Magiczna formuła mleka koziego

Magiczna formuła mleka koziego

Ile osób, tyle opinii. Sposób korzystania z koziego mleka dla niemowląt – jest przedmiotem wieloletnich dyskusji wśród naukowców badających swoje pozytywne i negatywne wypowiedzi. Aby wziąć w tej debacie wspólnego stanowiska, konieczne jest, aby odsłonić magiczną formułę kozie mleko i określenie funkcji, które wpływają na organizm dziecka.

To, co moje mleko?

Nie musisz ujawniać głęboki skład cząsteczkowy koziego mleka, aby zrozumieć, co do związków przyczynowo-skutkowych. Dla łatwiejszego zrozumienia struktury i własności punktów.

Koziego mleka podczas karmienia piersią w porównaniu z krów:

 • Zasadniczo wolny od alfa-1 s-kazeiny. Występuje w wielu dzieci jest uczulony.
 • Zawiera dużo beta-kazeiny, która przynosi mu do mleka matki.
 • Jest mało laktozy, który jest odpowiedni dla osób z niedoborem laktozy.
 • Lepiej wchłaniane przez organizm z powodu podwyższonego poziomu albumin, oraz zmniejszenie obsługi (10 razy) globulek tłuszczu.
 • Zawiera więcej składników mineralnych, pierwiastków (wapnia, fosforu, magnezu, manganu, miedzi, itd.) I witaminy (grupy A, C, D, B), zapewniając pożywienie dla noworodka śladowych.

Kozin „legendy”

Mleko kozie, aby karmić dziecko przed narodzeniem Chrystusa. Koza Amalthea, zgodnie z legendą, tuczenia ich Zeusa – wielkiego Boga Gromu. Awicenna nazywa ten produkt „zrównoważone”.

Dla niego to było lekarstwo na większość chorób.

Wyjątkowość koziego mleka jest to, że nawet w starożytnym Rzymie pomógł leczenia śledzionę, po zagotowaniu z sezamem – zaćmy oka z ziaren jęczmienia i kamyki z morza – czerwonkę. Był czas, kiedy rozpoczęto prześladowania kozie i powinno być uznane jako trucizna. Trwało to długo.

Noworodki w wioskach na koniec 18 wieku dał kozie mleko do karmienia. Zemský lekarze miały w i był stosowany jako lek do leczenia gruźlicy, żołądka i dwunastnicy, gorączki, choroby nerek i choroby nerwowe.

W galarecie ostatnio, związki mające działanie hipnotyczne. Dlatego po użyciu senny. Naukowcy wyjaśnili naukowe treści tej benzodiazepiny.

Dlatego noworodki łatwiej położyć spać po ich żywienia.

Pod koniec 19 wieku, mleko kozie niemowlęta karmienia zyskał popularność wśród ludności. Według niektórych badaczy jest analogiem mleka matki.

Stopniowo zwiększaj liczbę niemowląt otrzymujących naturalnych produktów spożywczych od kozłów. W 1909 jego żarliwy wielbiciel V.Zhukov, zaczyna walczyć z karmienia niemowląt sztucznymi mieszankami.

Pij mleko kozie – być zdrowe?

Wychodzimy od ogółu do szczegółu, czyli – dla niemowląt. Jeśli dorosły organizm, coś dobrego, to nie znaczy, że dziecko jest w 100% będą prowadzone do tej reguły. W kozy doić wiele przydatnych elementów, które wprowadzą go do piersi, ale czy są one wyważone? Po tym wszystkim, na pomyślny rozwój dziecka jest ważne, nie jest to ilość minerałów, a ich bilans.

Bilans minerałów – jest podstawą harmonijnego rozwoju organizmu dziecka.

Wysokie odsetki minerałów i białka może załadować wątroby i nerek noworodka, które nie zostały w pełni uformowany w jego ciele. Pomimo łatwości przyswajania protein dorosłego osobnika, może być trudne dla dziecka do „split” go do aminokwasów.

W związku z tym białkiem z mleka matki łatwo rozpada się płatków i jest szybko wchłaniana. W kozie mleko jest prawie nie ma kwasu foliowego może prowadzić do niedokrwistości z niedoboru kwasu foliowego. Brak żelaza może źle wpłynąć na zdrowie dziecka.

