Kroto. Konserwacja i tworzenie korony.

Kroto. Konserwacja i tworzenie korony.

Dobry wieczór! Opowiedz historię swojej croton.

Codiaeum lub croton jest często nazywany, każdy wie, który często przychodzi do kwiaciarni: Jasne liście są trudne do miss. Zobaczył, że wielu z witryny ma tę roślinę. Oto jestem, jeszcze kilka lat temu, aby go uwieść "jesień" barwne liście i kupił raczej duży okaz – "Eksellent",

Wzrost był około 50 cm.

Ponieważ zakup był z kategorii "szli, zobaczył – kupił"To nic nie wiedział o dymisji. I muszę powiedzieć, że to był mój pierwszy ogóle rastyuha z pstrych liściach. Ulotki krotonchika wydawało silny, skórzaste, elastyczna – krótko mówiąc, całe jego wygląd, dał wrażenie trwałej innego. (Jak może być zwodnicze wygląd!) Aby umieścić na parapecie okna południowego – – i usiadł do szukania informacji na temat nowego mieszkańca.

Podczas czytania różne sprzeczne informacje (no, wiesz, jak to jest: po pierwsze przyciąga oko każdej bzdury) rano płynęła wtedy płynnie i cicho w dzień. Spojrzałem na jego przystojny, ale był "gotowy"! Niestety zawiesił swoje wielkie kufle i wyraźnie, że "pacjent jest bardziej martwy niż żywy",

Uporządkowane w cieniu, rozpylać wody z Appin a jego głowa była jasna pakiet w celu zapewnienia większej wilgotności.

Infiltracja godzinę – po prostu cicho jęknęła:-)

W skrócie, empirycznie potwierdzone, że bezpośrednie słońce naprawdę kocham. A ja zidentyfikowane mu miejsce obok okna – na stole. Aby być w stanie pokryć kurtynę południe tiulu.

Po chwili, po przeszczepie z transportu garnka, croton pozostawia się ponownie. Zdałem sobie sprawę, że miał sposób komunikacji: chce pokazać, że wyszedłem zadowolony.

Kto otrzymał i upewnić się, że nie tylko ciepło początku Crotona "umierać", A gdy zbyt dużo ziemi. Okazało się, że te 5 cm. Co spadł na dno, to zbyt wiele.

Napahnulo dno formy, pomimo faktu, że duża rozpiętość zmielonego warstwę drenażową, i tylko wtedy, gdy pula jest podlewać suchą prawie połowę.

Musiałem zmienić ziemi i przeszczep cienkościennego plastikowych doniczkach z gliny i mniejsze.

Pogodzić ponownie:-)

Wychowywał się szybko, nowe liście były bardziej wcześniej, ale zielone, a nie kolor.

Zrobiłem to nie mógł dowiedzieć się, co się stało. Jak światło, ciepło, nie wysusza, nie wylewać. Ale później okazało się, że mam po prostu siedzi na diecie głodowej. Nie pamiętam, gdzie jest odejmowana do Kroto, ale naiwnością sądzić, że nie podoba im się częstym i dużym opatrunkiem.

Przez lata nauczyłem się mocno, że nie można ślepo ufać informacji w Internecie, nawet jeśli strona jest szanowany i napisane na tyle pewny siebie ton. Co do zasady, jak uczyć tych, którzy sami nie rosną, ale uwielbia tworzyć różnego rodzaju witryn.

Teraz mam więcej zaufania do tych, którzy dzielą swoje osobiste doświadczenia, jedna roślina długo i szczęśliwie żyje. Wiesz, jeśli artykuł jest przedstawiony niedawno kupił zakład, mniej zaufania. Ale gdy wyniki lat doświadczenia, jest imponująca.

Rok później, croton wychowany duży korek, ale zielone liście. Międzywęźla są tak krótkie, że pozostawia dosłownie przylgnął do siebie – a top było nastawienie kierunku pod ciężarem zielonej masy.

Nie sfotografowałem go, ale nie strzał gdzie przypadkowo uderzył strzał. Tutaj przynajmniej można zobaczyć, jaki kolor stalowe górnych liści.

Powiedział mi wiele radości nie dostarcza. Ponieważ zbiera się ją, barwne liście nie zepsute, ale to miejsce jest zajęte hoo dużo. W tym czasie miał ponad metr wysokości.

Tak, i dolne liście następna zima zaczęła się kruszyć jeden po drugim. Wiedziałem już, że to naturalny proces, kiedy raz w roku rzucić dwa lub trzy z dolnych liści.

Dwa lata później został croton "palma" pnia gołe zakrzywiona. Umieścić go w salonie na nocnym stoliku obok drzwi balkonowych i związane "kołnierz" Najwięcej ściany wyprostować nieco. Ale sam widok mnie jest tak, a nie jak to, że musiałem podjąć decyzję: albo go odrzucić, albo coś zmienić.

