Łuszczycowe zapalenie stawów

Łuszczycowe zapalenie stawów

Co to jest?

Łuszczycowe zapalenie stawów — chorobą zapalną stawów u pacjentów z łuszczycą. Ten stawów rozwija się w ciągu 5-7 procent pacjentów z łuszczycą. Pojawienie się zmian skórnych zwykle poprzedza rozwój uszkodzenia stawów, ale około 15% pacjentów rozwinęło się zapalenie stawów do zmian skórnych.

Dlaczego tak się dzieje?

Przyczyną łuszczycowego zapalenia stawów nie jest znana. Bardziej narażone na rozwój zapalenia stawów o wyznaczonej zmian skórnych, ale wyraźny związek między ciężkości i przebiegu skórnych i stawowych nie przejawach. Obciążające czynnikami w rozwoju łuszczycowego zapalenia stawów często przenosi naprężenia i chorób zakaźnych.

Co się dzieje?

W ciągu łuszczycowego artirt przypomina reumatoidalne zapalenie stawów. Objawy charakterystyczne to:

  • asymetryczna choroba stawów;
  • fioletowo-niebieskawy kolor skóry nad stawu, ból i obrzęk stawów;
  • wczesna porażka palucha;
  • ból pięty;
  • częste utrata kilku stawów na palcach — formowanie tak zwanej «palec w postaci kiełbasek»,

Łuszczycowe zapalenie stawów, w większości przypadków wyświetlacza oraz skórnych objawów łuszczycy, co ułatwia diagnostykę.

W przypadku łuszczycowego zapalenia stawów jest zwykle przewlekły z okresami zaostrzeń i poprawy. Czasami pojawiają się oznaki narządów wewnętrznych: oczy, serca, układu moczowego.

Diagnoza

Diagnoza «łuszczycowe zapalenie stawów» odnosi reumatologa podczas kontroli i po konsultacji z dermatologiem. Aby potwierdzić rozpoznanie, lekarz przepisze krew z żyły do ​​oznaczania czynnika reumatoidalnego i wykluczenia reumatoidalnego zapalenia stawów. Należy także pamiętać, aby zrobić prześwietlenie zaatakowanych stawów.

Z klęsce narządów wewnętrznych może potrzebować doradztwa i innych lekarzy.

Leczenie

Leczenie łuszczycowego zapalenia stawów powinno być kompleksowe i odbywa się w połączeniu z dermatologiem. Nieleczona, łuszczycowe zapalenie stawów może poważnie zakłócić połączenie i prowadzić do niepełnosprawności.

Obecnie fundusze dla pełnego leczenia łuszczycy nie istnieje, ale istnieje wiele technik, które może zmniejszyć złe skutki. Nowoczesnych leków można kontrolować choroby całkowite usunięcie objawów choroby. Jednak to wymaga stałego nadzoru medycznego i regularne leczenie.

Leczenia łuszczycowego zapalenia stawów jest podobna do leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów. Do leczenia, stosując środki przeciwzapalne, kortykosteroidy, immunomodulatory. W razie potrzeby preparaty podaje się bezpośrednio do stawu. W ciężkich przypadkach, łuszczycowe zapalenie stawów można oczyścić krwi — plazmaferezy.

Zjawisko to ogranicza zapalenie i łagodzi objawy łuszczycy.

U pacjentów z łuszczycowym zapaleniem stawów jest pokazany okresy leczenia uzdrowiskowego z zaostrzenia.

Kliniki w tej kwestii (patrz ich)

Share →