Kręcone włosy są darem natury albo karania

Kręcone włosy są darem natury albo karania

Cechy kręcone włosy

Kręcone włosy są suche, niesforne, kruche, niż bezpośrednie. Kręcone włosy są często łamane w miejscach gięcia i skłonnej do sucha na całej długości i zawartości tłuszczu w korzeniach, więc obchodzi kręcone włosy powinny być bardziej dokładny i ostrożny.

Struktura kręcone włosy jest luźniejsza niż bezpośrednie, to ze względu na specyfikę ich wzrostu: rozkładana włosa pozostawiając więcej niepokrytej waga skórek i naturalne nawilżające (tłuszcze) z powierzchni skóry, nie dotrze do włosa. Ze względu na luźną strukturę kręcone włosy w otwartej szczeliny pod łuski włosa dostaje dużo szkodliwych substancji z otoczenia – jest to szczególnie ważne przy dużej wilgotności powietrza.

Szampony

Szampon do loków powinien zawierać składniki naturalne. Niektóre firmy oferują specjalne szampony (jak również szereg higieny osobistej) dla kręcone włosy, na przykład, bardzo skuteczny środek cząstek silikonowych, obejmujące całą długość włosów i tworzą warstwę ochronną. Możesz także użyć szamponu do włosów suchych i zniszczonych, zwłaszcza w przypadku kontaktu z kręconymi włosami kolorystyce.

Należy zrezygnować szampony, wypełniająca włosy – nie mają one wpływu na strukturę falowane włosy, poza tym, kręcone włosy na dobre już kształt fryzury nie muszą w zakresie i w prawym fryzury. Unikać szampony i „dwa w jednym” – nie są one absolutnie nadaje się do loków oraz szamponach do włosów przetłuszczających się.

Wielu mistrzów, aby uniknąć kręcone włosy suszenia, nie polecam codzienne mycie szamponem.

Balsamy i maski

Suszenia i stylizacji

Pralnia kręcone włosy dobrze w warunkach naturalnych, jak również przez dyfuzor – to pomoże stworzyć pożądany kształt loków. Wydajne i produkty do stylizacji i stylizacji – i umieścić swoje palce kształtować mokre włosy. Z stylizacji, można stworzyć efekt mokrych i suchych loki.

Przegrzebek

Dla faliste włosy plastikowym grzebieniem z doskonałą jakością kilku zębów. Nie należy stosować plastrów, których powierzchnia jest słabo dopracowany – to boli włosy i skórę głowy, ułatwia rozwarstwienie włosy na końcach.

Ścięcie włosów

Regularnie odciąć końce kręcone włosy. Eksperci zalecają, jak technologia „gorących nożyczek” dla falowane włosy – gorące nożyczki uszczelnione końce włosów i zapobiega utracie wilgoci aktywnego włosy. Ale nie jest to zalecane fryzura kręcone włosy brzytwą.

Idealne fryzury opcji – kalibracja i zmielone nici. Fryzura włosy same Żelazka długości nie jest zalecane.

Malarstwo

Kręcone włosy są często bardzo boleśnie reagują na obrazie. Dlatego też, jeśli nadal chcesz zmienić kolor kręcone włosy, lepiej jest skorzystać z usług wykwalifikowanego fryzjera zawodowej. Z samodzielnego barwienia farby wybierz oszczędzając tylko krem.

Metody prostowania kręcone włosy

Możesz użyć specjalnej stylizacji z efektem prostowania włosów. Jeśli w procesie prostowania włosów kleszczy używanych-żelazka, stylizacji powinny być stosowane wyłącznie po sprostowaniu.

Wewnątrz można wyprostować włosy bardziej radykalny sposób. Rzemieślnicy korzystać z dwóch metod: chemiczne i termiczne.

Chemiczne prostowanie metody – Procedura odwrócić chemię. Włosy stosować chemię – wodorotlenek sodu i tioglikolany amonu – skład wpływa na warstwę korka włosy, zmiękczając je i zwiększając swoją objętość. Stopień koncentracji zależy od rektyfikacji prostownika.

Procedurę prostowania obejmuje trzy etapy: stosowanie składu chemicznego na włosy, neutralizacja, klimatyzację.

Sprostowanie należy powtarzać jak odrost włosów (później skład chemiczny jest stosowany tylko na korzeniach).

Metoda termiczna – prostowania metalu grzebień. W zależności od stopnia oczyszczenia jest podzielony na łatwe, średnie i twarde. W łagodnych loki prostowania termicznych bardziej płynące kształty, a trudno – marszczą całkowicie wyeliminowane, średni stopień prostowania kręcone włosy usunie 60-80 proc.

Wybierz stopień korekty powinny rozważyć nie tylko pragnienie klienta, ale również na stan włosów.

Sprostowanie w większym lub mniejszym stopniu, wpływa na strukturę włosów, więc po zabiegu pokazuje leczenia prostowania i rehabilitacyjnych dla włosów. Nie należy prostować włosy po trwałej.

Dlaczego kręcone włosy?

Naukowcy Centrum Naukowe L’Oreal Spółki przeprowadził serię badań, aby dowiedzieć się, dlaczego ludzie z natury włosy skręcony. Okazało się, że istnieje bezpośredni związek pomiędzy kształt włosa i kształt mieszka włosowego, która znajduje się na głębokości 4 mm w skórze. Posiadacze kręcone cebulki włosa wygląda śpiączce, a jeśli żarówka jest proste, włosy rosną prosto, nie zakręcony. System bulb włosów działa jako ukierunkowania wzrostu włosów.

W korzenie kręcone komórek słuchowych są nierówne, włosy ciągle się zmienia kierunek z wysokości, tworząc zakrzywiony kształt.

Struktura kręcone i proste włosy badano na poziomie atomowym, struktura włosa został oświetlony potężny rentgenowskie. W badaniu wykorzystano możliwości jednego z największych synchrotronach, położonych w Grenoble. Celem badań – identyfikacja całkowicie nowe sposoby przy zmianie fryzury.

Tak więc w najbliższej przyszłości należy spodziewać się powstawania nowych obiektów dla curling i prostowania włosów, działających na porost włosów od wewnątrz – będzie to leki, zastrzyki lub suplementy. Ale teraz w świecie fryzjerskich technik znanych jedynie wpływy zewnętrzne na włosach podczas prostowania i kręta.

Share →