Leczenie zaćmy i jaskry

Leczenie zaćmy i jaskry

Niestety, wraz z wiekiem, wiele osób zauważyć, że zmiany fizjologiczne, które występują w organizmie stopniowo prowadzą do rozwoju różnych chorób. Nie jest wyjątkiem i narządy wzroku. Oczywiście, wiele chorób oczu związanych z narażeniem na infekcje, zaburzenia endokrynologiczne i układu nerwowego, ale nadal główną przyczyną większości problemów okulistycznych – starzeje się.

Najczęściej u osób starszych rozwój zaćmy i jaskry. A z tych dwóch schorzeń oczu zaćma występuje w prawie 90% osób. Główne metody leczenia zaćmy i jaskry to krople do oczu Wkroplenie leków, terapii fizycznej i chirurgii.

Zaćma

Rozwój zaćmy, jest nieodwracalne i postępujące zmętnienie soczewki oka, nie ubezpieczone przez jakiekolwiek osoby. Czynniki obciążające tym choroby oczu jest chorobą niedoboru, uszkodzenia wzroku, obelgi na środowisko, złe warunki pracy, i więcej. Zmętnienie soczewki oka nieuchronnie prowadzi do załamania ostrości wzroku.

Podwójne obiekty, flash i blask w oczach, osłabienie percepcji kolorów – to tylko niewielka część z negatywnych zmian przeziębieniach. Wreszcie, biały welon całkowicie zamknąć oczy i ślepota występuje.

Leczenie zaćmy

Należy zauważyć, że za pomocą leczenia, nie będzie w stanie odtworzyć oryginalny przezroczystości soczewek. Nadal będzie gęstnieć, ale spowalniają proces progresywnego, szczególnie w początkowym etapie choroby jest możliwe. Leczenie zachowawcze polega grzebania ciał specjalnych kropli, poprawy struktury metabolizmu oka. Skład tych kropelek zazwyczaj zawierają witaminy, aminokwasy (cysteina, glutamina), jodek potasu, trifosforan adenozyny i inne użyteczne składniki, dalsze opóźnienie zaćmy. Najczęstszym krople do oczu z zaćmą: Tafazol, Kvinaks.

Vitsein, Vitafakol, oftan Katohrom.

Jeśli proces chorobowy będzie się rozwijać, jedynym sposobem na uratowanie wzroku – operację mikrochirurgiczny. Istnieje kilka sposobów, aby usunąć nieprzezroczystej krystalicznej obiektyw, ale w każdym przypadku, jego ustawienia lokalizacji soczewki wewnątrzgałkowe elastyczna sztuczne. Jeśli soczewka jest usuwany wraz z kapsułą, to operacja ta jest nazywana intracapsular ekstrakcji zaćmy. Zachowanie tylnej torebki soczewki oznacza przeprowadzenie zewnątrztorebkowe zaćmy.

Również zachmurzone jądro i masy soczewkowy jest usuwany za pomocą ultradźwięków i fragmentacji laserowej. To zabieg okulistyczny nazywa fakoemulsyfikację.

Jaskra

Zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe prowadzi do powstania bardzo poważnej choroby – jaskry. Gdy choroba stopniowo zaniku nerwu kończy całkowitą utratę wzroku. Intrigue choroby jest brak wyraźnych objawów.

Pacjent czasami widzi przed oczyma „leci”, opalizujące kręgi patrząc na źródło światła, czuje się suchość oczu, zaburzenia widzenia o zmierzchu. Ale większość ludzi ignoruje się takie objawy, odpisanie ich zmęczone oczy po męczącym dniu. Jaskra staje się poważny etap nagle i niespodziewanie.

Mężczyzna szybko zanika.

Leczenie jaskry

Niestety, wizja jaskrze zachować na całe życie. W obecności tej choroby jest zdecydowanie zabronione męczy oczu, przechylić głowę do ciężkiej pracy fizycznej. Aby utrzymać percepcji wzrokowej za pomocą kropli ucznia zwę i obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Do tej grupy leków z lekiem miotikov karbacholu, pilokarpiny Aceclidine.

Podstawą leczenia operacyjnego jaskry – tworzenie i znalezienie sposobów na odpływ płynu śródgałkowego. W tym celu przeprowadzenia penetracji (fistuliziruyuschie) operacje głęboko sclerectomy, Irydektomia, trabekuloplastyka laserowa. Ale nawet w zaawansowanej chirurgii jaskry nie zawsze jest skuteczne.

Często lekarze muszą przeprowadzić wspólnie mikrochirurgiczny leczenia zaćmy i jaskry. Operacje takie charakteryzują się dużą złożonością, więc w pierwszym objawem tych chorób należy natychmiast skontaktować się z lekarzem-okulistą. Z wiekiem ryzyko utraty wzroku zwiększa wiele razy!

Share →