Kosteczek słuchowych

Kosteczek słuchowych

Trzy kosteczki słuchowe: młotek (młoteczek), kowadełko (kowadełko) i stremyachko (strzemiączka). Wszystkie są połączone bardzo skomplikowanych stawów (stawy prawdziwe) jako bardzo aktywnego łańcucha – od błony z owalnym oknem – i dostarczyć labirynt przekazywania fal dźwiękowych, w szczególności dla niskich tonów.

Hammer (młoteczek) – kosteczek słuchowych największe w 8-9 mm długości, znajduje się bardziej na zewnątrz. Wyróżnia się: 1) głowicy (ówka) bardziej wydłużony; na tylnej powierzchni wewnętrznej jest kształt siodła, Glenoid wnęka, która wyraża się w kowadło, 2) uchwyt (rękojeść) – w dolnym końcu jest nieco rozszerzona łopatkę, a na górze ma 3) krótkie ramię (wyrostek Brevis), który, jak już wspomniano, wybrzuszenia błony bębenkowej na zewnątrz, do kanału słuchowego, w postaci białych guzków gwałtownie stanąć. Między głowicą i uchwytem młoteczka znajduje się 4) szyję młotka (szyjki), na przedniej powierzchni, z których jest długi proces – wyrostek longus s. Folii, zamknięty w przedniej fałdu błony bębenkowej.

Anvil (kowadełko) przypomina trochę zęba trzonowego. Wyróżnia się: ciało (corpus) i dwa oddziały – krótki (str Brevis.) I długie (str longus.). Na jego przodu, zewnętrzna powierzchnia ma kształt siodła jamy stawowej dla odpowiedniego wzrostu w głowę młotkiem.

Krótkie ramię jest skierowane poziomo do tyłu i przechodzi w dół, równolegle do długiego uchwytu młoteczek; Kilka tyłu młotkiem, niższa jego wygięty koniec, że ma mały występ z powierzchni sferycznej dla artykulacji z głową strzemiączka (wyrostek lenticularis).

Stremyachko, czy tylko strzemion (strzemiączko), przypomina strzemię siodło; leży w czaszce prawie poziomo. Wyróżnia head (capitulum) na zewnętrznej powierzchni, która jest okrągła wnęka przegubowego z kowadełkiem wyrostek lenticularis, czyli z dwóch wsporników lub kolana; tylne kolana zgięte więcej, strome przodu. Zarówno dolny koniec wsporników podnóżka podłączonych do strzemion lub zasada polega na okienka owalnego wzmocnionych jej więzadła Annulare.

Na gęstsze kroku czołówce, szerszym niż z tyłu, a to pozwala na pewną mobilność.

Młot i kowadło swoją główną masowej kłamstwo w Atticus i tylko długo ich procesy są cavum mesotympanlcum na stremyachko.

Kosteczki słuchowe są zawieszone w przestrzeni kopuły i wzmocnione siebie i ścianki jamy bębenkowej całego systemu komunikacyjnego.

Więzadła przedniego młoteczka, lig. anterius mallei długi proces młoteczka, jako część przednich plis idzie do fissura Glaseri; zewnętrzne więzadło – lig. mallei laterale – biegnie od dolnej zewnętrznej części głowy młoteczka do krawędzi incisurae Rivini i to najwyższej kieszeni ściany Prusów; Najwięcej bunch – lig. mallei bardzo. – Idź na górę głowy młotkiem do górnej ścianki Atticus; dzieli się na dwa działy Atticus – z przodu iz tyłu. Tylnego więzadła – lig. mallei plakatu. – Wyjście z tylnej powierzchni młota – wydłużenie przodu, ale w końcu.

Tylne więzadła kowadełkiem – Liga. incudis plakatu. – Nie ma krótki proces kowadełka do tylnej ścianki Atticus. Zewnętrzna jego połączenie – od górnej części do górnej ścianki Atticus kowadełka.

Przednie i tylne młoteczek połączenie stanowi zasadniczo jedną wiązkę, która jest do osiowego przemieszczania się pomiędzy młoteczkiem.

Share →