Leki zobojętniające sok żołądkowy

Leki zobojętniające sok żołądkowy

Sposób wyboru. Środki zobojętniające kwas w celu zobojętnienia kwasu żołądkowego, a zatem zapobiega kaustycznej swoje działanie na błonę śluzową przełyku. Środki zobojętniające kwasy najlepiej stosuje się w postaci ciekłej lub w postaci tabletek do żucia.

Leki zobojętniające sok żołądkowy zawierające wapń, glin i magnez, są uważane za bezpieczne, ponieważ ich wchłaniania do krwiobiegu, jest minimalne.

Kompozycje zawierające fosforany są mniej skuteczne niż węglanów, wodorotlenków lub tlenków.

Niektóre środki zobojętniające kwas obejmują wodorowęglan sodu, a więc są one wysoką zawartość sodu. Muszą one być używane w umiarkowanych ilościach, jak wysoką zawartością sodu, mogą promować zatrzymanie płynów i przeciążenie zarówno matki, jak i płodu.

Słabe wchłanianie żelaza, zapewnia efekt uboczny leków zobojętniających i może prowadzić do anemii.

Nadmierne dawki leków zobojętniających kwas solny może mieć poważne skutki uboczne. Przewlekłe stosowanie aluminium może zwiększyć głębokie odruchy i zwiększyć poziom wapnia. Zwiększenie magnezu może powodować biegunkę, zmniejszenie napięcia mięśni, co prowadzi do układu sercowo – naczyniowego i oddechowego depresji.

Dawki zwykle polecam 1 do 8 tabletek do żucia, od 3 do 4 razy dziennie pomiędzy posiłkami i przed snem. Ciekłe formy od 5 do 30 ml na gram, w zależności od konkretnego stosowanego leku.

Inne leki z zgaga

Podobny antacid jest glinu, hamują kwasu żołądkowego, i nie są wchłaniane. Jest to uważane za bezpieczne w czasie ciąży i karmienia piersią kobiet.

Metoklopramid, lek, który zwiększa ciśnienie dolnego przełyku, a także jako środki przeciwwymiotne. To jest bardzo skuteczny w walce z zgagi w czasie ciąży i jest uważane za bezpieczne.

Blokery receptora H2 (Pepsid i Axid, cymetydyna, famotydyna i Nizatidine) leki z tej kategorii, hamują wydzielanie kwasu żołądkowego. Leki te są stosowane u kobiet z ciężką zgaga. Jednakże, leki te powinny unikać ciąży w czasie, jeśli to możliwe.

Inhibitory pompy protonowej (Prilosec lanzoprazol) leki te hamują również wydzielanie kwasu żołądkowego. Leki te są bardziej skuteczne i szybciej zaczniemy działać, łagodzenia objawów GERD, w porównaniu z blokerów receptora H2. Badania potwierdziły, bezpieczeństwo stosowania, Prilosec podczas ciąży.

W większości przypadków zaleca się zmiany w stylu życia: dieta, sport, niech twój mąż zmienia zaczniesz w leczeniu alkoholizmu, a staniesz się łatwiejsze. Więcej ciężkie przypadki mogą wymagać leczenia.

Gdy dziecko się rodzi, zgaga będzie odległym wspomnieniem. Badania pokazują, leczenie zgagi nie wpływa na samopoczucie twojego rozwijającego się dziecka.

Share →