Lab: Lalka z masy solnej. Prezent

Lab: Lalka z masy solnej. Prezent

„Lalka z masy solnej.

Prezent. „

Opracowany przez: Katarzyna Kulinchenko

uczennica VII Klasa „B”

Dyrektor: Semenova

Irina S.

nauczyciel technologii

Ostrogożsk – 2009

1. Uzasadnienie wybrane Tematy

3. Identyfikacja najważniejszych parametrów ograniczenia

Produkt powinien spełniać następujące wymagania:

1) Bądź silny;

2) być piękna;

3) powinny być wykonane starannie;

4) powinna być wykonana w wybranym stylu.

4. informacje teoretyczne

W naszym życiu, często mamy do czynienia z potrzebą prezentu. Wielu twierdzi, że to nie jest mniej przyjemne niż proces ich uzyskania. Niestandardowa, aby przedstawić prezentu jest zakorzeniony w dalekiej przeszłości, a jego wystąpienie jest związane nawet z ludzi i zwierząt, które, jak się wydaje, również dają sobie prezenty.

Dla człowieka zwyczaj dawać prezenty od samego początku miał święte, święte znaczenie. Każdy dar postrzegana jako wiadomości i wybierz przywiązywał wielką wagę. Jest przynosząc dary w każdym czasie służył jako pierwszy pozytywny krok na styku dwóch różnych plemion.

W starożytnej wschodniej zabronione dawać ostrych przedmiotów (miecze, noże). Uważają, że grozi przełamać przyjaźnie.

W starożytnej Grecji, jeśli ofiarowanych pieniędzy lub partmane, to taki dar zdecydowanie powinien umieścić monety lub prezent obiecuje braku pieniędzy. Jedną z najlepszych definicji sugeruje polski psycholog Katarzyna LeGros: „idealny prezent – jest jednym, że musimy, ale nie spodziewamy się, aby” Psychologowie twierdzą, że gdy prezent jest wybierany z wielką miłością i pragnieniem podobania się, zawsze się okazuje.

5. Informacje historyczne

Historia masy solnej jest zakorzeniona w czasach, gdy ludzie czcili bogów naturalnych elementów i figurki wyrzeźbione z masy solnej, stosowanych w rytualnej ofierze bogom pogańskim. W Rosji, w wielu obszarach zachowały tradycję wypieku ciasta figurki, na przykład, w Archangielsku regionu piec „Roe”. I na Syberii i centralnych regionach Rosji pieczenia produktów pokrewnych pod nazwą „biedronki”. Dają dzieciom lub moczyć w wodzie, podaje się do bydła.

Dane produkcyjne „ikry” i „krowy” zakłada symboliczny wzrost produkcji zwierzęcej i roślinnej roku. Pieczenie chleba figurki ciasta została dnia do starożytnego rytuału z wakacji „kolędy” („winogron”) – święte czary dla dobrych zbiorów w nowym roku. Jeden, dwa, trzy owce lub krowy ciasto przeznaczone dla chłopskiej całe stado, gołąb symbolizuje obfite żniwo. Po tym wszystkim, tak jak nasi przodkowie, nie jest ptakiem, nie ucho.

Wielu rodzimych rosyjskie tradycje utrzymują się lub wrócić ponownie. Pomimo powitanie gości chlebem i solą.

Bardzo często można znaleźć wyraz „gościnną”, co wskazuje na rozległość i gościnności rosyjskiej duszy. Pieczenie pierników kręcone zakorzenione w przeszłości. Był kiedyś główne i wspólne rękodzieła. W czasach starożytnych, nasi przodkowie dali te torty, panna młoda w zasobniku na weselu, na znak szacunku i tak dziękuję. Na przykład, Arkhangelsk ciasta piecze, a nie tylko w postaci cyfr – ptaków i zwierząt, ale również w postaci wspaniałych zwierząt.

I tak jak Dziadek Mróz i Snow Maiden. Znani Tuła piernik stał się sławny w całej Rosji, a nawet zainicjował powstanie specjalnej fabryce cukierków. Chwała Tula piernika znany za granicą.

6. Bank Pomysły i propozycje

Ponieważ byłem w środowisk twórczych, mogę wykonać takie elementy, jak:

· Obraz zbóż i innych naturalnych materiałów.

· Zroszony Biżuteria.

· Dzianiny rzeczy.

· Obraz wykonany jest w technice „Prezentowy”.

· Produkt z ciasta soli.

Wybrałem modelowanie masy solnej, bo nigdy nie starał się kształtować figurki ciasta, a następnie piec je.

Okazało się, że wykonywanie produkt z soli ciasta nie jest trudne, ale nie jest łatwe. Od ciasta na formowanie traci wilgoć, przerw, kruszy i trzymać się rękami. Więc mieliśmy, trochę trudne, a jednak udało mi się osiągnąć pożądany rezultat.

7. Wymagania dotyczące produktu

Share →