Leczenie suchego kaszlu u dzieci

Leczenie suchego kaszlu u dzieci

Dziecko kaszel – to jest normalne zjawisko fizjologiczne, często nie wymaga leczenia. Fakt ten jest często głównym powodem, dla którego dziecko kaszel przez długi czas. Istnieje kategoria rodziców „miłości” do leczenia ich dziecka. A on tylko kaszel, matka natychmiast oferuje dziecka lek. Medycyna jest skuteczny, realizując swój cel, że prowokuje kaszel.

I tygodniach jego „uczta”, nie wiedząc, co w rzeczywistości, sprawy.

Każde dziecko powinno po prostu kaszel, inaczej jak inaczej zwolnić go z oskrzeli ciał obcych z najbardziej mikroskopijne, wchodząc z powietrzem w stosunkowo duża, wysłany z powrotem uchwyt na dziecko. Każde zdrowe dziecko kaszle 15-20 razy dziennie, tylko z tego fizjologicznego powodu. I to się dzieje na suchy kaszel. Jeśli matka jest zbyt inteligentny i opiekuńczy i bardziej terminowy traktować dziecko, suchy kaszel (plwociny z powodu braku choroby nie występuje) będzie nękać go przez długi czas.

Wdychaniu pary jest bardzo ułatwić suchy kaszel. Możesz użyć roztworu sody oczyszczonej (4 łyżeczki na litr wody) lub wód mineralnych alkalicznych (typu Borjomi). Jednak dzieci wdychanie należy bardzo dokładnie i ściśle przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Nigdy nie należy używać wziewne dziecko wrzącej wody!

To naprawdę pomaga podczas kaszlu u dzieci (zwłaszcza u dzieci), delikatny masaż klatki piersiowej i stref odruchowych (stóp). I wiele uciekają się do procedur odwrócenie uwagi (banki, unosić nogi, musztarda), ale tym razem nie było wiele dyskusji: bardziej nowoczesne pediatrzy uważają, takie zabiegi przestarzałe i nieuzasadnione.

Konieczne jest również przeprowadzenie jeszcze kilka zasad opieki nad dziećmi z suchym kaszlem:

  1. Nawilża powietrze w pomieszczeniach: suche powietrze prowokuje ataki suchego kaszlu. Pralnia chemiczna, umieścić baterię mokry ręcznik, włożyć do garnka z wrzącą wodą.
  2. Należy stosować się do temperatury w pomieszczeniu: 20-22 C.
  3. Wyeliminować przykry zapach: żadnego dymu (w tym tytoniu), detergentów i innych substancji chemicznych.
  4. Zapewnienie właściwego reżimu picia. Dziecko powinno pić dużo płynów (ciepłe alkaliczne nie gorącą!): Herbaty, mleka, wody niegazowanej.
  5. Dieta powinna być łagodna. Nie zmuszaj dziecka do jedzenia, a jeśli jest głodny – poproś o lekkich posiłków kalorii: galaretki, galaretki, puree owocowego. Dobre na kaszel karmić dziecko tłuczone ziemniaki z mlekiem z dodatkiem roztopionego masła.
  6. Gorący kompres na obszarze klatki piersiowej może złagodzić kaszel. Po kompresji, dziecko powinno być ciepło ubrany.
  7. Wskazane jest, aby okresowo uprawiania oddychania ciepłego, wilgotnego powietrza. W tym celu, można dostać się do łazienki, zamknij drzwi, włącz prysznicem i wdychać ciepłe wilgotne powietrze, które wypełnia łazienkę.

Początek mokrego kaszlu u dziecka wskazują na ułatwieniu stanu i odzysku podejść dziecka.

Share →