowy, jabłkowy.

Aminokwasy. betaina, betanina, lizyna, walina, arginina, histydyna i inne.

Fiber – Wiele.

Buraki kalorii (100 g). Kalorii, kcal: 40 Białko, g: 1,5 Tłuszcze, g: 0,1 Węglowodany: 8,8

Jak przydatne buraki? Właściwości lecznicze z buraków

Przydatne właściwości buraków są ze względu na jego składu biochemicznego.

Burak jest przydatna do przewlekłych zaparć. Dzięki błonnika, kwasów organicznych i innych elementów, reguluje przemianę materii, zwiększa perystaltykę. Buraki – „czystsze” numeru nadwozia 1, sanifying jelita, w tym poprzez zniszczenie bakterii gnilnych, a nie tylko mechanicznego błonnika stres.

Buraki jest użyteczny w tym, że zawiera środki lipotropowe, betaina, który reguluje metabolizm tłuszczów i zapobiega infiltracji wątroby i ciśnienie krwi. Buraki betaina równie spełnia swoją funkcję i świeżo wyciśnięty sok i gorąca zupa. Używane do otyłości, chorób wątroby.

Magnez jest bogaty w burakach, promuje leczenie miażdżycy, nadciśnienia tętniczego.

Burak jest moczopędne, działanie przeczyszczające. Jest przeciwbólowe, działanie przeciwzapalne, wspomaga gojenie, pomaga walczyć depresji ciała i jest doskonałym lekarstwem na kaca w składzie wołowiny barszczu.

Buraki jest użyteczny dla zdrowych czerwonych krwinek. Składa się on z mikroelementów, które są odpowiedzialne za te procesy. Osoby, których dieta jest obecny w burakach, rzadziej cierpią z powodu anemii.

Buraki trzeba dla kobiet w ciąży. Kwas foliowy , część, jest istotne na etapie planowania dziecka i we wczesnym okresie ciąży, ponieważ bez niego nie jest utworzony zdrowe układ nerwowy jest mały. Poza tym, w tym stanie, częste zaparcia i rzeczy buraków.

W odniesieniu do roślin okopowych to szok jodu, jego obecność czyni go szczególnie przydatnym buraków z niedoboru jodu choroby tarczycy oraz dla osób starszych cierpiących na miażdżycę tętnic.

Istnieją spekulacje, że betaninę utrudnia rozwój nowotworów złośliwych, a wiele lat badań potwierdza fakt, że burak jest potężnym energii.

Ponadto, buraki – produktów kalorii. Wiąże się z tym popularność i skuteczność diet buraków do utraty wagi.

Niestety buraków

Prawdopodobnie bardziej poprawne, nie przygotowujemy o zagrożeniach związanych z buraków cukrowych, jak i na ograniczenie jego stosowania. Są również ze względu na skład chemiczny buraka cukrowego.

Osteoporoza, tendencja do niego. Jest to spowodowane faktem, że buraki zapobiegającej absorpcji wapnia.

Diabetes mellitus. Od tego słodkiego warzyw o wysokiej zawartości cukru.

Kamica moczowa (Oxaluria przede wszystkim). Buraki przeciwwskazane w tym przypadku, ponieważ zawiera kwas szczawiowy. W Internecie można znaleźć wiele popularnych przepisów na temat leczenia kamicy nerkowej i soku z buraków pęcherza.

Nie mogą być wykonane w każdym przypadku!

Przewlekła biegunka. Burak ma silne działanie przeczyszczające.

Buraki w medycynie ludowej

Przepisy leczenia buraki Można zebrać co najmniej jeden gruby tom. Poniżej – niektóre z najbardziej popularnych i sprawdzonych.

Na nadciśnienie. Świeży sok z buraków zmieszany z łyżeczką miodu. Pić przed jedzeniem ćwierć filiżanki.

Bardzo dobry do tego celu kwas chlebowy z buraków, który jest dość proste do przyrządzenia.

Na zaparcia buraka powinien stale się ulubiony produkt w postaci różnych potraw i jako wywar i sok. Przy utrzymującym się bulionu zaparcia wyznaczonego lewatywy.

Buraki są w wielu dietetycznych środków spożywczych, które są stosowane w leczeniu gruźlica .

Na zimno Sok z buraków (najlepiej kwaśne, fermentowana) pochowany w nosie 2-3 krople 3 razy dziennie.

Buraki w medycynie ludowej jest również stosowany miejscowo. W leczeniu wrzodów. pęknięcia, na przykład, zawiesinę z niego nanosi się na obszarze dotkniętym chorobą. Jak zmiany opatrunków suchych i wszystkich powtórzyć.

Pomaga korzeń i nastoletnią trądzik jako masek z buraków.

Scurvy gdybyśmy wygrali, a mimo to występuje. Najlepszym terapeutyczne żywności szkorbut – a marynowane buraki. Aby dowiedzieć się, jak gotować buraki marynowane w barszczu ukraińskiego receptury.

Szczególne miejsce w diecie jako sposobu wysokiej wydajności odbywa świeżych buraków sok z buraków za nim (w tym samym czasie i przeciwwskazania) działa w formie koncentratu.

Przygotowując materiały użyte jedynie potwierdzonych danych i informacji z naukowych źródeł medycznych i spożywczych.

Share →