Łojotokowe zapalenie skóry leczenie

Łojotokowe zapalenie skóry leczenie

Łojotokowe zapalenie skóry – powszechne przewlekłe choroby skóry. Lokalizacja uszkodzeń łojotokowe zapalenie skóry w obszarach najbardziej bogatych w gruczołach łojowych (twarz, skóra głowy, fałdy skóry, klatki piersiowej, pleców). Łojotokowe zapalenie skóry zaczerwienienie i łuszczenie się skóry. Jeśli to ma wpływ na łojotokowe zapalenie skóry głowy pojawiają Wag (łupieżu), gdy uruchomiony formę skorupy – waga. Przy okazji, ciężkie i częste zaostrzenia łojotokowego zapalenia skóry owłosionej skóry głowy może spowodować łysienie (łysienia). Niestety, łojotokowe zapalenie skóry dotyka dzieci pierwszy rok życia (3-5 miesięcy). Następnie w wieku 12-17 lat, a większość ludzi cierpi na łojotok w wieku 20-50 lat.

Łojotokowe zapalenie skóry ma sezonowe zaostrzenie – nadchodzi lato poprawy, pogorszenia w jesieni.

Łojotokowe zapalenie skóry – objawy:

Objawy łojotokowego zapalenia skóry są zwykle zróżnicowane. Lokalizacja uszkodzeń łojotokowe zapalenie skóry na twarzy: brwi, rzęs (zwany zapalenie powiek), brodę i wąsy. Skóry głowy, na drodze, dzieci pokonać skóry głowy łojotokowe zapalenie skóry o nazwie „łojotokowe maski”, wpływa na kości policzkowe i nos skrzydła (zwany „motyl”), powierzchnia BTE (może towarzyszyć płacz, swędzenie, ból), na czole (zwany „łojotokowe korony „), fałdy nosowo-wargowe, brwi, glabella, zewnętrzny kanał słuchowy. Na ciele: na obszarze fałdów pachowych, pachwinowych, zmarszczki pod biustem, pępek, nawet (a może towarzyszyć płacz, pęknięty) mogą również podziwiać sromu. Łojotokowe zapalenie skóry w plastry wysypka różowy, łuszcząca się mukovidnym (jak mąka), i może krupnoplastinchatym. Łojotokowe zapalenie skóry zazwyczaj towarzyszy świąd.

Jeśli rzadko umyć włosy, łojotokowe zapalenie skóry będzie postępu trafić nowe obszary skóry i złuszczanie wzrost. Łojotokowe zapalenie skóry surowsza charakteryzuje rumieniowatych plamy pokryte mukovidnoe lub tłuste łuski, a w niektórych przypadkach Cork-Wagi i krwotoczne (krwi) wtyczek.

Łojotokowe zapalenie skóry – przyczyny:

Przyczyny łojotokowego zapalenia skóry w przypadku – łojotokowe zapalenie skóry wywołane przez grzyby Pityrosporum ovale. Stymulować wzrost grzybów przez następujące czynniki: osłabiony układ odpornościowy, zaostrzenie chorób przewlekłych, zaburzeń hormonalnych, stresu. W niekorzystnych warunkach, to jest sprzeczne z funkcją barierową skóry i gruczołów łojowych, a ilość grzybów wzrasta znacząco. Mikroflora głowy zazwyczaj zawiera 30-50% Pityrosporum ovale, łupież, to jest około 75% z nich, podczas gdy średnie i ciężkich form łojotok Pityrosporum ovale stężenie osiąga 90%. Pomimo wiodącej roli Pityrosporum ovale w zmian odzyskanych prawie wszystkie gatunki lipofilne grzybów.

Łojotokowe zapalenie skóry częściej występuje u mężczyzn, androgenów (męskich hormonów) kontoroliruyut aktywność gruczołów łojowych.

Łojotokowe zapalenie skóry – odmiany:

Łojotokowe zapalenie skóry jest właściwe, gdy wyniki predyspozycji genetycznej w gruczołów łojowych produkuje nadmiar sebum. Czasami nabyte – w tym przypadku zaburzenia czynności gruczołów łojowych może powodować problemy z przewodu pokarmowego i naczyń krwionośnych mózgu, zaburzeń systemu immunologicznego. Na wstępie należy ocenić pochodzenie łojotokowe zapalenie skóry. Z urodzenia łojotokowe zapalenie skóry jest prawie niemożliwe, aby walczyć.

