Ładny moment dla zakochanych

Ładny moment dla zakochanych

Poczęcie oznacza początek ciąży. To odbywa się w kilku etapach.

Jajeczkowanie

Aby dowiedzieć się, owulacja wystąpiła, konieczne jest zmierzenie temperatury podstawowej. Wystarczy dowód owulacji może być jednostronny ból brzucha.

Gdy jaj dojrzewa, to idzie z jajnika, dostania się do jajowodów. W tym czasie, błonie śluzowej macicy zagęszcza w przygotowaniu do otrzymania zapłodnionego komórki. W jajowodzie zapłodnienia komórki jajowej będzie czekał, utrzymując ich żywotność 24-36 godzin. Jeśli nastąpiło zapłodnienie, że umiera, i wydalany z menstruacji.

Jeśli nastąpiło zapłodnienie, następna faza.

Nawożenie

Podczas wytrysku, sperma dostanie się do pochwy i rozpocząć ruch w kierunku jaj. Na czele spermy zawiera specjalną substancję, która rozpuszcza zewnętrzną skorupę jaja, spermy pomaga dostać się do środka. Tylko jeden plemnik może zapłodnić jajeczko.

Po pojawieniu się nawożenie egg zmienia strukturę skorupy zewnętrznej, tak że nie jest już wewnątrz żadnej pobiera jeden plemniki.

Jądro plemnika niesie informację genetyczną spotyka się z komórki jajowej chromosomów do utworzenia zygoty. W takim przypadku każda geny chromosomalne połączone z przeciwległym, tworząc parę. To właśnie w tym momencie cechy dziedziczone od obojga rodziców, mocno osadzony w nienarodzonego dziecka.

Podział zygoty

Zapłodniona komórka rozpoczyna podzielić – pierwsze dwa, a następnie cztery komórki, i tak dalej.

Przeprowadzka do macicy

Kontynuując dzielić, porusza się wzdłuż jajowodu do macicy, rozwijających się z zygoty w blastuli. O 4. dzień blastuli dociera do macicy i jest już 64 komórki.

Implantacja

Od tego momentu zajścia w ciążę. Teraz zapłodnione jajo będzie bardzo aktywnie rozwijać i 9 miesięcy zamieni się w magiczne dziecko – syna lub córkę.

Share →