Lecznicze właściwości cynamonu

Lecznicze właściwości cynamonu

Lecznicze właściwości cynamonu

Cenne aldehyd brązowa substancja zawarta w przyprawach, zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi.

Badania wykazały, że cynamon pomaga stabilizować poziomy glukozy we krwi i pomaga w leczeniu cukrzycy. Dodaj przyprawy do dań głównych i napojów (kawa, herbata, jogurt). Dopuszczalna dawka dla diabetyków więcej niż jednej łyżeczki dziennie.

Włókna i wapnia zawarte w ziołach, wzmocnić układ krążenia, a tym samym chroni organizm przed chorobami serca.

Spice można usunąć nieświeży oddech. Aby to zrobić, żuć kawałek przypraw. Aby utrzymać świeży oddech w ciągu dnia, sprawiają, że zasada codziennie płukać gardło ciepły roztwór miodu i cynamonu. Składniki podjąć jedną łyżeczkę i rozpuścić w szklance wody.

Jest użyteczny do zmniejszania objawów przeziębienia i ułatwienia oddychania przewlekłego kaszlu. Z silnymi atakami kaszlu, wymieszać pół łyżeczki przyprawy z jedną łyżką miodu i wziąć 4-5 dni. Albo łyżeczka przyprawy rozpuszczonych w jednym litrze wrzącej wody, dodać trochę czarny pieprz, miód (do smaku) i pić każdy 04:00.

Ze względu na jego działanie przeciwbakteryjne właściwości przeciwwirusowe i przeciwzapalne Spice polecana w leczeniu zakażeń wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Po dodaniu do żywności, cynamon zapobiega proliferacji i wzrostu bakterii w żywności. Lekarze od dawna zwracali uwagę na lecznicze właściwości cynamonu i polecam go jako środek antyseptyczny.

Ginekolodzy zalecają przyjmowanie przyprawy kobiet do łagodzenia zespoły bólowe w czasie cyklu miesiączkowego.

Dodanie przypraw do jedzenia, nie tylko dać smak żywności, ale także pomaga w jego żołądek trawienie. Cynamon jest przydatne dla osób cierpiących na wzdęcia, aby usunąć gaz z żołądka i jelit. Dodano do każdego naczynia około 1/4 łyżeczki przyprawy.

Spłaca również kwasowości, biegunka i poranne mdłości. Skuteczny na niestrawność, biegunka i wymioty.

Zużycie przypraw będzie dobrym środkiem zapobiegawczym zmniejszyć bóle głowy i migreny. Spice sprzyja dobrej cyrkulacji krwi w naczyniach krwionośnych, i jest warunkiem koniecznym do nasycenia komórki tlenu i innych substancji odżywczych.

Spice przydatne dla osób, które są podatne na infekcje układu moczowego. La Spezia moczopędnie i pomaga w wydzielaniu i eliminacji moczu.

10 g cynamonu w proszku tylko 35 kalorii, i kija, o wadze 4 g 10 kalorii.

Zapach cynamonu

Olejek cynamonowy jest wyciągiem z kory i liści drzewa rodziny laurowym. Jego intensywny, słodki, ciepły i korzenny zapach jest zmysłowy i ciekawe. Zachęca również kreatywność i pobudza świat marzeń.

Spice zwiększa aktywność mózgu. Badania wykazały, że zapach cynamonu może znacznie poprawić funkcje poznawcze pamięci, zwiększyć czujność i koncentrację. Olejki eteryczne cynamonu dodać poczucie ciepła, wyeliminować lęk i zmartwienia.

Przeciwwskazania i szkody cynamonu

♦ Mimo wszystko lecznicze właściwości cynamonu przypraw może łyżki, to podrażnia żołądek. Ludzie cierpiący na wrzód żołądka, a zwiększyły wrażliwość jelit powinny pić cynamon w ograniczonych ilościach.

♦ Ci, którzy mają choroby serca i wysokie ciśnienie krwi, lekarze nie zalecają często i pić duże ilości cynamonu. Spice zwiększa tętno i ma tendencję do wzrostu ciśnienia krwi.

♦ Cynamon można stosować w ciąży i matek karmiących piersią. Spice powoduje skurcze macicy i może spowodować poronienie.

♦ Spice zawiera toksyczne kumaryny, która w dużych ilościach, może mieć negatywny wpływ na wątrobę i nerki. Więc, nie starają się traktować go z łyżką. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do osób z chorobami nerek i wątroby, lecznicze właściwości cynamonu nie jest dla ciebie.

♦ Należy powstrzymać się od podejmowania ziół w leczeniu lekami. Spezia ma naturalne właściwości antybiotyczne i wchodzić w interakcje z lekami, modyfikuje je.

♦ Dzieci do lat 3 cynamonu jest przeciwwskazane.

Magazynowanie

Spice być przechowywane w pojemniku szklanym, szczelnie zamknięto i dodatkowo korzystnie od światła i wilgoci. W chłodnym, suchym i ciemnym miejscu przyprawa zachowuje swoje właściwości lecznicze, przez sześć miesięcy i pałeczek cynamonu na rok. Jeśli chcesz jeszcze dłużej zachować świeżość przyprawy, a następnie umieścić go w lodówce.

Przypraw, które straciły swoje wykwintne słodki zapach i stracili świeżość, więcej szkody niż pożytku. Zapraszam do złożenia przyprawę do kosza.

Ważne!  Leczniczy wpływ tylko Ceylon cynamonu! Cassius w dużych ilościach, jest szkodliwe dla wątroby i nerek! Zobacz także: jak odróżnić prawdziwe, cynamon-fałszerstw .

Czytaj więcej:

Share →