Leczenie kiły u kobiet

Leczenie kiły u kobiet

Kiłą pokazuje cykl szczepień narkotyków penicyliny (zwykle penicyliny benzatynowej), które krążą we krwi przez dłuższy czas. W przypadku alergii na penicylinę nieciężarnych inne antybiotyki można podawać zwłaszcza doksycyklina, tetracyklinę, erytromycynę.

Kobiety w ciąży, jeśli to możliwe, powinny być traktowane z penicyliną i 16 tygodniach ciąży. Jeśli leczenie późno ryzyko penetracji Treponema pallidum łożysko powyżej. Wskazane jest, jak tylko możliwe, aby zapewnić leczenie w celu zminimalizowania uszkodzeń ciała przyszłego dziecka. Z alergią na penicylinę lekarz z kontroli testów skórnych, czy kobieta ma takiej reakcji. Jeśli tak jest, potrzebujesz specjalnego traktowania.

Ze względu na potencjalne ryzyko wad wrodzonych doksycyklina i tetracykliny nie są rozładowane i erytromycyny nie nadaje się ze względu na nieskuteczność przed zakażeniem płodu.

Po leczeniu kiły pierwotnych lub wtórnych antybiotykami co trzy miesiące przez dwa lata, aby zrobić badania krwi kontroli. Podczas badania przebiegu choroby utajone przeprowadza się raz w roku. Kobiety w ciąży powinny być badane co miesiąc.

Wreszcie, leczenie kiły jest bezużyteczna bez badania i leczenia chorych zakażonych kobieta partnerów. Nawet z ujemnego wyniku testu po kontakcie w ciągu ostatnich 90 dni z osobą z rozpoznaną drugim lub trzecim etapie choroby, jest zobowiązany do podjęcia antybiotyków. Tylko tych, którzy odkryli pozytywny wynik testu, jeśli kontakt jest więcej niż trzy miesiące w leczeniu musi.

K. Carlson

« Leczenie kiły u kobiet » — historia w Wenerologii

Dodatkowe informacje:

Share →