Łysienie plackowate łysienie lub: leczenie nie!

Łysienie plackowate łysienie lub: leczenie nie!

Łysienie plackowate łysienie lub wykwalifikowani eksperci jak nerubtsovaya łysienia. Łysienie plackowate znajduje się na główce, ale może rozprzestrzeniać się na całej powierzchni ciała. Choroba ta jest bardziej typowa dla grupy wiekowej od 18 do 35 lat.

Łysienie zaczyna się nagle, a jej pierwszym objawem nie zawsze jest widoczne. Z Łysienie plackowate mieszek włosowy rentowność jest utrzymywana przez kolejne dziesięć lat — dwanaście. Dlatego też, gdy tylko lekarz wykonuje diagnostykę łysienia plackowatego — leczenie należy rozpocząć natychmiast.

Dlaczego jest chorobą?

Uniwersalny czynnikiem łysienia jeszcze zostały znalezione. Przyczyny mogą być następujące:

 • Następstwa urazu fizycznego;
 • Osłabienie odporności po chorobach zakaźnych;
 • Stres;
 • Predyspozycje genetyczne;
 • Wpływ środowiska zewnętrznego.

Łysienie plackowate przejawem może powstać w wyniku innych czynników, takich jak brak jakichkolwiek substancji śladowych w organizmie.

Decyzja o tym, jak leczyć łysienie plackowate, lekarz bierze po definicji głównych czynników choroby. Faktycznej przyczyny choroby wykryte w diagnostyce komputerowych włosowych skóry głowy, gruczołów łojowych. Analiza widmowa jest wykonywana w celu określenia, czy niedoboru lub, alternatywnie, nadmiar minerałów.

W razie potrzeby, wyznaczyć dodatkowych badań laboratoryjnych i porady ekspertów z innego profilu.

Terapia

Praktykowane trzy podstawowe podejścia do zwalczania łysienie plackowate:

 • Leczenie farmakologiczne;
 • Terapia laserowa;
 • Transplantacja (przeszczep) własne włosy.

Leczenie podaje jako danie i obejmuje zwykle kilka produktów złożonych. Preparaty mogą być podzielone na osobne grupy, w taki sposób, aby wpływać na ten problem:

 • Fundusze, które mają niespecyficzne działanie drażniące: Nalewka trawa cytrynowa, sok z czosnku, olej rycynowy, nalewki z czerwonej papryki, Ditran, anthralin. W tym przypadku sugeruje leczenie łysienia plackowatego z środków ludowej na równi z narkotykami.
 • Leki mechanicznie drażniące mieszków włosowych: diphenylcyclopropenone i eter butylowy. Dawkowania do leczenia wybranego indywidualnie.
 • Maść kortykosteroidów — Chociaż powszechnie używane zapewnić wiele niepożądanych skutków ubocznych. Dlatego są one stosowane w ostateczności, kiedy intensywne łysina, i wyłącznie dla osób pełnoletnich.
 • Leki immunosupresyjne (cyklosporyna).
 • Na bezpośredni wpływ na mieszki włosowe używanych Regeyn (minoksydyl), miejscowo.

  Uzupełnione przyjmowania leku doustnie. Daje dobre wyniki z terminowym leczenia.

 • Preparaty witaminowe.
 • W kompleksowym leczeniu dużej roli fizjoterapii. Na przykład, w celu zniszczenia nacieków limfocytarnych wyznaczony napromieniania terapeuta ultrafioletowego.

Łysienie plackowate u kobiet stanowi rekomendacji przed badanie przez lekarza ginekologa i endokrynologa, a dopiero potem opracowanie programu leczenia. Leki na receptę do miejscowego leczenia dotkniętych obszarów, do stosowania wewnętrznego — leki na bazie roślin.

Inne zabiegi

Przewiduje również leczenia łysienia plackowatego promieniowania laserowego niskiej intensywności. Znaczny efekt jest wynikiem ekspozycji na systemie laserowej na podstawie specjalnych klinikach.

Jest na tyle kontrowersyjna metoda transplantacji włosów. Posiada tylko chirurga. Ale nawet bardzo profesjonalny przeszczep nie zawsze zagwarantować pożądany efekt. I nie wszystkich pacjentów, może być wskazana procedura.

W każdym przypadku leczenie należy rozpocząć od właściwej diagnozy. Po prawidłowym ustalaniu przyczyn choroby szybciej i może dać znaczący wpływ i popularnych recepty. Konieczne jest jedynie, aby uważnie obserwować reakcję organizmu na działanie różnych substancji i skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Share →