Leczenie chorób zaradczych gardła ludowych - Przepisy na tradycyjne ...

Leczenie chorób zaradczych gardła ludowych – Przepisy tradycyjnej medycyny

Leczenie chorób gardła ludowych środków odwoławczych

Leczenie środków ludowej nieżyt krtani .

Katar gardła. Dzieje się to na zimno, pracy w kurzu, jak również z nadmiernego napięcia strun głosowych śpiewaków, nauczycieli i innych osób.

W Zapalenie krtani lekko nie pęcznieje i czerwieni, trzaski gardła, głos staje się chrapliwy, suchy kaszel i chrapliwy. W niekorzystnych warunkach, łatwo się przewlekłe choroby i może trwać latami.

Pacjenci muszą powstrzymać się od palenia tytoniu, napojów zimnych i gorących, pikantnych potraw, a zwłaszcza z długiej rozmowy. Dobranoc zrobić ciepłą kąpiel stóp przez około 15 minut, i umieścić na gardle gorący kompres. Ale jeśli rano być na ulicy, a nawet w niskich temperaturach, a nie lepiej w nocy kompres do tie suchą sukonkoy gardła oraz tarty zwykłe szare mydło rano, aby usunąć i zawinąć ciepły szalik.

Pomaga smarować gardło przez trzy dni z mieszaniny jodu i gliceryna: nawinięte na patyku rozmiar wełny ołówkiem, dobrze wzmocnił jej nie schodzą, nawilżyć i nasmarować leki gardła, próbując przeniknąć głębiej.

Leczenie środków ludowej nieżyt krtani. Zetrzeć ćwierć filiżanki obranych imbiru, wlać szklankę miodu i gotować od góry do dołu. Ten miód imbir należy pić bardzo gorącą herbatę, dodając filiżankę herbaty łyżką miodu i dwie łyżki cukru. Herbata jest bardzo napotne, dobrze jest pić na noc kilka filiżanek na raz, a następnie owinąć się i spać.

Można powtarzać 2-3 dni z rzędu.

Drobno posiekać cebulę, pokrycie z łyżką cukru, zalać szklanką wody i gotować, aż niekompletnego, aż cebula zmięknie i zgęstnienia. Ten posiłek jeść dziennie na łyżce.

Pić sok rzodkiewka i często płukania gardła.

Płukać gorącą octu i miodu.

Od chrypka pomocne jeść więcej ugotowany czosnek. Na przykład, śpiewacy są zachęcani do jedzenia każdego dnia surowych lub gotowanych cebuli i czosnku, a przed śpiew wypicie szklanki wody, gotowane z łyżeczką miodu. Słabsze pomaga czystości ajerkoniak głosu z łyżeczka brandy.

Z całkowita utrata głosu zaleca takiego środka: kawałek wielkości chrzanowym orzecha laskowego posiekaną wypełnić jedną trzecią filiżankę wrzącej wody, przykryć i zaparzać przez 20 minut i pić trochę osłodzić łyżeczką kilka razy dziennie, powoli połykania.

Leczenie chorób gardła ludowych środków odwoławczych

Zapalenie krtani. Ostra postać Zapalenie krtani Czasami atakują dzieci, które łatwo pomylić z zadu: dziecko budzi się w nocy z szczekanie kaszel. spodnie, jego twarz zmienia się w smutek. Odróżnić od zadu krtani łatwo z następujących powodów: Po pierwsze, dotyczy głównie dzieci zbóż na okres jednego roku, a zapalenie krtani chorych dorosłych.

Po drugie, kiedy zad odpocząć dziecko nie, to jest coraz bardziej duszący kaszel i zapalenie gardła zdarza się sporadycznie, a nawet dość długo.

Aby pomóc pacjentowi, aby umieścić jego szyi szmatką zwilżoną gorącą wodą i lekko dociska, a następnie dolne nogi przez 20 minut w ciepłej wodzie, aby napić się ciepłego mleka z cukrem lub wody cukru. Delikatnie łaskotać tyłu gardła palcem, aby pacjent zwymiotował, to natychmiast staje się łatwiejsze. Na drugi dzień jest podanie tylko wykrztuśne kaszel i kojące.

Dorośli z ostrego zapalenie krtani może być wskazane, proste rozwiązania, ludową: ruszt rzodkiewka, wycisnąć sok i pić przez cały dzień mało, w zależności od wieku.

Leczenie chorób gardła ludowych środków odwoławczych

Leczenie anginy środków ludowej.

Angina. Na początku choroby, kiedy gardła jest czerwone i bolesne do przełknięcia, ale ciepło wciąż nie jest wystarczająco, aby przepłukać gardło roztworem soli fizjologicznej (łyżeczka na szklankę wody) lub soku z czerwonych buraków. To pomaga płukanie: przetrzeć szklankę buraków, dodać łyżkę octu, nalegać, wyżymać płyn i przepłukać usta, gardło, może połknąć trochę.

Traktowane w ten sposób nawet przewlekłe ból gardła.

