Łuszczyca, objawy i leczenie choroby

Łuszczyca, objawy i leczenie choroby

Łuszczyca – nie zakaźna choroba przewlekła skóry, która dotyka odkryte obszary skóry i skóry głowy. Przyczyny łuszczycy nie jest jeszcze dobrze znane: są to zaburzenia metaboliczne, genetyczne predyspozycje dziedziczne, oraz zmiany w stanie psychicznym, indywidualne reakcje alergiczne i inne objawy łuszczycy są bardzo zróżnicowane. Łuszczyca, wysypka może pojawić się jako małe tablice czerwonawe, uderzając małych obszarów lub znaczące powierzchni naskórka, co powoduje silne swędzenie.

Oprócz objawów klinicznych, powoduje łuszczycę u pacjentów z silnym niepokojem względów estetycznych – wygląd skóry sprawia, że ​​pacjenci łuszczycowe ograniczenia zużycia ujawniając odzież, odmówić odwiedzić siłownię, na basen i na plażę, w towarzystwie przyjaciół i członków rodziny. Choroba często prowadzi do fobii społecznej oraz naprężeń, zwłaszcza w przypadku uszkodzenia skóry głowy, twarzy, uszach. Często pacjenci zaczynają cierpieć dismorfobii, obniżenie poczucia własnej wartości.

Stała świąd, niepokój i zaburzenia immunopatologiczne wyniki w wielu innych chorób przewlekłych.

Łuszczyca Leczenie powinno wyznaczyć lekarza po serii testów laboratoryjnych, więc jeśli masz objawy łuszczycy należy natychmiast skontaktować się z centrum medycznego, ponieważ, jak każda choroba, łuszczyca może być traktowany lepiej we wczesnych stadiach.

Objawy łuszczycy

Główne objawy łuszczycy są uważane za wybitne czerwone plamki na skórze, które w niektórych przypadkach mogą być pokryte białawymi lub szarości. Pierwsze objawy pojawiają się zwykle w miejscach narażonych na tarcie (łokcie, kolana, skóra pod ubraniem). Następnie czerwone plamy mogą pojawiać się w innych częściach ciała.

Inne objawy łuszczycy:

  • niewielkie krwawienie w obszarze lokalnym złuszczania skóry (tzw objawu Auspittsa);
  • swędzenie tablice w wysokiej lokalizacji głównie w fałdach ciała;
  • łuszczenie skóry na płytkach;
  • mikroskopijne wgłębienia w paznokciach (w przypadku zakażeń grzybiczych wgłębień nie występują);
  • odbarwienie paznokci, ich żółtawym odcieniem;
  • oddzielenie paznokcia od łożyska paznokcia;
  • obrzęk stawów, ich wrażliwość;
  • wygląd płytek na uszkodzonej części ciała po upadku lub z rozdmuchiwaniem (Koebner zjawiska).

Niestety, leczenie łuszczycy obejmuje tylko usunięcie podstawowych objawów, ale choroby jest przewlekły charakter, a zatem mogą pogorszyć ponownie po zastosowaniu leków, ekspozycja na alergeny, stan naprężeń. Jednak to nie oznacza, że ​​musisz zrezygnować – bo bezczynność w tym przypadku prowadzi do wzrostu liczby ognisk rozprzestrzeniania się choroby, jak również porażki stawów łuszczycowe zapalenie stawów ().

Leki w leczeniu łuszczycy

Do leczenia łuszczycy i innych chorób skórnych stosuje się wiele leków w aptekach w naszym mieście. Większość z nich zawiera w swoich steroidów układowych, które pomagają szybko i skutecznie łagodzi objawy. W zakresie korzystania z tych środków powinny być traktowane z ostrożnością i wykorzystać je na receptę.

Szczególną uwagę zwraca się na kompozycji leku jest zalecana dla kobiet w ciąży i laktacji, a także w leczeniu chorób skóry u dzieci.

Istnieje również niehormonalnych leczenia łuszczycy. Na naszej stronie zawiera przegląd najpopularniejszych leków.

Dobrze znane w leczeniu łuszczycy Akriderm maści. Oczywiście terapeutyczny z użyciem tego środka łuszczycy wynosi około trzech tygodni. Lek jest stosowany do danego obszaru i rozciera się z cienkiej warstwy. Pożądane jest, aby przeprowadzić aplikacji dwa razy dziennie.

Z długotrwałym przebiegu maści stosowanych w dzień.

Elokim skuteczny lek jest dostępny w postaci maści, kremów i lotionów. Ta postać dawkowania nie powinny być stosowane, gdy infekcje grzybicze, a także Varicella i opryszczki, dlatego zaleca się, aby spotkanie lekarza.

Maść lub krem ​​Advantan w łagodzeniu objawów łuszczycy na instrukcji powinny być stosowane nie dłużej niż 12 tygodni. Ten lek jest przeznaczony do leczenia nie tylko łuszczycy i innych chorób skórnych. Egzema i zapalenie skóry, neurodermit i inne różne postacie dawkowania są przeznaczone do każdej lokalizacji Advantan łuszczycy, suche lub płacz skóry dotkniętej powierzchni ciała.

Krem maścią Triderm zawiera w swej strukturze betametazon, klotrimazol i gentamycyny, który antybiotyki o szerokim spektrum działania jest zamierzony efekt leczenia przez co najmniej 4 tygodnie. Aby uniknąć reakcji alergicznych przy stosowaniu tego leku powinni skonsultować się z lekarzem.

Niehormonalne środki do skóry Korek zawiera w swoim składzie aktywowany pirytion cynku, co zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii i grzybów. Skóra-Cap nie ma przeciwwskazań, nie uzależnia, nie reaguje z innymi środkami leczniczymi, a tym samym szybko i skutecznie łagodzi świąd, łuszczenie i zaczerwienienie. Skóra-Cap jest dostępna w różnych formach leczenia: kremy, spraye i szamponów.

Preparaty

W zależności od położenia i rozmiaru łuszczycowych zmian chorobowych mogą być stosowane różne postaci leków. Maść jest lepiej ubiegać się paskudny śmietaną płacz skóry – w małych obszarach, emulsje i płyny – rozłożone na duże kieszenie szampony łuszczycy stosowane na skórę głowy.

Postacie dawkowania środków na łuszczycę:

Share →