Leczenie choroby zwyrodnieniowej dysku kręgosłupa szyjnego

Leczenie choroby zwyrodnieniowej dysku kręgosłupa szyjnego

Ośmiogodzinny dzień spędzony na ekranie komputera godzinami rozmawia przez telefon w niezręcznej sytuacji, schylać się – wszystko to może prowadzić do choroby zwyrodnieniowej dysku w odcinku szyjnym kręgosłupa.

Niestety, z powodu nowoczesnego stylu życia i powszechnej komputeryzacji choroby młodszej. Jeżeli wcześniej cierpiał osteochondroza szyjki macicy, zwykle 45-50 lat ponad te, teraz jej objawy są u młodych ludzi po 25 latach. Więc co to jest choroba, niż stoi i jak ją leczyć?

Przyczyny choroby zwyrodnieniowej dysku szyjnego

Jak wspomniano powyżej, osteochondroza odcinka szyjnego kręgosłupa – plagą współczesnego człowieka, trzecia jego życia siedzi w biurach i prowadzi niezdrowy tryb życia.

Ale nadal, jakie czynniki prowadzą do powstania tej choroby?

Czynniki niebezpieczne są następujące:

 • predyspozycje genetyczne;
 • zaburzenia rozwoju kręgosłupa;
 • długotrwały stres fizyczny i niesymetryczne (innymi słowy, stała przepięcia kręgosłupa szyjnego);
 • siedzący tryb życia;
 • otyłość;
 • zakłócenie normalnego metabolizmu;
 • regularna ekspozycja na ciele silne wibracje (na przykład częste i długie podróże w pociągach lub w pociągach, podczas pracy z maszyn budowlanych, etc.);
 • śpi w niewygodnej pozycji na szyi lub niewygodne łóżka i inne.

Objawy choroby zwyrodnieniowej dysku kręgosłupa szyjnego

Informacje osteochondroza kręgosłup szyjny, tak, że gdy jest powściągliwy korzeni nerwowych często rozciągającą bezpośrednio z rdzenia kręgowego wynikające z ciśnienia w naczyniach krwionośnych zakłócenia normalnego mózgowego przepływu krwi. Powodem tej funkcji jest anatomia kręgosłupa szyjnego.

Fakt, że kręgów tętnicy największego tętnic karmienia w mózgu, przechodzi przez otwory w procesach kręgów szyjnych. W rezultacie, ich rozwoju zmian wzrostu kości i tkanki włóknistej, a tym samym przemieszczenie kręgów, co prowadzi do nieprawidłowego tętnic.

Warto zauważyć, że struktura kręgosłupa w samej szyi jest coś innego: krążków w nim mocno do siebie.

Dlatego też nawet przy niewielkiej zmianie w jednej z kręgów szyjnych może zakłócić funkcjonowanie dział jako całość – odbędzie wcięcia lub przemieszczenia naczyń i nerwów, a także prawdopodobieństwo, staje się coraz bardziej częste kompresję rdzenia kręgowego, niż w innych typach choroby zwyrodnieniowej dysku.

Możesz myśleć, że małe odchylenie (do 2 mm) nie jest tak źle, ale gdy przychodzi do naczyń krwionośnych i mózgu, tutaj sytuacja jest zupełnie inna. Wszakże nawet minimalne zakłócenie może prowadzić do obiegu krwi, trudności z przerwami w dostawie prądu mózgu (jako całości i jego poszczególnych półkuli). W rezultacie pacjenci z osteochondroza szyjki macicy obserwuje znaczne naruszenia funkcji nerwowych, w tym mięśni, drętwienie i skórę na szyi, twarzy, rękach, często torturowanie im silne bóle głowy.

Tak więc, główne objawy choroby, oprócz wyżej, są następujące:

 • ból w szyi, a czasami jest rzutowany na podbródek, ramiona, a nawet na sercu. Zwykle jest ból koncentruje się w plecy i boku szyi lub w szyi i bóle w przyrodzie;
 • częste zawroty głowy;
 • szum lub dzwonienie w uszach i głowie;
 • niewyraźne widzenie lub słuchu;
 • zwiększone zmęczenie;
 • mdłości lub vomiturition;
 • Bedtime ostry ból w szyi. Pacjent długo nie mógł znaleźć wygodną pozycję do spania. I na wysokiej poduszce on zwykle spać bardzo niewygodne, poza tym, że zwiększa się tylko ból;
 • Odwróć głowę nie jest łatwe i może mu towarzyszyć łagodne zawroty głowy;
 • charakterystyczne dla choroby zwyrodnieniowej stawów chrzęstem, gdy obraca głowy i inne.