Jak wielu lekarzy, tyle opinii

Profesor Malyshev, EV w programie „Żyj zdrowo!” mówi niewątpliwą zaletą przekracza wartość mleka krowy koziego. Coraz więcej małych kwasy tłuszczowe są niezbędne mężczyzna. Pierwsze ich z białkami mleka koziego z korzyścią dla małego dziecka. W tym Małyszew podkreśla.

Zauważa rolę jodu dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy, wapnia, określania wytrzymałości kości, a także witaminy z grupy B, D, E, zawarte w kozim mleku.

Według znanego pediatry Komarovsky E. Gospodarzem „doktora Komárovský School,” nie ma nic w tym, że sprawia, że ​​cenne piersią produkt. To lekarz wielokrotnie powiedział w swoim transferze. Zbyt wiele uwagi do niego – nieuzasadnione pozycji.

Używaj go tylko wtedy, gdy trzeba, „Kiedy ma kozę” i finanse w dobrej mieszanki w ogóle.

Doktor podkreśla, że ​​hodowla kóz mlecznych koniecznie wymagają tłuszczu do nie więcej niż 2% dla karmienia niemowląt.

Kierownik Katedry Gastroenterologii prof Bronovets IM Zaleca także zmniejszania zawartości tłuszczu w produkcie mlecznym, rozcieńczenie przegotowanej wody. W jego opinii, wykorzystanie jego bezcenne w przewlekłym zapaleniu trzustki. Jedzenie dla dzieci profesor w swoim artykule nie ma wpływu, ale pojawia się główny produkt.

Praktyki karmienia

Ufając lekarzy z pozytywnych opinii na temat mleka koziego, które musisz wykonać konkretne zalecenia podczas karmienia dzieci:

 • Przed karmieniem powinny być gotowane mleko. Trawienny dziecka oddechowych są wrażliwe na różne flory.

  Niestosowanie się do zasad i przepisów, bakterie i pasożyty mogą mieć uszkodzenia ciała.

 • Dawanie dzieci potrzebują go do 9 miesięcy (nie wcześniej) rozcieńczone przegotowaną wodą w stosunku 1: 1.
 • Nie powinno trwać dłużej niż 50 g, to jest 100 g produktu mlecznego, rozcieńczono wodą (jogurt nie jest odpowiednia).
 • Jak tylko dziecko zaczęło pić rozcieńczony produkt należy ściśle monitorować stan jego zdrowia. Jeśli podejrzewasz alergię, należy przerwać podawanie. Lepiej jest rozpocząć od małej dawki hodowli, tylko 20 gramów mleka koziego.

  Pozwoli to na dostosowanie się do dziecka takiej diety.

Nie twoje – nie nasz!

Dla zwolenników i przeciwników koziego mleka dla niemowląt, istnieje alternatywa: wykorzystanie dostosować ich mieszaniny. Mają dużą zaletę – najbardziej podobny w składzie do mleka mamy.

Korzystanie z niej jest to, że nie powoduje skazy dziecka, reakcje alergiczne i atopowe zapalenie skóry. Okazuje się, że produkt wykazuje właściwości antygenowe minimalne, przynosząc minimalne szkodliwie na dziecko.

Przystosowane formułę, według większości pediatrów, pozytywny wpływ na zdrowie dziecka. Potwierdzają to badania naukowe, i jest przedmiotem wielu badań i publikacji.

Przykłady innych krajach

Stanowisko amerykańskich ekspertów, że kozie jest bardziej dopasowany do ciała ludzkiego niż krowy. Odnosząc się do swoich antybakteryjnych właściwości, są one sprzeczne z badań przeprowadzonych przez włoskich naukowców.

Wykazali oni, że dzieci, które nie tolerują mleka krowiego, koziego także reagować. Kanadyjscy lekarze zidentyfikowali pozytywny wpływ mleka koziego w chorobach stawów i skóry, w dzieciństwie padaczki.

Ostatnie słowo dla rodziców

Każdy rodzic może decydować o sobie: mleko kozie karmić dziecko jest czy nie. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw, zawsze zalecane jest skonsultować się z pediatrą o możliwości karmienia, stosowanie mieszaniny i możliwych działań niepożądanych. Pediatra wie najlepiej, czy skłonność dziecka do alergii i zakres, w jakim jest ona wyrażona.

Share →