Kostka Rubika

Kostka Rubika

Kostka Rubika – wyjątkowa i wciągająca gra logiczna, Samyang w świecie. Kostka Rubika może zbierać żadnych osób – kobiety, mężczyźni, dzieci, vzorslie stare. Erno Rubik wynalazł swój magiczny sześcian w 1974 roku, wciąż są dziesiątki tysięcy ludzi, w tym słynna zagadka, że ​​nie można rozwiązać.

Dziś, kostka Rubika to nie tylko zabawka, dla wielu ludzi – to jest hobby, a dla niektórych – jest to sposób zarabiania na życie, udział w mistrzostwach. Teraz można kupić kostkę Rubika w sklepie internetowym Indada.ru. Otrzymasz wiele przyjemności z zespołu kostki Rubika.

Historia Kostka Rubika .

W 1974 roku, Erno Rubik był profesorem Akademii Sztuk Użytkowych i Rękodzieła. Uczył wzornictwa przemysłowego i arhetektury. On starał się rozwinąć wyobraźnię przestrzenną uczniów.

To jest to i podjąć decyzję o utworzeniu Kbika Rubik.

Podszedł z kostki składający się z 54 bloków: jeden kolor w sześciu głównych modułów, z boku dwóch kolorów w dwunastu i trzech kolorów osiem narożnikami. W centrum ich podpisanej tsilendrichesky obraca się mechanizm do obracania wszystkie kostki.

Jak pervoispitateley układanki Rubik byli przyjaciele i studenci Akademii. Jego wynalazek patent Erno Rubik zdecydowała się tylko kilka lat.

W roku 1975, Rubik otrzymał patent. Jednak kostki release party odbędzie się do końca 1977 roku. Pierwszy Cube Rubikavipustili jak zabawka świąteczny w Wigilię 1978. To było doskonale wykonana zabawka nazywa "Magiczna kostka",

Niektóre zabawki są w sprzedaży, nawet w ZSRR.

Jak Tibor lakzov – niemieckiej komputerowego przedsiębiorcy pochodzenia węgierskiego – udał się w podróż służbową do Węgier i zobaczył jeden kelner w kawiarni Rubika. Tibor jest bardzo zainteresowany tą zabawką. Wraz z Tom Kremer (Wynalazca i założyciel gry Seven Towns Ltd.) zaangażował się w promocję kostki Rubika.

W 1980 roku, po wysiłków przedsiębiorców 2 letsenzii na kostki Rubika kupili ompaniya Ideal Toy Corporation (dała mu imię układanki Rubika). Firma rozpoczęła sprzedaż Rubika na całym świecie. Zaczęły pojawiać się fałszywe.

W 1982 roku w Budapeszcie był Puchar Świata zbierania Rubika. Wzięli w niej udział przedstawiciele 19 krajów – zwycięzców w krajowych mistrzostwach. Do rozwiązania proponowane trzy zadania. Liczy się najlepszy czas z trzech prób. Każdy zawodnik dostaje nową firmę kostki „Politoys.” Przed rozpoczęciem czasu, każdy uczestnik otrzymał 15 sekund, aby studiować oryginalne kostki barwiące i rozwiązania wyborze.

Od zawodnicy musieli zbierać kości nie więcej niż 60 sekund. Najlepszy czas montażu – 22,95 sekundy pokazał 16-letniego studenta z Los Angeles Minh Thai. i jednym z pretendentów do zwycięstwa z rzędu w pośpiechu złamał dwie kości i został zdyskwalifikowany. Podczas legend o nieznanych maniaków, którzy odebrali kostkę prawie 10 sekund.

Share →