Kwiaty, rośliny, pielęgnacja, uprawa, kwiat zdjęcia

Kwiaty, rośliny, pielęgnacja, uprawa, kwiat zdjęcia

Cyklamen: wszystko o cyklamen i jej uprawa

„Delikatne panieńskie oko”, bo powieść pisarza Stefana Zweiga „Uważaj Pity” wzywa cyklamen różowy kwiat.

Starożytni Grecy nazywali cyklamen „kwiat, lato spania”, bo zaczyna kwitnąć jesienią, kiedy wszystko znika. Spał na 8-9 miesięcy i kwiaty, z dobrą opieką, od października do marca.

Cyklamen  – ulubione rośliny dziki, więc nasi przodkowie nazywali go nawet chleb i dryakva wieprzowiny.

Cebulki kwiatowe okrągły kształt. Przetłumaczone z greckiego Kyklos oznacza koło, stąd nazwa rośliny pochodzi od słowa.

Cyklamen można zobaczyć jako roślina domu, a na wolności. On jest wymieniony w „Czerwonej Księdze”.

Azja Mniejsza i Ameryka Północna jest domem dla cyklamenu.

Ten kwiat w dawnych czasach był uważany za talizman rodzinę od krzywdy.

Cyklamen – Roślina wieloletnia, osiągając wysokość 30-35 cm. Należą do pierwiosnków rodzinnych.

Liście są rozmieszczone na długich łodygach, zielony ze srebra plamy są w kształcie serca. Cyklamen kwiaty mogą być porównywane z powiewa motyli. Piękne płatki kwiatów odgięte. Umieszczone również przy długich szypułkach.

Wiele rodzajów cyklamen to delikatny smak.

Zasadniczo cyclamens są białe, różowe, purpurowe lub kolor liliowy:

Ale są dwukolorowe cyklamen:

Jeśli pochodzą kupić ten wspaniały kwiat domu lub jako prezent, należy zrobić to lepiej w październiku, jako eksperci doradzają.

Przy wyborze kwiatów, należy najpierw zwrócić uwagę na liści i bulw, że nie było żadnych oznak rozkładu. To nie jest trudne do zrobienia, ponieważ korzenie są uniesione nad ziemią przez ćwierć lub połowy objętości. Należy wybrać rośliny, które zdobyły wiele pąków.

Latem, cyklamen, jak cień. W zimie, wręcz przeciwnie, jest uważany za najbardziej komfortowe jasne miejsce, gdzie bezpośrednie światło słoneczne. W wiosennych i jesiennych kwiatów umieszczonych w lekkiej miejscu, ale nie uderzając słońce.

Najbardziej komfortowe temperatury cyklamenu od +15 do +20 stopni Celsjusza. Roślina potrzebuje dużo świeżego powietrza i chłód. Doświadczeni hodowcy uważają, że w ciepłych pomieszczeniach rośliny mogą przetrwać długo.

Tylko dla cyklamen niedopuszczalnych wysokim poziomie wilgotności. W tym przypadku roślin pojawia się szara pleśń. Cyklamen nie rozpyla. W celu zapewnienia optymalnej wilgotności z doniczce jest umieszczony na tacy z kamykami.

Kamyki nawilżają z atomizerem.

Jak podlewania cyklamen?

Przed wlać kwiat, konieczne jest, by dotknąć jego ziemię. To nie może być overdry i pereuvlazhnyat. Podczas podlewania nie próbować dostać się na bulwach i liści. Podlać delikatnie na krawędzi garnka.

Jedną z opcji rośliny nawilżania, to zanurzenie doniczki w misce z wodą na chwilę, aż ziemia w doniczce nie będą nawilżone. Można wlać wodę do miski i po godzinie do odprowadzania nadmiaru wody. Wody do podlewania powinny być miękkie i rozdzielono.

Częstotliwość podlewania cyklamen raz na dwa dni.

Jak przeszczep cyklamen?

Przeszczepione rośliny wytwarza się w darni zabrudzenia ziemią i piasku w stosunku 1: 1: 1: 1 lub 2: 1: 1: 1. W celu zmniejszenia kwasowości gleby w naczyniu dodano trochę lotny. To często sprawia, że ​​dla europejskich cyklamenu.

Po pierwsze liście, Cyklamen są przesadzane do świeżej ziemi w doniczce większe. Dopuszczalne średnica 12-14 cm garnek. Przesadzania, należy sprawdzić system korzeniowy, usuwając wszystkie chore korzenie. Jeśli korzeń jest zdrowy i kwitnienia będą obfite i trwałe.

Podczas przesadzania należy zwrócić uwagę na rodzaj cyklamenu: Persian bulwy pół pokryte ziemią, a Europejski i Neapolu całkowicie. W naszych sklepach często sprzedawane cyklamenu perskiego.

Przeszczepione kwiat umieszczony w lekkim i umiarkowanie podlewać miejscu. Zacząć karmić trochę później niż 1 raz na dwa tygodnie, aby 1 łyżeczka złożonych nawozów mineralnych. Trzeba karmić złożonych nawozów mineralnych.

Podczas kwitnienia karmione co tydzień.

Jak dbać o cyklamenu?

Podczas opieki kwiat powinien stosować się do następujących zasad:

    Usuń suszone liście na raz, pozostawiając je w garnku; Po kwitnieniu łodygi cięte na samym bulw; Żółte liście usunięte przez skręcenie razem z ogonkami.

Gdy cyklamen przestaje kwitnąć, może być przeszczepione w małym garnku, doprowadzić je do chłodnego miejsca i umieścić po jednej stronie, a nie podlewanie, aż do połowy lipca. W lipcu, ziemia stopniowo zaczyna nawilżają i umieścić w zacienionym miejscu, gdzie dużo świeżego powietrza, ogród, balkon, taras itp

Wpływ cyklamen na osobę:

Cyklamen kwiat uważany jest za pokój czyniący. Dziecko jest bardziej spokojny, gdy jego pokój jest ta wspaniała roślina. W miejscach, gdzie cała rodzina, więc ma to sens, aby umieścić cyklamen.

On gasi konflikty w domu jest miłość i harmonię.

Pomaga ratować ludzi z depresją niestabilnej znaków i wahania nastroju. Kwiat wspierać ludzi, którzy się nimi opiekują, nie działają magiczne rzemiosło.

Gdzie rozlicza cyklamen, która odnosi się do rośliny słońca, zawsze dobra atmosfera, wygaszone kłótnie i konflikty, triumfalny radość i pokój.

Zostaw odpowiedź

Imię (wymagane)

Mail (nie będzie opublikowany) (wymagany)

Share →