Leczenie gruczolaków

Leczenie gruczolaków

Skuteczność różnych metod diagnostyki i leczenia łagodnego rozrostu gruczołu krokowego oraz zapalenie gruczołu krokowego objawy poświęconych wiele badań medycznych. Używając ich, urologii i andrologia mają możliwość rozpoznania choroby i uniknąć poważnych powikłań.

Gruczolaka i raka prostaty

Objawy tych chorób są podobne, więc powołanie leczenia muszą diagnostyki różnicowej.

Algorytm diagnostyki pacjentów z zarzutów o naruszenie oddawania moczu

Obecnie, do leczenia gruczolaka następujące techniki:

 1. farmakoterapia,
 2. chirurgia
 3. opóźnionym leczenia.

Techniki pozbyć gruczolakiem lub objawy zapalenia gruczołu krokowego są określone indywidualnie. Optymalna dawka jest, w zależności od wielu czynników, w tym. Część chorób współistniejących. Odpowiednio dobrane metody w leczeniu gruczolaka prostaty — to jest Twoja szansa na zdrowie i długowieczność.

Czujny czekanie

Takie podejście może być zalecane u pacjentów z BPH lub gruczołu krokowego objawy, chyba że istnieją wyraźne pogwałcenie oddawania moczu i potencji. Czujny oczekiwania, w których nie można zastosować specjalne leczenie zapalenia gruczołu krokowego i gruczolaka, wyznaczony w ramach normalnych warunkach Uroflowmetria. Jednak nie oznacza to, że pacjent z BPH jest pozostawione bez opieki.

W zależności od nasilenia objawów można stosować jedną z najbardziej łagodnych technik terapeutycznych zmniejsza prawdopodobieństwo dalszego rozwoju choroby.

Skutki fizyczne i medyczne

Niezależnie od celu leczenia BPH powinny przestrzegać ustalonego reżimu higienicznego lekarza, unikać zatrzymanie moczu, zaparcia, hipotermii i długotrwałego siedzenia. Skuteczne leczenie gruczolaków wyklucza stosowanie środków przeczyszczających, co powoduje przypływ krwi do odbytnicy (senesu, aloe).

Ograniczenie w diecie

Dla każdego schematu leczenia i gruczolakiem gruczołu krokowego są całkowicie wyeliminować z diety, przyprawy, przyprawy, konserwy, wędzone żywności i napojów alkoholowych. W II–Etap IV gruczolak prostaty — wszelkie napoje otrzymywany w procesie fermentacji. Większość produktów mlecznych nie są zabronione, ale leczyć gruczolak był łatwiejszy, powinien zrezygnować z mleka, które jest. Aby mogą powodować wzdęcia.

Autoryzowani produkty:

 • świeże owoce i warzywa;
 • zbóż;
 • owoce morza;
 • chude gotowane mięso;
 • grzyby;

Przyczepność

Niezależnie od tego, jak lekarz planuje leczeniu BPH, co znacznie ograniczoną 18:00 jedzenia i picia na 2–03:00 spać — wykluczone. Przed pójściem do łóżka, a po przebudzeniu przydatnych wędrówki żwawo przez pół godziny. Lekarze zalecają spanie na twardym łóżku pod ciepłym kocem jak.

Wizyta u lekarza

W dowolny sposób leczenia jest określona indywidualne przedziały nadzoru do monitorowania stanu prostaty. Pierwszym krokiem jest kontrola pałac, USG i analizy PSA (1–2 razy w roku). Szczegółowe badania i system, w którym lekarz będzie leczyć choroby są wybierane na podstawie uzyskanych wyników.

Terapie

Metody medyczne

Ujednolicone podejście do wyboru leku w leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego jeszcze nie istnieje. Leki są określone w zależności od całego obrazu klinicznego, osobiste doświadczenie lekarza i pojawienie się nowych leków dla BPH. Leczenie zachowawcze jest wskazana w następujących przypadkach:

 1. Początkowe objawy związane z BPH-problemy z oddawaniem moczu, bez angażowania moczowodów i nerek, bez ostrego zatrzymania moczu, krew w moczu i pęcherza moczowego kamienie.
 2. Szybkość przepływu moczu jest większa niż 10 ml / s, ilość resztkowego moczu, wynosi nie więcej niż 100 ml, a wynik suma IPSS — 9–18.
 3. Podeszły wiek pacjenta z przeciwwskazań do zabiegu.
 4. Okres po operacji, przy zachowaniu zaburzeń oddawania moczu.
 5. Odmowa pacjenta do zabiegu.

