Leczenie zatkanego nosa środków ludowej

Leczenie zatkanego nosa środków ludowej

Przekrwienie błony śluzowej nosa – problemem dla każdego. Niezależnie od przyczyny choroby, powoduje dyskomfort i obniża jakość życia w wielu powodów subiektywne: mogą być bóle głowy, może to być trudne oddychanie przez nos i to zaburzenie snu. Ze względu na naruszenie oddychania przez nos mogą być objawy, takie jak zmęczenie, osłabienie, zmniejszenie wydajności.

Mówi na przepływ niedoboru tlenu w mózgu.

Metody leczenia tej choroby w naszych czasach jest mnóstwo. Na przykład, może być skuteczne w leczeniu przekrwienia błony śluzowej nosa środków ludowej. Jednak przed rozpoczęciem leczenia, dowiedzieć się przyczyny zatorów.

Powodów, niedrożność nosa

Przyczyny trudności w oddychaniu nosa może być bardzo różny od przeziębienia do choroby nowotworowej. Ponadto, nie mogą być charakterystyczne cechy sprzyjające przekrwienie błony śluzowej nosa.

Przekrwienie błony śluzowej nosa może trwać pięć dni, jeśli diagnozy – ostre choroby układu oddechowego. I po leczeniu odbywa się niezależnie. W przypadku chorób układu oddechowego, zakażenia wirusowe związane powodowanych przez bakterie, choroba może uchwycić i zatok przynosowych. Objawy zapalenia zatok może być zatkanie nosa i odprowadzania ropny z nosa.

Jeśli choroba staje się przewlekłe, przekrwienie błony śluzowej nosa jest stale obecna. Często nie ma wyraźnego powodu w przypadku zatkanego nosa, ale na ściślejszej kontroli można stwierdzić, że to było poprzedzone objawami takimi jak kaszel, kichanie, świąd skóry, ból gardła – Wszystko to może wskazywać, że przekrwienie błony śluzowej nosa jest spowodowany z powodu reakcji alergicznej.

W czasie ciąży kobiety mogą doświadczyć przekrwienie błony śluzowej nosa jest spowodowany przez obrzęk błony śluzowej nosa, dość częstym zjawiskiem w czasie ciąży. W tym okresie kobiety produkuje hormon progesteron, który przyczynia się do normalnego przebiegu ciąży, a to może spowodować obrzęk.

Przewlekła postać niedrożności nosa może również zaburzenia hormonalne. Badania wykazały, że 80% kobiet, które były polypous zapalenie zatok przynosowych są również giperestrogeniey – żeńskie hormony wydzielane w dużych ilościach. Między innymi, przekrwienie nosa może być spowodowane wadami bezpośrednich – urazy, krwiak pourazowy, szwów w jamie nosowej, ropień.

Nie mogą być również choroby nosa, takie jak zanikowym nieżytem nosa, migdałki Ozena, co prowadzi do przekrwienie błony śluzowej nosa.

Przepuklina mózgu różnego rodzaju, wrodzona ciasnota nosa, Atrezja nozdrzy tylnych – Kategorie te obejmują choroby wrodzone, a także może spowodować przekrwienie błony śluzowej nosa.

Niedrożność przewodów nosowych oraz w wyniku przekrwienia błony śluzowej nosa może przyczynić się do polipów nosa, edukacji raka i ciał obcych.

Przypadki niewłaściwego stosowania kropli do nosa przez siebie może prowadzić do przewlekłej niedrożności nosa. Problemem jest to, że efekt kropli mają limit czasowy, od 4 do 6:00. Jeśli często korzystasz z tych leków przez długi czas, pacjent może rozwijać jatrogenne zapalenie błony śluzowej nosa. W tej chorobie pęcznienie błony śluzowej nosa, co utrudnia oddychanie i pacjent ponownie uciekają się do tych samych leków. Długotrwałego stosowania tych kropelek muszą być zwiększona, a pacjent używa go częściej. Długotrwałe stosowanie w zwężających naczynia kropli prowadzi do zaniku naczyń, więc są stale w stanie jej małżonek, jest słabe krążenie w błonie śluzowej nosa, w końcu stracił migający nabłonek, który jest główną przeszkodą do penetracji bakterii w nosogardzieli.

Długotrwałe stosowanie tych leków może być uzależniające.

Jednakże, istnieje wiele skutecznych środków ludowej w leczeniu przekrwienia błony śluzowej nosa.

Wspaniałe narzędzie, które zmniejsza stan zapalny – Ta roślina Kalanchoe. Wycisnąć sok z liści i pipetted kroplówki nosa. Spowoduje to, że intensywne kichanie i przynieść zakażenie nosa.

Wykonujemy procedura powinna być co najmniej trzy razy dziennie, czas stosowania – około 5 dni.

Wymieszać pół szklanki słonecznikowy, oliwa lub lepiej, z łyżką oleju korzeń waleriany, pozostawić przez 7 dni w chłodnym miejscu, a następnie przecedzić przez gazę i nanieść kilka kropli nos w nocy. Średnio dla całego leczenia jest wystarczający do 7 dni. Jednakże, może powodować dyskomfort, ponieważ musiałby trochę cierpliwości.

Innym skutecznym lekarstwem ludowa może być owiec tłuszczu. Powinno być zanurzone w tłuszczu wacikiem i smarujemy błony śluzowej nosa. Zrób to w nocy.

Eksperci ludowe zaleca stosowania w leczeniu przekrwienia błony śluzowej nosa gotowanymi ziemniakami lub jaj. Jajko gotować i gdy są ciepłe, stosowane do nosa po obu stronach, może pomieścić około 20 minut lub do momentu gorąco. Ciepło może pomóc złagodzić obrzęk. W przypadku ziemniaków gotować i wdychać oparów pod kocem.

W tym przypadku, trzeba oddychać nosem, wydech usta.

W leczeniu zapalenia zatok może pomóc następujący przepis: buraki zetrzeć na tarce, wycisnąć sok, dodać trzy łyżeczki wody, łyżkę miodu, wszystko dokładnie i kroplówki mieszać do nosa.

Szczaw dobrze w leczeniu zapalenia zatok. Weź pół łyżeczki korzenia tej rośliny, okładka z wrzącą wodą, pół szklanki, nalegać na pół godziny, a następnie przemyć nos otrzymaliśmy ciepłe rozwiązanie.

Aby oczyścić nos jest skuteczne także sól morska. Należy myć jego nos nie jest bardzo stężony roztwór. Ponadto, można użyć soli do ogrzania.

Dla tej procedury, podgrzać na patelni sól, owinąć w ściereczkę lub czyste skarpety dobre dopasowanie i naciśnij nosa po obu stronach przez 10 minut.

Ponadto, eksperci zalecają robi masaż okrężnymi ruchami przegrody nosowej i nozdrza.

Share →