Należy powiedzieć, że wykrycie kilku objawów z powyższej listy jest zdecydowanie zaleca się zasięgnąć porady lekarza. On jest na podstawie objawów i szereg badań można postawić dokładnej diagnozy. Po sprawdzeniu jego lekarz będzie przypisany jako etap leczenia choroby.

Leczenie choroby zwyrodnieniowej dysku szyjnego

Jeśli wykryte osteochondroza szyjki macicy we wczesnym stadium i daje wiele niedogodności dla pacjenta, a następnie, co do zasady, jest wymagane specjalne leczenie. W tej sytuacji można zrobić zapobiegania dalszych powikłań w postaci zmian w zakresie warunków pracy, prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia .

Na tym etapie, eksperci zalecają, że nie ścisła dieta (jedzenie powinno być umiarkowane kalorii), angażują się w codzienne ćwiczenia rano, unikać podnoszenia ciężkich i spróbować pozbyć się wszystkich złych nawyków. Istotne warunki zapobiegania chorobą zwyrodnieniową dysku kręgosłupa szyjnego jest wyprostowanie kręgosłupa, wygodne łóżko i właściwą postawę podczas snu lub siedząc przy komputerze lub telewizorze.

Jeśli osteochondrosis już daje o sobie znać ból, zawroty głowy i inne objawy, środki prewencyjne nie powiedzie się. Na późniejszym etapie leczenia choroby jest skierowany przede wszystkim do usuwania bólu i innych objawów później.

Tak więc, w celu poprawy jakości życia i nie cierpią z powodu ciągłego bólu, eksperci zalecają, aby wykonać następujące czynności:

 1. Sprzedam komfortowe, najlepsze ortopedyczne, poduszki i materaca półpłynną. Pamiętaj, że sen na wysokiej poduszce można przeciwwskazane.

  Niektórzy wierzą, że mogą spać szyjnego osteochondrosis bez poduszki w ogóle, ale nie jest to do końca prawdą.

 2. Normalizacji moc. Zaleca się, aby wziąć w żywności, jak dużo owoców, warzyw i innych produktów naturalnych zawierających w strukturze dużą ilość witamin z grupy B
 3. Gimnastyki. Jeśli nie jesteś pewien, że można zrobić to poprawnie się, można zapisać się na gimnastykę naprawczych w jego klinice.

  Jest wykwalifikowanym specjalistą będzie monitorować, czy wykonujesz ćwiczenia potrzebne do leczenia.

 4. Zapisz się na kurs masażu. W zaostrzeń w celu rozluźnienia mięśni polecam masaż wibracyjny, jednocześnie zmniejszając ból gładko przejść do klasycznego. Ale należy pamiętać, że u chorych z przepukliną kręgosłupa masaż jest przeciwwskazane.
 5. Aby zmniejszyć obciążenie mięśni szyi, gdzie jest to możliwe, staramy się podróżować w czasie pracy nosić specjalny kołnierz kołnierz Schantz która zabezpiecza kręgosłup szyjny.

Jako fizyczny wpływ na odcinku szyjnym kręgosłupa często lekarze przepisują zastosowanie specjalnej tablicy z uwięzi. Można go używać w celu dostosowania kręgosłupa i wyciągnij kręgosłup szyjny. Ponadto otwiera się zbyt ruchome do siebie kręgów zwrócić do swoich poprzednich miejsc, jak również fragmentów elastycznego okolopozvonkovyh komunikacji tkanek i mięśni, normalizuje krążenie krwi i w ten sposób zmniejszenie kompresji.

Niekonwencjonalne metody leczenia obejmują hirudotherapy (obróbki z pijawek), terapii manualnej i refleksologii.

Należy również powiedzieć o leki. To jest regularnie podejmowane przeciwskurczowe, przeciwbólowe i niesteroidowe leki przeciwzapalne. Ponadto, może być przypisana hondroprotektory i witaminy B. W leczeniu stosuje się także fizjoterapię.

Należą do jontoforezy, parafina, itp

Uważaj na zdrowie, prowadzić aktywny tryb życia i osteochondroza kręgosłupa szyjnego nie będzie zakłócony!

Share →