Leczenie zapalenia pęcherza

Leczenie zapalenia pęcherza

Od tej choroby nikt nie jest odporny. Każdy może przypadkowo przechładza nie wystarczy umyć genitalia i przynieść infekcji. Należy zauważyć, że kobiet cierpi z powodu pęcherza częściej niż mężczyźni, to ze względu na cechy strukturalne ciała kobiety.

Objawy zapalenia pęcherza

Zapalenie pęcherza rozpoczyna ostry ból podbrzusza, tuż nad kości łonowej. Częste parcie na mocz, oddawanie moczu w ciągu pacjenta ma silny ból i pieczenie. Częste oddawanie moczu nocy.

Zmiany i moczu: staje się mętna, czasem smugi krwi.

Pismo ostrzega przed błędnym zdaniem: na leczenie zapalenia pęcherza moczowego nie jest wystarczający do podjęcia jakieś antybiotyki, że choroba cofnęła się. Zapalenie pęcherza moczowego jest tłumione przez czas trwania antybiotyku ale gdy upłynął zakażenie ponownie mnożą i objawy powrotu zapalenia pęcherza moczowego.

Przyczyny zapalenia pęcherza

U kobiet, zapalenie pęcherza powodowane przez spożycie zakażenia pochwy, do cewki moczowej. U mężczyzn pęcherza powodowane przez infekcję rozłożone z gruczołu krokowego. Najczęściej wygląd pęcherza moczowego powodują Staphylococcus, Streptococcus, E. coli.

Zapalenie pęcherza moczowego może być przejawem rzeżączki lub chlamydią. to na dokładną diagnozę muszą być testowane w tych chorób. Zapalenie prostaty może również powodować zapalenie pęcherza.

Zakażenie przejdzie do cewki moczowej, a następnie do pęcherzyka. Zapaleniem ściany pęcherza moczowego. Jeśli pęcherza nie jest leczona, infekcja może wnikać moczowodów i powyżej – w nerkach.

Młode dziewczyny zapalenie pęcherza moczowego często pojawia się natychmiast po rozpoczęciu aktywności seksualnej. Po defloration zakłócony florę pochwy, bakterie przedostają się do cewki moczowej i pęcherza moczowego – to powoduje stan zapalny.

Dziennik zwraca również uwagę na fakt, że nie jest w pełni staje się przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego utwardzonego przy ścianie pęcherza pod wielkim wrażeniem, ale ostre zapalenie pęcherza moczowego występuje tylko po spadku odporności (hipotermia, alkohol)

Rozpoznanie zapalenia pęcherza

W diagnostyce moczu pacjenta jest badana pod mikroskopem i analizowano liczbę białych krwinek – ich więcej, tym więcej stanów zapalnych. Ponadto, w celu określenia czynnik sprawczy wysiewa moczu pacjenta w korzystnego środowiska dla rozwoju bakterii. W zależności od rodzaju bakterii jest „uprawiana” na siew, wybrać leki.

Jeśli dane z siewu i badania mikroskopowego nie wystarczy, że pacjenci poddani cystoskopii. Obecność krwi w moczu absolutnym wskazaniem do cystoskopii. Przecież we krwi może wskazywać nie tylko na temat zapalenia pęcherza moczowego, ale również chorób bardziej niebezpieczne. Dla cystoskopii pacjenta kładzie się na plecach i nogach na specjalnych podporach stałych. Następnie wstrzykuje się do leczenia bólu, cewki moczowej (lidokainy artykainy). Gdy środek znieczulający będzie działać w cewce moczowej wprowadza cystoskop – cienką rurkę z urządzeniem optycznym na końcu.

Promowanie cystoskop przez cewkę moczową, lekarz bada ściany kanału (nie jest stan zapalny). W pęcherzu Cystoskopy pozwala zobaczyć proces zapalny, a jednocześnie wykryć obecność / brak kamieni, guzów. Cystoskopię komplikacją jest krwawienie spowodowane podrażnieniem ścian cystoskopii cewki.

Oprócz cystoskopii do diagnozowania zapalenie pęcherza stosowane ultradźwięków, promieniowania rentgenowskiego i jądrowego rezonansu magnetycznego miednicy. Jednak te badania są wykonywane znacznie mniejsza.

Leczenie zapalenia pęcherza

Dla powodzenia w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego pacjenta nie musi być hospitalizowany. Zdyscyplinowana osoba chora zapalenie pęcherza moczowego, trzymać kilka dni w domu, w łóżku, biorąc nadmiernego picia (2-2,5 litra płynów dziennie) i diety – ostrych, słonych, kwaśnych, ostrych przypraw, tylko owsianka, zupy, mleko. Na leczenie zapalenia pęcherza jest lepiej zrezygnować intymności seksualnej, aby nie pogłębić daną chorobę.

Jeżeli zaobserwujesz ten tryb i porady lekarza – zapalenie pęcherza moczowego może być wyleczona, tak, że on nigdy nie przypomni sobie.

U kobiet leczenie pęcherza powinny być połączone z leczeniem chorób pochwy i przywrócenia jego normalnych mikroflorę. Tradycyjne leki stosowane w leczeniu zapalenia pęcherza – furagin, Biseptol – potwierdził ich skuteczność na przestrzeni lat. Jednakże MirSovetov pragnie zauważyć, że mikroorganizmy mają tendencję do dostosowania się do leków stosowanych leków i uszkodzenie.

W tym przypadku pacjent poszukaj ich zastąpienia leków. Nowy lek do leczenia zapalenia pęcherza moczowego jest Kanefron. Składa się z Centaury oddolnej smellage, liści rozmarynu.

Te składniki ziołowe zapewniają działanie przeciwzapalne, działanie przeciwbakteryjne.

Aby przyspieszyć regenerację tkanek pęcherza metiluratsil stosowanych miejscowo. Aby stłumić aktywność drobnoustrojów stosowanych nitroksolin, 5-NOC. Jeśli upraw zakażenia patogenem był wyizolowany, przepisane leki, do których patogen ma wysoką czułość, czyli lek, który będzie skutecznie działać.

Najczęściej określona penicyliny (penicylina, ampicylina). Po antybiotykoterapii powinna dbać o przywrócenie normalnej mikroflorę pochwy – gwarancję zdrowia pęcherza. Sprawdź pochwy douching z użyciem bifidumbacterin.

Mężczyźni stosować te same leki (penicylina, ampicylina, 5-NOC nitroksolin).

Oczywiście antybiotyków dla mężczyzn trwa 7-10 dni, kobiety mają takie same takie postępowanie jest zazwyczaj 3-5 dni krócej.

I nie zapominaj, że w zapobieganiu zapalenia pęcherza wymaga starannych genitalia higieny, regularne partnera seksualnego, a nie próbować supercool.

Share →