To było wtedy, że zwróciłem się po raz pierwszy "chirurg", Kto przeczytać o moich doświadczeniach z dratsenu i latem przeszczepie petunie, już wiedzą, jak bezpiecznie i wyciąć wszystkie odcinaj:-) Ale potem stało się z Crotone pierwszym razem, i tak przerażające.

Ale w internecie jakoś zawsze było słabo zakorzenione informacji napiwek, po rozgałęzienia bielizny wciąż nie czekaj. I wtedy postanowił, że jeśli umiera, co najmniej "z muzyką", Tak więc, niechętnie, wyciąć "na wiele małych kawałków":-)

Najpierw ciąć się lufę -. 20 cm kikut lewego Zabrali korzenie, szczelnie plecionych całe ciasto i wyciąć dwie trzecie sieci za pomocą ostrego noża.

To wtedy dowiedziałem się z doświadczenia, że ​​jeśli Crotone wyciąć korzenie, jak " bochenek chleba"W połowie, czyste cięcie tylko wzmacnia system korzeniowy. W miejscu cięcia korzeni kilka nowych. A jeśli kiedyś w proszku i proszek węgla cięcia, umieścić w kornevinom świeżej ziemi, to wszystko jest dobrze przyzwyczajeni. Główna, wykonywane procedury na wiosnę, kiedy jest dużo światła i ciepła.

W ogóle, sadzony w małych ceramicznych puli, szopa z cyrkonu i umieścić w cieniu, dając mu wybór: albo do przetrwania spoczywają w pokoju. Woda to nie było konieczne, ponieważ grunty suszy się sama: to liście nie było.

Kroto wybrał życie. I "zakolosilsya", Wydany trzy gałęzie boczne. Teraz, podobało mi się to o wiele więcej – niż nawet wyglądał jak małe drzewa z zakrzywionym bagażniku, malował na garnku.

Kiedy słońce było więcej, rzucił się do wzrostu i liście zmieniają kolor, jako mieszaniny gleby, miałem zaszczyt uhonorować piasek, torf ziemi, liści, torfu – w równych częściach. I nie zapomnij o karmienie, gdy przyszedł czas.

Jak się cieszę, że to pismo z dużym żółtym!

Zwieńczona górną gałąź, gałęzie były tak jasne, że nie podejrzewa radość natychmiast coś było nie tak.

A kiedy zobaczyła, że ​​szczeliny stają się bardzo duże, jak w Crotone cieplarnianych w tej klasie. – Około 3-4 cm, wysokość górnej gałęzi szybko do przodu dolnej dwóch, wpadłem na pomysł, aby z clothespin. To był inny rozgałęzienia.

A jeśli ja nie żałowałem piękne nowe liście i odciąć końcówki co najmniej jednego międzywęźla, to się po prostu stało. Ale głupio otshipnula tylko jeden górny młody liść.

Że "croton po clothespins branże niechętnie" – Aby dowiedzieć się z ich doświadczeń. On pierwszy pomiar miesięcy (zła pani zerwane w sensie dosłownym i przenośnym z radości), a następnie zwolniony z góry jeden nerek zastępczej ewakuacji i brzydkie blizny miejsce clothespins uzdrowił. I wydawało się, że tak naprawdę nie na taką ranę!

Po prostu coś otschipnuli mały liść. Ale nie! Oto smok na zdjęciu

Ponadto w tym miesiącu wszystkie piękne nowe wiadomości rumiane zmiany wesoły żółty do ciemno pomarańczowym i czerwonym.

Ogólnie rzecz biorąc, "cholera" było lumpy. A moja radość ustąpiła także. W lipcu ponownie cięte góry sposób nie jest ona niezbędna do rozpoczęcia przygotowania do zimy.

Wierny jesiennej krotonchik "wybacz mi" i wychował kilka dobrych ulotki. Choć nie bardzo kolorowe, ale z kolorowymi pasami.

Zima była największym drzewko.

Przeszczepione wiosną 2012. Ale w tym samym naczyniu. Grunty łatwo otrząsnął korzeni, choć nie bardzo mu gwałtownie wzrosło w ostatnim okresie, postanowiłem, że to ściśle.

Ale, jak widać, po prostu "dzieci" czas się skończył. Nawiasem mówiąc, niedawno czytałem, że jeśli Crotone ściśle, nowe liście rosną mniejsze niż poprzednie.

Teraz czeka na starszych gałęzi górnej wyciąć zbyt blisko rozwidlenia. Na tym zdjęciu dobrze widać latem.

Tej wiosny, spróbuj głównego wierzchołka, jako pierwszy korzenia ja nawet nie lubię. W rzeczywistości, mam jeszcze jeden taki croton nie jest potrzebne, po prostu chcę zobaczyć, jak "słabo" to ma korzenie. Wydaje mi się, że diabeł nie jest tak, jak go malują.

Ale nie powiem "GOP"Dopóki ja spróbowałem.

To wszystko.

Pokazać mój Crotone, podziel się swoimi doświadczeniami. Wiem, że wiele z nich: inny kolor i kształt liści.

Share →