Leczenie astygmatyzmu w różnych stadiach choroby

Leczenie astygmatyzmu w różnych stadiach choroby

Astygmatyzm — Wada ta wizja, w której ludzkie oko ma dwa optyczne ostrość, a tym samym nie są one umieszczone na swoich miejscach. W obecności soczewki astygmatyzm i rogówki właściwie załamują promienie świetlne. W rezultacie obraz nie skupia się na siatkówce, a spready i zniekształcone.

Zastanówmy się ważne pytanie: «Objawy astygmatyzmu »,

Pierwszą oznaką astygmatyzm częste i silne oczy Booster. Chociaż należy zauważyć, że w początkowym okresie choroby są prawie nie zauważona przez pacjentów. Tylko uczucie zmęczenia oczu, trudno jest skupić się na konkretnym obiekcie. Brak jasnej wizji, obiekty pojawiają się niewyraźne, zniekształcone ich kształt. Przykładowo, pacjenci mogą być postrzegane jako astygmatyzmu owalny.

Pojawia się zmęczenie oczu, bóle głowy.

Możesz zdefiniować tak ważną składową problemu jako przyczyny astygmatyzm? Tak więc, ta choroba jest na dwa typy:

 1. Wrodzona astygmatyzm;
 2. Nabyte astygmatyzm.

Wrodzona astygmatyzm jest dziedziczona.

Nabyty — występuje ze względu na tworzenie się blizn po urazie lub chorób rogówki. Może również występować na skutek zabiegu chirurgicznego usunięcia zaćmy.

Rodzaje astygmatyzmu:

1 Proste astygmatyzm — Połączenie normalnego widzenia z anomalii załamania (zginanie).

2.Slozhny, które z kolei dzieli się na:

 • astygmatyzm krótkowzroczny związek;
 • nadwzrocznych złożone;
 • mieszane astygmatyzm.

Jak leczyć astygmatyzm

Weźmy pod uwagę rozwiązania kwestii leczenia mieszanych astygmatyzm. Mieszane astygmatyzm — jest chorobą, w której same południka krótkowzroczność i inne — dalekowzroczności. Istnieje kilka typów korekcji astygmatyzmu. Najbardziej skuteczne LASIK, laserowa korekcja astygmatyzmu tj.

Metoda ta pojawiła się w 1990 roku. Istotą obróbki — zmiany w rogówce. Zalety sposobu — krótki okres zwrotu (kilka godzin), bez komplikacji. Ale istnieją przeciwwskazania:

 • cienka rogówka;
 • jaskry;
 • zaćma progresywne;
 • cukrzycy;
 • Zespół suchego oka.

W każdym przypadku, w celu określenia wskazań i przeciwwskazań lekarza może tylko po poważnym egzaminem.

LASIK-technika jest skuteczna w rozwiązywaniu problemu astygmatyzmu u dzieci. Leczenie u dzieci różni się od metody «Leczenie astygmatyzmu u dorosłych», Choroba występuje u zdrowych dzieci, ale w pierwszym roku życia przechodzi. I jest to normą. Ale jeśli jest astygmatyzm dzieci 7−8 lat, leczenie należy rozpocząć natychmiast.

Jeśli tego nie zrobisz, nie będzie tylko gorzej wizję, ale może rozwinąć zeza lub niedowidzenie (gdy oczy zobaczyć różne zdjęcia, a mózg nie może połączyć je w jeden trójwymiarowy). Leczenie astygmatyzmu u dorosłych należy uwzględnić fakt, że to — Nabyte choroby.

W odniesieniu do punktów, gdy astygmatyzm — tylko korekcji wzroku i zmniejszenie dyskomfortu.

Soczewki kontaktowe z astygmatyzmem

Dość długi czas problem został rozwiązany poprzez traktowanie astygmatyzm z twardych soczewek kontaktowych. Ich skutkiem jest to, że przejmują one funkcję rogówki. Twarde soczewki pozwalają na regulację nawet silny astygmatyzm, a także ich kombinacji z krótkowzrocznością. Możliwe jest teraz użycie miękkiej soczewki kontaktowej mającej kształt torusa.