Jeśli temperatura zaczęła rosnąć i obrzęk migdałków, gardła smarować raz dziennie z 5% gliceryny jod nalewki (12:59) i roztworu do płukania gardła nadtlenku wodoru (jedna łyżeczka trzy procentowego roztworu nadtlenku łóżko na jedną szklankę wody).

Powiększone węzły chłonne na gorąco należy umieścić okład z wody lub alkoholu. Jeśli od alkoholu, nie jest konieczne, aby położyć ceratą, wymienić po 04:00.

Zaleca się jeść więcej cytryny, można z cukrem.

Jeśli temperatura nadal rośnie i migdałki żółtawe kropki – pojawiła się ropa, musisz mieć pewność, aby połączyć się z lekarzem. Jeśli tak, dla niektórych, przyczyny nie mogą być wykonane, należy podjąć następujące działania: Dobry, czysty żołądka; gardła płukanie mieszaniną soli, boraksu i sody. Aby odwrócić krew z gardła, konieczne jest, aby owinąć stopy grubej tkaniny nasączonej w zimnej wodzie z octem długo, aż tkanka nie nagrzewa.

Następnie owinąć nogi.

Możesz wziąć proszek siarki czwartej łyżeczki dziennie wodą.

Nosa należy przemyć roztworem boraksu i soli i sody. Bardzo przydatne w chorobach gardła i migdałków nalotów na płukać gardło roztworem chloranu potasu. Można też przemyć wywar z ziół królewskim berłem i Mallow (12:59) lub wywar z korzenia prawoślazu.

Taki pacjent powinien spać pół posiedzenia, tak aby nie dusić, jeśli nagle wybuchnął ropień.

Gdy tablica, a zwłaszcza, gdy ropień w gardle mogą korzystać z takich narzędzi: czosnek drobno kruszyć, umieścić w skorupie orzecha i krawat dwadzieścia minut między kciukiem i palcem wskazującym dłoni po stronie, gdzie nie ma ropień w gardle. Nie można po prostu zapłacić krawat kawałek czosnku, ale działa ona słabsza.

Leczenie anginy środków ludowej.

Dla tych, którzy często anginy, zalecamy w prosty sposób: na co dzień dla dwóch – trzech tygodni na pięć minut siedzieć przed ostrym słońcu z szeroko otwarte usta i zamknięte oczy. Promienie UV przenikają do gardła, a choroba staje się mniej, a potem może w ogóle przestać.

Głębokie angina ignorantów są często mylone z błonicą i paniki. Różnica między nimi jest następująca: angina żółte korki pojawiają się tylko na migdałkach, i są wyraźnie oddzielone; błonicy sam film (rajdy) są zawsze brudne szare (ale łagodne choroby może być biały i żółty), i pojawiają się nie tylko w gardle, i języka, i wsporniki tylnej ściany i czasami przenikać do nosa.

W Rosji od dawna chory na dusznicę bolesną i błonicy wiązana pod szyją świeżych liści kapusty, a liście były stosowane na szczycie szmatką. 02:00 Każdy liść należy zmienić na nowy. Narzędzie to jest bardzo dobrze opóźnić rozwój procesu zapalnego.

Nawet w czasie nalotów na migdałkach nafta płukania gardła solą, ale niezbyt często.

Quinsy traktować płukania glistnika nalewki i rumianek (12:59). Spłucz wystarczająco silna dawka arbitralne.

Można również przygotować eukaliptus płukać szerokie sto gramów liści wlać litr wrzącej wody, zaparzać, szczep i przepłukać gardło cztery razy dziennie.

Jedna łyżka prawoślazu przegotowanej wody, a następnie nalegają na łaźni wodnej przez czterdzieści minut, a roztwór ten po prostu płukanie gardła.

Bardzo przydatne płukać gardło wlewu kwiatów rumianku, a jeszcze lepiej z mieszaniną rumianku i lipy (01:57). Kolekcja dwadzieścia gramów parzonej filiżankę wrzącej wody i nalegać dwadzieścia minut.

Przewlekła dławica leczonych wlewu bławatka łące. Łyżka suszonych kwiatów parzonej szklankę przegotowanej wody. Napar należy płukać gardło i pić powoli.

Nalewka (łyżka na szklankę wrzątku) nagietek świetny do płukania gardła – czyści wrzody, ropiejące.

Może być suszone figi gotować w mleku (cztery – pięć sztuk na pół szklanki mleka). Napój mleczny i figi jeść przed snem.

Zalecany do bólu gardła i szyi tajemnicy. Zwilżyć wodą i owinąć szyję suchą szorstką szmatką tak, że powietrze nie może działać. Można owinąć wokół szyi miękkim ręcznikiem zamoczonym w zimnej wodzie, umieścić go na sucho, a na górze wynagrodzenie wełnianej bandażem.

Pełne okłady powinny trwać od jednej godziny do półtorej godziny, a co dwadzieścia minut powinny być aktualizowane kompres. Okłady na szyję są przedstawione na ból gardła, w chorobach gardła, z niektórych chorób głowie.

Share →