Grupy w lekach gruczolaka:

 • Celem jest zmniejszenie wielkości guza;
 • znieść działań ubocznych nowotworów.

Dzięki postępom w nowoczesnej medycyny jest skuteczne leczenie zachowawcze opóźnić operację gruczolaka gruczołu krokowego przez dłuższy okres lub eliminują potrzebę. Należy podkreślić, że leki mają swoje własne cechy i nie powinny być podejmowane w sposób niekontrolowany. W większości z tych leków stosowanych do leczenia BPH, skutków ubocznych, które mogą być podawane w zmniejszonego popędu zmniejszonej objętości spermy i tak dalej. D.

Metody chirurgiczne

Przezcewkowej resekcji (TUR). Takie leczenie BPH jest uważany za cel interwencji chirurgicznej i jest w przybliżeniu 90% wszystkich operacji. Ten sposób działania, aby szybko zmniejszają objawy LUG: i gruczołu krokowego. Przed zabiegiem przeprowadza znieczulenia ogólnego lub miejscowego znieczulenia.

W cewce moczowej wprowadził specjalny resektoskop urządzenia i tkance guza usunąć za pomocą mikroskopijnych narzędzi skrawających. Oddawanie moczu zwykle poprawia w ciągu kilku dni. Jednak zdarzały się przypadki, gdy leczenie BPH przy użyciu TOUR powoduje tymczasową impotencję i zmniejszenie kontroli pęcherza, wsteczny wytrysk i innych zaburzeń.

Przezcewkowa nacięcie (TUI). Jest przypisany, jeżeli prostaty jest powiększony lekko i gruczolak jest mały. Może być stosowany u mężczyzn, którzy ze względów zdrowotnych nie są w stanie przekazać bardziej agresywne typy operacji.

TUI jest wykonanie jednego lub dwóch odcinków c prostaty zmniejszenie zaburzeń układu moczowego, lub inne objawy BPH. Technika ta różni nowoczesnej terapii gruczolaków mniejszych (w porównaniu do innych typów zabiegu) ryzyko powikłań. Jednakże procedury jest mniejsza skuteczność, w celu wyleczenia choroby, wymagają powtórzenie.

Metoda laserowego. Nowoczesne metody terapeutyczne, których skuteczność długoterminowa nie jest jeszcze znana. Laserowa jest chirurgia małoinwazyjna względu gruczolaka prostaty. To zniszczenie chorej tkanki prostaty hodowane pod wpływem wysokiej energii lasera. Biorąc pod uwagę małą głębokość przenikania wiązki uniemożliwia uszkodzenia otaczających tkanek. Wraz z szybkim poprawy objawów z tej metody może być bolesne oddawanie moczu czasowego składowania.

Porównaniu z TURP, utrata krwi jest w tym przypadku znacznie mniejsza i czas rehabilitacji — krótszy. Metoda ta ma kilka wad, w tym wsteczny wytrysk i prawdopodobieństwo powrotu objawów.

Otwórz prostatektomii. Uważa się skuteczną metodą dla mężczyzn cierpiących na przerostu gruczołu krokowego krytycznej. Otwartej prostatektomii przypisane tylko w przypadku dużych gruczolaków lub w obecności ciężkich powikłań — Kamienie Uszkodzenie / pęcherza lub zwężenie cewki moczowej. Do przenoszenia prostatektomii chirurg robi nacięcia brzucha dotrzeć do prostaty.

Usuwa tylko wewnętrzną część prostaty, zewnętrzne pozostają niezmienione. Eksperci uwagę najwyższe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Powikłania podobne powikłania TURP, ale może mieć większe znaczenie w zależności od stadium choroby.

Assessment of wskazań dla różnych zabiegów chirurgicznych z wykorzystaniem systemu punktów

Share →