Krajobrazu obszar podmiejski z ich rąk + zdjęcia

Krajobrazu obszar podmiejski z ich rąk + zdjęcia

Krajobrazu strefie podmiejskiej – wielostopniowa, złożony proces obejmujący integrację sztucznie utworzonych plantacji w środowisku naturalnym. Na całej jego złożoności, proces ekologizacji bramkowe jest niezwykle ekscytujące, i to jest typowa – poradzić sobie z własnymi rękami prawie wszystkie swoje cele, jeśli to potrzebne, żadnych przygód ogrodników. Jakie są podstawowe kroki umysłu ogród krajobrazu, jak wybór roślin i jakie tajemnice stworzy swój unikalny obszar ogrodnictwo krajobrazu?

Aby zacząć, trzeba uzbroić się w cierpliwość, aby określić swoje pomysły i życzenia, bo gdy wiele rozwiązań jest czasami bardzo trudne, aby dokonać właściwego wyboru. Pomyśl o tym, co to jest chcesz zobaczyć swoją stronę kraju, a jeśli to możliwe – Marka Model miniatury (jeśli nie całe terytorium lub przynajmniej najważniejsze jego części).

Krajobrazu obszar podmiejski z rękami: główne etapy

Tak więc, tradycyjnie cała lista przyszłych prac na ogrodnictwo obszar podmiejski można podzielić na następujące główne etapy, a mianowicie – takich jak:

 • – plan lub szkic jak zaplanować swój obszar ogrodnictwo powinien wyglądać;
 • – przygotowanie terenu;
 • – Dobór roślin dla żywopłoty, trawniki pionowej ogrodnictwa, klombów, itp ..;
 • – Wybór drzew i krzewów;
 • – Wybór roślin kwiatowych.

Po zakończeniu tych wszystkich prac chałupników podniesie tylko czas sadzenia, stosowania środków zapobiegawczych (i jeśli to konieczne – walki) ze szkodnikami, chorobami i chwastami.

Krajobrazu obszar podmiejski: plan rozwoju

Właściwy, szczegółowy plan rozwoju – to połowa sukcesu planowanych działań. Jeśli obszar podmiejski przestrzeń jest całkowicie bezludna, to właściciel ma nieograniczone możliwości do realizacji własnych pomysłów i wyobraźni. Jednak jeśli masz już na terenie budynków mieszkalnych i handlowych (dom cieplarnianych, itp), plantacji, wody i innych obiektów, należy rozważyć opracowanie planu ich obecności.

Rascherchivayut Plan na papierze, wcześniej wysmarowane w dokładnej wielkości i kształtu obszaru i są na nim – domek letniskowy. ścieżki, ogrodzenia, drzewa, lądowiskami itp Wszystkie elementy powinny być widoczne jak najdokładniej, co oznacza wstępny zbiór pomiarów obiektów i odległości między nimi.

W procesie, ważne jest, aby wziąć pod uwagę nie tylko planowanie i infield, ale także takie ważne aspekty, jak:

 • – pożądany widok z okna domu (myśleć, jak krajobrazy Ty i Twoja rodzina chcą cieszyć się w kraju);
 • – liczba członków rodziny, a żądany typ z najbardziej rozrywkowych rodziny (ile czasu rodzina spędza w powietrzu, i jakie są główne formy rekreacji woli);
 • – Jak długo rodzina w kraju (lub sporadycznie, na przykład w ciągu całego sezonu).
 • Ponadto należy wziąć pod uwagę szereg konkretnych niuanse jak:
 • – Miejscowy klimat;
 • – stopień oświetlenia i jego strefie podmiejskiej zacieniony w godzinach popołudniowych i wieczornych (należy wziąć pod uwagę długość pobytu słońca i cienia w różnych częściach terytorium);
 • – Obecność nizyna, wąwozy, rowy, pagórki, wzgórza w terenie;
 • – Warunki odwadniające krajobrazu (jak szybko woda po deszczu namoczone w ziemi, lub odwrotnie, w stagnacji na nizinach).

Wiele tajemnic pomoże odkryć i odpowiednią literaturę na projektowaniu krajobrazu i specjalistycznych źródeł internetowych. Pozostawić do zapoznania się ze sposobem można zrobić krajobrazu obszar podmiejski, zdjęcia w tej publikacji i artykułów tematycznych w podobnych na naszej stronie podmiejskiej moja-dacha.com.

Jak przygotować strefie podmiejskiej w ogrodnictwie?

Przygotowanie podmiejski obszar ogrodnictwo oferuje szereg prac, w tym:

 • – wyrównywanie wzgórza i wypełniania dziur (czyli maksymalne możliwe wyrównanie powierzchni);
 • – poprawa rowków odwadniających na nizinach, gdzie wody stojącej;
 • – Oznakowanie miejsc dla przyszłych sadzenia drzew i krzewów, kwiatów, ogród lokalizacji łóżka;
 • – kopania w obszarze 1-1,5 bagnetowego łopaty z jednoczesnym usunięciem z korzeni chwastów w glebie;
 • – prowadzenie działań mających na celu poprawę struktury gleby i zwiększenia jej żyzności.

Ciężkich glebach gliniastych należy ostrożnie odłączyć, sprawiają, że mieszanina piasku torfu solomisty obornik, trociny, runa leśnego (warstwa ziemi z warstwy pozostałości organicznych, strzał pod okapem lasu). W glebie piaszczystej z dodatkiem kopania gliny, obornika, torfu staw błota, ziemi. Sam bagienne gleby w miejscu musi być najpierw osuszone i proizvestkovat.

