Kwiat Gloxinia

Kwiat Gloxinia

09. 11. 2013

Gloxinia piękne 

Gloksynia – Kwiat brazylijskiego lasu deszczowego. Po raz pierwszy został opisany przez niemieckiego naukowca, botanik Benjamin Peter gloksynia, na którego cześć i został nazwany kwiat (Gloxinia maculata). To było w 1785 roku.

Tytuł Gloxinia doskonale nadaje się do tego kwiatu. Wszakże w niemiecki «Die Glocke” oznacza „dzwon”.

W 1825 roku, został opisany przez inne kwiaty, które nazwano Grzeszyć (Sinningia) na cześć botanik Wilhelm grzeszyć. Później, po zakończeniu klasyfikacji roślin, stało się jasne: gloxinia być przypisane do rodzaju grzeszyć i nomenklatury kwiat o nazwie grzeszy piękne. Jednak wśród ludzi rozwijających Gloxinia stał się popularny, a nazwa Gloxinia już zakorzenione, więc teraz kwiat ma dwa imiona.

Jeden używany przez naukowców, a inni – hodowcy amatorzy.

Są różne, ale równie piękne  

Obecnie istnieje wiele odmian gloksynia. To stało się bardzo popularne rośliny ozdobne. Wszystko to dzięki różnorodności. Kolorystyka jest bardzo szeroki, jest biały, niebieski, różowy, fioletowy, czerwony, a nawet fioletowe kwiaty. Są proste i obramowaniem wokół krawędzi płatka, zauważony i ryzyko. Może być pluszowe lub frędzlami.

Dlatego każdego dnia coraz więcej ogrodników zaczynają rosnąć Gloxinia, każdy może znaleźć kwiat, który będzie mu do gustu.

Rosnące cud

Gloxinia dość skromny, ale jednak, nie powinniśmy zapominać, że tropikalne kwiaty, więc trzeba przestrzegać pewnych zasad.

Temperatura powietrza powinna być 20-25 stopni. Pamiętaj, aby przewietrzyć pomieszczenie, ale unikać przeciągów i ekstremalne temperatury. Wilgotność – 70-80%.

W tropikach, długość dnia, ponieważ już gloxinia potrzebują dużo światła otoczenia. Oni nie lubią bezpośredniego światła słonecznego. W zimie, w celu uzupełnienia braku naturalnego światła, opcjonalnie można skierować światło fluorescencyjne.

Podlewanie jest konieczne, aby mieć czas do wyschnięcia między podlewaniem wierzchniej warstwy gleby.

Kwiaty też chcą odpocząć

Gloxinia do zimy zaczynają tracą liście, łodygi i system korzeniowy umiera. Zamówienie jest tylko bulwy być właściwie przechowywany aż do wiosny. Możesz zostawić go w tym samym garnku, by upewnić się, że ziemia była lekko wilgotna.

Temperatura przechowywania – 10-15 stopni.

Prawidłowo dbać o pięknych kolorach i będą rozkoszować się jego roku piękności po roku.

Gloxinia, grzesząc piękny film

Share →