Leczenie ospy wietrznej

Leczenie ospy wietrznej

Leczenie ospy wietrznej należy przeprowadzać zawsze pod nadzorem lekarza. Jak w przypadku innych chorób zakaźnych, spowodowanych przez wirusy, specyficzne leczenie nie została jeszcze opracowana. Terapia posindromnaya gdy temperatura ciała przekracza znaku 38,5 stopni Celsjusza, jest przypisany przeciwgorączkowe.

Dzieci są zwykle przepisywany form płynnych paracetamol. Dla małych dzieci (około 3 lat) jest to wygodne w użyciu świec. Pamiętaj, aby zorganizować mnóstwo ciepłych napojów – to dobrze, pomaga organizmowi zwalczać zatrucia.

Elementy wysypka traktowane roztworem zieleń brylantowa («zelenkoj»). Jeśli tworzy się owrzodzenia w jamie ustnej po każdym karmieniu, kolejne dziecko powinno wypłukać usta zwykły przegotowanej wody. Potrzeba żadnych leków określonych przez lekarza. Może one być specyficzne leki antysensowne (na przykład tavegila, Trex, etc.) w celu zmniejszenia swędzenia.

W pierwszych dniach choroby, zwłaszcza w podwyższonej temperaturze, kąpać dziecko nie może.

Ciała Higiena może użyć specjalnego Chusteczki nawilżane hipoalergiczny, która otarła się chore dziecko do około 2 razy dziennie. Później można wziąć ciepłą kąpiel z różowym roztworze nadmanganianu potasu nie więcej niż 2-3 minut, po czym ciało szybko suszy (nie nasączoną skorupy utworzonej, i nie dostać infekcji) i traktuje genialnych elementów zielonych wysypka. Ospa wietrzna jest zwykle traktuje się w domu, ale w zależności od stopnia upojenia i wysypki, choroba może być łagodne, umiarkowane i ciężkie.

Nasilenie i konieczność hospitalizacji jest określana przez obserwację lekarza dziecka.

Według statystyk, 95% dzieci cierpi z powodu ospy wietrznej i nosić bez żadnych komplikacji. Re chorych niemożliwe, ponieważ stworzył silną odporność. U dorosłych choroba jest znacznie trudniej, więc lepiej jest, gdy mieli dziecko i zapomnieć o infekcji dla życia.

Niech was Bóg błogosławi!

Share →