Nie został włączony w oku i mogą być wykonane grubsze. Jednak ten typ soczewki nie zawsze daje dobre rezultaty.

Leczenie krótkowzroczny astygmatyzm — ma pewne trudności. Zwłaszcza, jeśli jest więcej niż siedem dioptrii krótkowzroczność. Wiele sposobów leczenia tego typu astygmatyzm się nieskuteczne. Ale dobre wyniki uzyskuje się chirurgicznie.

Dwie operacje są przeprowadzane w odstępach sześciu miesięcy. Pierwszy keratotomia działania (tj cięcia rogówki oka). Jest to częściowo poprawia widzenie.

Sześć miesięcy później, — druga operacja, podczas której wszczepiono soczewki oka jest specjalny. Obie operacje są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. Następnie oko jest traktowany z lekami przeciwzapalnymi i antybiotykami.

Leczenie boezni środki folk

Czy można wyleczyć astygmatyzm środków ludowe? Tak, ale tylko jako dodatek do podstawowego leczenia. Tradycyjna medycyna ma picie soków warzywnych.

Na przykład, połączenie z marchwi, ogórków i buraków w proporcji 3: 1: 1 do połowy litra mieszaniny należy spożywać na dzień. Takie połączenie może pić soki: marchew (7 części) + sok z selera (5 części) + sok z aloesu (2 części) + sok z pietruszki (2 części).

Będzie bardzo przydatne jagody. Może być spożywane świeże, w postaci dżemów i marmolady. Oprócz owoców, przydatne herbata z liści borówki.

Wlej łyżkę jagód pozostawia szklankę gorącej wody, odstawić na godzinę, pić 2 — 3 wstęp. Tradycyjna medycyna poprawić wzrok zaleca naparu świetlika liści. Weź 50 gramów suszonych ziół zalać 1 litrem gorącej wody i pozostawić do zaparzenia na 3 — 04:00.

Weź 100 ml trzy razy dziennie.

Odgrywają ważną rolę gimnastyka dla oczu z astygmatyzmem. W pewnym astygmatyzm, mięśnie oka pracują na 100% i inne — No, to znaczy, że zanik. Aby wszystkie mięśnie pracują, trzeba specjalną gimnastykę.

W astygmatyzm odpocząć oczom każda 02:00.

Oto kilka przykładów ćwiczeń:

 1. Spójrz w dal bez wysiłku oczy przez 15 minut. Następnie zamknij oczy, pozwól im odpocząć.
 2. Przenieś swoje oczy tylko w poziomie, a następnie — pionie. Potem, nie zatrzymując się, aby ruch kołowy do ruchu wskazówek zegara, a następnie — w lewo.

  Następnie przypisz palec do nosa i skupić swoją opinię na jej temat. Po tym, często mrugać. Ćwiczenie to będzie 5 — 6 razy, 2 — 3 razy na dzień.

 3. Narysuj pole na miejscu, przejdź do okna i zajrzeć w oddali, starając się zobaczyć kilka przedmiotów. Następnie przenieś wzrok na miejscu i skupić się na niej.
 4. Przebicie osiem oczu.

  Oczy w tym samym czasie być otwarte.

 5. Ćwiczenie jest wykonywane podczas posiedzenia. Zazhmurte mocno oczy na 5 sekund.

  Następnie gwałtownie otworzyć przez 5 sekund. Powtórz ćwiczenie 5 — 7 razy.

Leczenie astygmatyzmu — mają największy wpływ na wczesnych etapach choroby. Choroba ta wymaga indywidualnego podejścia do każdego pacjenta. Następnie wyleczenie jest wystarczająco wysoka, można całkowicie pozbyć okularów.

Share →