Kwiat łóżko z rękami; mini ogród skalny.

   Kwiat łóżko z rękami; mini ogród skalny.

Bardzo często właściciele prywatnych domów i szczęśliwych właścicieli domków kraju chcą zobaczyć wystrój swoich działek – kompozycję roślin z kamieni (Alpine slajdów, skałki).

Ostatnio, forma stoczni urządzenia i ogród stał się popularny.

Ale z różnych powodów, nie każdy koneser piękna może wyposażyć się w ich strefie classic rock ogrodzie. To wymaga przestrzeni, znajomość potrzeb roślin używane, doświadczenie w projektowaniu urządzenia, a nawet smak artystyczny i wizję obrazu. Ale dla małego ogrodu skalnego w pojemniku; –  łóżek w dłoniach ,  Plan jest możliwe przy niskich kosztach i czasie, ale nie przynosi mniej pozytywne emocje.

   Kwiat łóżko z rękami; mini ogród skalny.

Wybierz tacę.

Przede wszystkim, urządzenie mini ogród skalny powinien wybrać odpowiedni pojemnik. Najlepiej, tacy kamienia lub garnek, ale w rzeczywistości, to nie jest tanie. Tutaj przyjść z pomocą sztucznych wyrobów z kamienia, betonu, glina i drewno, głównym materiałem naturalnie komponują się z niewielką roślin górskich.

Wybierz tacę.

Wysokość tego korytka; powinna być taka, że ​​warstwa gleby w nim było około 15 cm. Tak niskie pojemniki łatwy w obsłudze i nie obciążone nadwagę.

Ponadto, pojemniki mogą być wykonane niezależnie od siebie lub gotowe do użycia wszystkie starsze pojemnika. Niektóre przykłady wykonania zostały omówione w artykule "Wazony z rękami na podwórku iw ogrodzie", Najbardziej nadają się do łóżka skalnych zasobnika gipertuf po utwardzeniu mieszaniny jest podobny do kamienia naturalnego.

Gipertuf – miesza się w kompozycji wodnej piasku, cementu i przesiewa torfu w stosunku 1: 1: 1. taca jest wykonana zgodnie ze schematem przedstawionym na betonie naczyniu, korzystnie wzmocnionego. Jest również możliwe zastosowanie gotowego pojemnika (koryta, umywalki itp), ewentualnie pokrywając je takim samym składzie. Stan obowiązkowe, obecność otworów do odprowadzania nadmiaru wilgoci.

Brodziki gipertuf,

Dno pojemnika jest pokryta odpływowego (gliniec, żwiru i t.), Który jest zamknięty cienką warstwą piasku. Górna warstwa piasku zawrzeć zatrzymuje wodę (mchu, torfu).

Ostatnim krokiem; polać glebę, która składa się z równych części ziemi darń, torfu i piasku gruboziarnistego, roślin górskich, ziemia nie powinna być bogata.

Większość używanych roślin rozwija się w obojętnym lub lekko kwaśnym ziemi, ale są rośliny (kaltsifily), które naturalnie rosną na wapiennych. Dla tych roślin, gleby dodaje, kredę lub dolomit do reakcji mąkę lekko zasadowe. Ze względu na różnicę w glebie, te dwie grupy roślin powinny być pogrupowane w oddzielnych zasobników lub wprowadzone do oddzielnych stref gleby.

Po posadzeniu glebę między nimi kolorowe ściółkę żwiru. Poprawia to nie tylko na wygląd, lecz także pomaga utrzymać wilgotność i zapobiega przegrzaniu gleby. To wszystko jest bardzo interesujące łóżek w dłoniach. gotowe. I na ten temat.

Kwiat łóżko z rękami.

Trochę o układ roślin.

Zasadniczo, w celu ułatwienia opieki, mini ogrody skalne związane z młodym (Sempervivum) lub borodnikov (Rojownik). W przypadku małych samolotów, wystarczająco dwa albo trzy rodzaje tych roślin uprawianych w dużych pojemnikach, skład całej instalacji. Do takich kompozycji stało się dostępnych wiele odmian, różne kolory, i zmienić kolor na sezon, a wraz z nim widok na całą kompozycję.

   Kwitnące byliny.

Te rośliny kwiat łóżko schlebiać kamienia. Możesz używać: skradanie oddech dziecka, goździki, tymianek, aster alpejski, Armero, Karmnik ościsty. A liczba kwitnienia, byliny mogą doradzić w wyspecjalizowanych sklepach.

Kwitnące byliny.

Zimowania mini skalisty ogród.

Jeśli ciężar płatu jest stosunkowo mała, to może być usunięta i chroniony przed wiatrem i deszczem miejsce.

Pozostawienie książka kamienny kwiat łóżko w miejscu, należy zauważyć, że zima powinna być sucha. Aby to zrobić, późną jesienią, zamykając swój film. A kiedy spadnie śnieg, śnieg zamknięcie korek, aby zapobiec zamarzaniu.

W nesnezhnuyu zimą, z nadejściem mrozów powinny obejmować mini ogród skalny specjalnej włókniny (pieluchy) w kilku warstwach.

Zważywszy na zdjęciach artykuł pomoże Ci określić, pojemnik i stwórz własną kompozycję, która może być przedmiotem dumy.

Nie zapomnij zostawić komentarz, podziel się swoimi doświadczeniami, zadawać pytania.

A jednak, niektóre oryginalne rozwiązania.

Ciekawym rozwiązaniem bloku żużlowym.

Share →