Kwaśne gleby i wapno, na podstawie stawki 200-250 g wapno palone na kilometr kwadratowy. m na glebach piaszczystych i 750-800 g – na glebach gliniastych.

W celu poprawy żyzności gleby podczas kopania w to konieczne, aby mineralne (gotowe mieszanki do uprawy roślin kwiatowych) lub nawóz organiczny (obornik, obornik drobiu, próchnicy). Obornik wykopane na glebie przyczynia się w tempie 4-5 kg ​​na metr kwadratowy. m, ptasie odchody (jest to możliwe tylko w jesieni!) – w wysokości 0,5 kg na metr kwadratowy. m. Na wiosnę podczas kopania przyjmuję wprowadzenie próchnicy.

Alternatywnie, obornik można stosować w mieszaninie torfu z popiołu drzewnego, przegniłe liście z igieł, darni i pastwiska z bydła chodzenie miejsca, oraz z dodatkiem nawozu kompostu (stawki 2% nawozów fosforowych i potasowych 0,5-1% początkowej masa kompostu).

Krajobrazu obszar podmiejski z ich rąk: Wybór roślin

Ten etap może z pewnością jednym z najbardziej przyjemne i ekscytujące w całym procesie ogród krajobrazu. Wybór roślin, krzewów i drzew jest przeprowadzana na podstawie ich powołania. Tak, jesteśmy dystrybutorem cały szereg ozdobnych flory przedstawicieli świata w kilku kategoriach, a mianowicie:

 • – żywopłoty;
 • – instalacje do pionowej ogrodnictwa;
 • – instalacje do aranżacji trawnik;
 • – instalacje do klombu;
 • – rośliny do ogrodu skalnego;
 • – krzewy i drzewa.

Nożyce – tradycyjny element każdego strefie podmiejskiej. Wyposaż swój jedno- lub wiersza sadzenia głóg, tui, wiciokrzew, aronia, żółty akacji, jaśminu, biały Snowberry, liliowy, różany, świerk, cis, irga, chubushnika, berberys, Spirea, kaliny, torfu i innych przedstawicieli świata spektakularnych flory.

Bardzo imponujący wygląd żywopłotów, krzewów składający się z jednego rodzaju (ogrodzenia raznosortnyh wyglądać mniej uporządkowane). Poprzez wybór odpowiednich roślin, nie zapomnij, że z czasem będą one wymagają cięcia i kolczaste krzewy wymagają okresowej cięcia, co daje im szlachetny, wspaniały formularz.

W pionie krajobrazu obszar podmiejski (Steen domy, tarasy, altany, ogrodzenia, itp). Użyj kręcone i pnączy. Różnica między nimi polega na tym, że pnącza wymagają specjalnego drutu lub pomocy liny, podczas wspinaczki – nie potrzebujesz układ biegunów, a niektóre z nich (na przykład niektóre rodzaje Parthenocissus) utworzenia dysku-frajera i korzeni czepnych, są przyłączone do powierzchnie pionowe.

W organizacji pionowej ogrodnictwie jest często używany powojników, Ranna sława, atrogeny, kvamoklit, dzikie winogrona, chmiel, fasola, Actinidia, wiciokrzew wiciokrzew. Biorąc pod uwagę fakt, że niektóre z tych roślin do pochłaniania dużych ilości wilgoci z gleby – promują drenaż ścian domu, jeśli pod spodem po gromadzi wody deszczowej.

Na trawnikach, często specjalnie dobrane mieszanki lub obszar sadzenia dla nich z pomocą zbóż i roślin strączkowych – trawy pszenicy, pożaru, bluegrass, życica, wiki, itp ..

Wyposażanie trawnika w strefie podmiejskiej ogrodnictwie, nasiona są pochowani prowizję w wysokości 5 g mieszaniny 1 tys. m. Nie należy zapominać, że trawniki (z wyjątkiem Maurów) wymagają regularnego koszenia, podlewania i pielenie. Również na początku zimy przez trawnika muszą być rozmieszczone w odległości około 3 cali warstwę kompostu mieszaniną jesionu tłuszczowego – procedura ta jest ochrona trawy z tworzenia mchu.

Wybór roślin na klomby, biorą pod uwagę opinie klombu (mixborder, kwiat-osobowe, łóżko) i połączenia kolorów w odcieniach. Ważne jest, aby uniknąć zaniedbany, ostry składanka, która zepsuć ogólne wrażenie klombu. Wybór przedstawicieli świata flory w krajobrazu strefie podmiejskiej z rękami zależy wyłącznie od własnej woli i sympatii do niektórych kompozycji i palety kolorów.

W aranżacji ogrodów skalnych, z kolei, zaleca się, aby dać pierwszeństwo gatunków roślin górskich. Ciekawym rozwiązaniem może być ogrody skalne, w których znajdują się:

 • – przebiśniegi;
 • – żonkile;
 • – fiołki;
 • – Alyssum;
 • – skalnica;
 • – szarotka;
 • – Iberis, karzeł, irys, mak, itp

Oryginalny wygląd skalny z niewielką ilością wyższych roślin – paproci, traw, niektóre gatunki turzyc. Mogą rosnąć na tle dywanu i niskich roślin kwiatowych.

Prawie zawsze w krajobrazu obszar podmiejski z ich ręce korzystania z niektórych rodzajów drzew i krzewów – ich wybór odbywa się tak, że ich okres kwitnienia udało się wzajemnie. Lądowanie z tych roślin produkowanych na terytorium jednostek i grup, a także szereg krzewów – jak róży, jaśminu, bzu – wykorzystywanych do łóżek krajobrazu kwiatowych.

Share →