Kwietniki w ogrodzie

Kwietniki w ogrodzie

Kwietnik – ogród kwiatowy z regularnym kształcie geometrycznym, często wzrosnąć powyżej otaczającego trawie lub ścieżki. Dzieje się tak, aby nie stagnacji wody. Jeśli size małe, może być płaski kształt.

Kwietnik mogą być okrągłe, kwadratowe lub owalne, w zależności od ogólnej konstrukcji ogrodu. Wyposażone są w łóżko częściej na otwartych przestrzeniach przy głównym wejściu, wokół drzew lub na skrzyżowaniu torów. Dla kwietniki odebrać różnych roślin, takich jak kwitnienie i dekoracyjne-liściastych.

Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę okres roślin. Powinna być w przybliżeniu równa wybranej roślinie.

Na kwiat łóżka trzeba wybrać kwiaty do trzech lub czterech gatunków. W tym przypadku, kwiaty, liście i łodygi kwiatów powinien być w harmonii przez kształt, kolor i rozmiar.

Kwiat łóżko w ogrodzie

Zrób łóżko z rękami jest dość prosta. Na początek, węży lub liny znaków pętli łóżkach. Następnie pozbyć się chwastów, luźnej gleby i nawożenia. Do zapobiegania chwasty pokrycia powierzchni geotekstylnego.

Zanim rośliny zaczynają rosnąć, geotkaniny muszą być usunięte z dna kwiatowego.

Aby zaznaczyć plan sadzenia oraz w wyznaczonych miejscach nacięcie skrzyżowane i kopać dołki wymaganego rozmiaru.

Po zostawieniu roślinę, ujędrniają gleby wokół korzeni i dobre wlać.

Do łóżka wziął ostateczny kształt, jest otoczony ramką dekoracyjną. Może być wykonana z cegły i mrozem. Po wykopaniu na obwodzie łóżek rowek głębokość 15 cm, położyć cegły w niego pod kątem.

Kolejny bardzo ładny wygląd squattish wikliniarskie. Budowanie jest to bardzo proste. W odległości 15 cm od siebie kołki młotek długości około 45 cm, natomiast na powierzchni pozostało około 20 cm.

Między kołki przegap gałązki wierzby.

Kwietniki są podzielone na mixborders, dywanie, kwiat, kwiat-osobowe (łóżka) i arabeski.

Mixborders – jest sadzenie roślin ozdobnych, które są umieszczone wzdłuż ścian, budynków oraz wzdłuż krawędzi wyższych lądowań. Rośliny powinny być umieszczone tak, że będą one kwitną przez cały sezon osadzaniu się równomiernie na całej powierzchni.

Mixborder

Na kwietników dywanowych posadzone niskie, kwitnienie i rośliny ozdobne w różnych kolorach. W celu utrzymania rośliny na tym samym poziomie, są okresowo przycinane.

Łóżko dywan

Kwietniki sadzenia większych roślin, które kwitną i dodać do niej trochę dekoracyjne i liściastych.

Kwiat łóżko

Grzbiety (grzbiety) są działki w formie wypukłości, uprawy roślin ozdobnych i kwitnienia. Zazwyczaj są one umieszczone wzdłuż torów, budynków i terenów. Długość rabatok może być tak krótki, od 2-4m do kilku metrów.

Szerokość może wynosić od pół metra do 4m. Rabatki zawsze gładka, lekko podniesiony do środka, aby uniknąć stagnacji wody.

Według lokalizacji na grzbietach witryny są podzielone na symetryczne i asymetryczne. Pierwsze miejsce w centralnej części ogrodu kwiatowego, na drugie – wysoki rośliny w miejscach odległych od oka – tym elewacji, ogrodzenia lub ogrodzenia.

Rabatki

Rabaty kwiatowe w formie arabeski są dość rzadkie. Są to małe, płaskie i lekko podniesione kwietniki oryginalną formą. Z wyglądu przypominają kwiaty, liście, motyle i girlandy.

Arabeska często umieszczone na bocznych części parterze, w rogach trawnik lub ogród.

Kwiat łóżko w formie arabeski

Wazony i przenośne pojemniki są również często wykorzystywane do dekoracji strony. Jednak wymagają one systematycznego podlewania, przycinanie i roślin nawożenia.

Oszczędny kwiat łóżko może być wykonana z dowolnego materiału na parze. To może być opona samochodu, buta, nadwozia lub martwe ogarek.

Łóżko w suchym pniu drzewa

Kwietniki z opon samochodowych

Share →