Leczenie chorób oczu u dzieci

Leczenie chorób oczu u dzieci

Zaćma

Jaskra

Krótkowzroczność

Nowotwory wieku

Zachowawcze leczenie chorób oczu u dzieci

1. Leczenie niedowidzenia

Leczenie jest dzieciom z 2,5-3,0 lat.

Celem kursu leczenia: poprawa ostrości wzroku złe Seeing Eye.

Metody stosowane: korekcja wzroku, spektakl plamy i odblaski od siatkówki, laser i elektrostimluyatsiya, programów komputerowych, aktywacji procesów metabolicznych leku w tkankach oka, fizjoterapia, masaże i inne.

Czas trwania leczenia: 12-14 dni. Dla efektu dowód należy przeprowadzić 2-4 kursów rocznie.

2. Zachowawcze leczenie krótkowzroczności

Celem kursu leczenia: stabilizację i poprawę ostrości wzroku, usuwanie skurcz noclegów wzrosła zakwaterowanie, dobór okularów.

Metody stosowane są: korekcja optymalne widzenie, lek usuwający skurcz zakwaterowania, Laser i stymulacja elektryczna, szkolenia zakwaterowanie, żywienie tkanek oka – balzamoterapiya, witaminy leczenie, rehabilitacja, masaże i inne lokalne.

Czas trwania leczenia: 10-12 dni.

3. Zachowawcze leczenie zeza

Celem leczenia: redukcja lub eliminacja zeza kątem, rozwój jednoczesne widzenia obuocznego, konsoliduje wyniki chirurgicznego leczenia zeza.

Metody stosowane: lekcje dla rozwoju równoczesnego i widzenia obuocznego na Sinoptofor, tsvetotestere, aparatura „forbis”, korzystanie z programów komputerowych.

Jeśli jest to konieczne, optymalne korekcji wzroku.

Czas trwania zabiegu: 10-14 dni, aby ustalić wynik leczenia, może być powtarzane kursy.

4. Leczenie zachowawcze chorób zapalnych oka (zapalenie rogówki, zapalenie naczyniówki), zabolevny siatkówki i nerwu wzrokowego

Celem kursu leczenia: określenia etiologii (przyczyny) choroby, prowadzenia celowe, masywne leczenia. W zależności od etiologii: przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, desensibilizruyuschee, przeciwzapalne, stosując najbardziej zaawansowanych leków diagnostycznych i terapeutycznych.

Metody używane: Rozpoznanie choroby odbywa się przy udziale laboratoriów Rokeby, RKVD, że RSC, Narodowe Centrum AIDS.

Stosowane w leczeniu bardzo skutecznych leków najnowszej generacji firm krajowych i zagranicznych: antybiotyków, hormonów, przeciwzapalne, odczulające, anty-wirusowego, pobudzający odpornościowego i innych.

Podawanie leków jest realizowane zarówno przez różne iniekcje lub przez elektryczne i fonoforezę. Szeroko stosowany fizjoterapia, stymulacja laserowa, stymulacja elektryczna. Dobre wyniki otrzymano przy leczeniu pijawki (hirudotherapy).

Czas trwania leczenia: W zależności od nasilenia choroby i zniszczenia od 7 do 28 dni.

Leczenie chorób oczu u dzieci

1. Leczenie zaćmy i Afakia

Celem działania:

– Zaćma – usunięcie słabe soczewki i zastąpienie go na zeznaniach sztucznej soczewki (IOL);

– z Afakia – wszczepienie sztucznej soczewki w aphakic oczy.

W rezultacie – wysoka ostrość wzroku bez okularów.

Operacje prowadzone są dla dzieci od 3 miesiąca życia na poziomie mikrochirurgiczne za pomocą nowoczesnego sprzętu importowanego. Wszczepiono twarde i miękkie soczewki wewnątrzgałkowe poprzez małe nacięcia, bez szwów. Czas trwania leczenia 8-12 dni.

2. Działania w jaskrą wrodzoną i wtórnym

Celem działania: zmniejszenie do normalnego ciśnienia wewnątrzgałkowego, tworząc śródgałkowego wilgoć i zapobiega hiperprzeprostna oka i zagrożenie utraty wzroku.

Operacja wykonywana jest w przypadku każdego dziecka w wieku do poziomu mikrochirurgiczne za pomocą wysokowydajnych drenaży hydrożelowych. W wyniku ciśnienia wewnątrzgałkowego jest kompensowana.

Leczenie szpitalne termin 10-14 dni.

3. Leczenie chirurgiczne postępującą krótkowzroczność

Celem działania: wzmocnienie zewnętrznej powłoki oka – twardówki specjalne szczepy opracowanych w Rokeby kto przetrwa i zapobiec jego dalszego rozciągania charakterystykę postępującą krótkowzroczność.

Operacje twardówki są wykonywane w różnych wersjach w zależności od charakteru rozciągnięcia twardówce stopnia krótkowzroczności oraz obecność chorób towarzyszących.

Podstawą tych działań dotyczących badań podstawowych prowadzonych w naszej klinice pod kierownictwem prof okulistycznej M.V.Zaykovoy.

Prawie 30 lat doświadczenia w chirurgicznym leczeniu postępującą krótkowzroczność w dziale dziecięcym Rokeby, a ponad 18 000 operacji, zapewnia wysoką sprawność – ponad 76% z procesu stabilizacji i braku jakichkolwiek komplikacji.

Wskazania do zabiegu: wrodzona krótkowzroczność wysokiego stopnia w wieku 4-5 lat – nabyte lub dziedziczne postępującą krótkowzroczność wysokiego do średniego.

Termin 5-8 dni leczenia szpitalnego.

4. Transakcje z zeza

(Matching, rozbieżne, paralityka, pionowe)

Celem działania: eliminacji istniejącego zeza w jednym lub dwóch etapach chirurgicznym w zależności od kąta zeza i stopnia mięśni i centralnego układu nerwowego.

Operacje prowadzone są przez skracanie, wydłużanie, lub poruszać się na zewnątrz mięśni rectus oka.

Warunki korzystania z leczenia szpitalnego 5-8 dni.

5. Operacje na usunięcie blepharoptosis

(Pominięcie górnej powieki)

Celem pracy: maksymalnie wyeliminować opadające górne powieki, tworząc dodatkowy tusz / wiek, co przyczynia się do jej wysokości. Wykorzystuje różne rodzaje przeszczepów.

Warunki korzystania z leczenia szpitalnego 7-10 dni.

6. Zapalenie woreczka łzowego noworodka

Celem operacji: usunięcie zapalenie woreczka łzowego, przywrócenie drożności dróg łzowych.

Gdy Zapalenie woreczka łzowego noworodka Płukanie i sondowanie odbyło układu łzowego. W ostrym Zapalenie woreczka łzowego może autopsji ropowicy z worka łzowego.

Interwencja chirurgiczna w przypadku ostrej Zapalenie woreczka łzowego dniach od 5-dniowych, podostrej i przewlekłej oczywiście z 1,5-2 miesięcy.

Czas leczenia w szpitalu 2-5 dni.

Doradczy jest opieka okulistyczna w biurze ochrony dzieci BUZ SD "Rokeby MoH SD"Szafka 104, 1. piętro (w kierunku do okulisty w miejscu opieki medycznej).

Leczenie zachowawcze i operacyjne w zakresie działu okulistyki dziecięcej.

W naszej klinice, otrzymasz kompleksową opiekę okiem eksperta, znajdzie zrozumienia i szacunku dla pracowników.

Share →