I nabyte może ustalić przyczyny choroby i je wyeliminować. Łojotokowe zapalenie skóry występuje często u młodzieży w okresie dojrzewania z uwagi na fakt, że w tym czasie w organizmie aktywuje wytwarzanie hormonów, a to wywołuje zaburzenia gruczołów łojowych.

Łojotokowe zapalenie skóry – objawy kliniczne:

Łojotokowe zapalenie skóry jest zazwyczaj wpływa na te obszary skóry, które charakteryzują się znaczną rozwoju gruczołów łojowych i zwiększenia ich aktywności. Jako charakterystycznych objawów klinicznych łojotokowe zapalenie skóry leczonych łuszczenia i zapalenie skóry towarzyszą świąd. Opcja klasyczne jest symetryczny udział w patologicznym procesem głowy (łojotokowe zapalenie skóry na głowie), linii włosów, brwi, rzęs, wąsami i obszaru broda, fałdy nosowo-wargowe (łojotokowe zapalenie skóry na twarzy), skóry zewnętrznej ucha i za uchem. Łojotokowe zapalenie skóry tułowia zlokalizowane zwykle w mostku, w fałdach ciała, w tym pachowej, przepuklina, pępka, skóry pod biustem i odbytu i narządów płciowych regionu.

W ciężkich przypadkach, cukrzyca może mieć charakter zaawansowany proces złuszczające erytrodermia się.

Jedną z charakterystycznych cech łojotokowe zapalenie skóry na głowie jest obecność małych białych Wagi mukovidnoe, chociaż w niektórych przypadkach może mieć charakter krupnoplastinchaty i obierania. Przepływ ten wariant łojotokowe zapalenie skóry charakteryzujące się brakiem zmian ostrovospalitelnyh na skórze i jest uważany za suchy łojotoku. Wielu pacjentów w obecności łupieżu skarżą się na swędzenie skóry. Według niektórych pacjentów Te skale powodu suchości skóry, tak więc raczej mycia włosów rzadziej, który nie przyczynia się do dalszego gromadzenia się płatki z łupieżem i wzrostu w przyszłości kończy wygląd zmian zapalnych skóry.

Należy zauważyć, że w niektórych przypadkach, łojotokowe zapalenie skóry, rumień przeciwzapalne nie zawsze określono wizualnie na głowie masywnych warstwach.

Poważniejsze objawy łojotokowego zapalenia skóry na głowie charakteryzującej rumieniowatych plastry i płytek, których mukovidnoe lub tłuste wagi, a w niektórych przypadkach Płatki-korki i skorupy krwotoczne występujący w wyniku drapania. Liczba pacjentów region łojotokowe zapalenie skóry może przechwytywać linii włosów i czoła skórę.

Manifestacje łojotokowe zapalenie skóry na twarzy, za uchem, kanału słuchowego skóry, zazwyczaj definiowane jako rumieniowatych-łuszcząca zmian towarzyszy świąd. Dzięki lokalizacji łojotokowe zapalenie skóry na twarzy, pacjenci mogą skarżyć się na pieczenie w obszarach skóry dotkniętych łojotoku. W niektórych przypadkach, skóra policzkach, czole, zmarszczki mogą pojawić nososchechnyh grudki w wyniku infiltracji miejsc zapalnych. Łojotokowe zapalenie skóry często staje się klinicznie virazhennm kiedy ludzie cierpiący na tę chorobę, rosnąć wąsy i brodę, i ustępuje po usunięciu owłosienia twarzy.

Jeśli leczenie nie jest przeprowadzane, Peeling może w sposób znaczący, której płatki stają się grube, żółte i tłuste, a w niektórych przypadkach dołącza do wtórnego zakażenia bakteryjnego.

Łojotokowe zapalenie skóry – leczenie:

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry jest trudne. Od łojotokowe zapalenie skóry przewlekłe choroby, musimy leczenie wspomagające. Z klęsce łojotokowego zapalenia skóry owłosionej głowy obowiązek specjalnych szamponów.

Są one wykorzystywane co najmniej 2 razy w tygodniu, aby wyeliminować objawy, ale nie mniej niż jeden miesiąc. W przyszłości, takie środki powinny być stosowane jako środki profilaktyczne co najmniej 1 godzinę w 2 tygodnie.

Share →