Malarstwo P.A.Fedotova "Zaloty Major" (1848), a gra przez Aleksandra Ostrowskiego

Malarstwo P.A.Fedotova "Zaloty Duże"(1848), a gra przez Aleksandra Ostrowskiego

Wypowiadając się w temacie "ciemne królestwo" Sztuki Ostrowskiego, nie sposób nie wspomnieć o P.A.Fedotova obrazu "Zaloty Duże", Ostrowskiego w jego sztukach wyśmiewany kupców ignorancji i chęć naśladowania życia uprzywilejowanej szlachty. Na przykład, w sztuce "Ubóstwo nie jest przestępstwem" Gordei Butts mówi do córki: "Jesteś głupcem, nie znam jego szczęście. W Moskwie będzie pańskie żyć w przewozie będzie podróżować. " To tyran chce żyć "Chłop", "dostaje się na jednej rzeczy: Chcę żyć w teraźniejszości, zaangażowani tryby",

W drodze do domu "Nebel", Czekałem na stole "fitsiyant"A on poważnie uważa się człowiek kultury.

Działka "Zaloty Duże" Co do jednego z najważniejszych aspektów życia społecznego – niepohamowaną chęcią wzbogacenia, dla zysku, korupcji moralnej szlachty i kupców. Zniszczony szlachcic postanowił zapominając arystokratycznej arogancji, w celu poprawy ich sytuacji poślubiając żonę zamożnego kupca. Małżeństwo – porozumienie korzystne dla obu stron.

Małżeństwa, które zasadniczo składała się z umowy handlowej, to było bardzo dużo – w życiu, a potem w literaturze i malarstwie. Gogol w "Newski Prospekt" jeśli Fiedotow opisuje znaków: "Są oficerowie, którzy tworzą w Petersburgu społeczeństwo klasy średniej. W końcu docierają do poślubić córkę kupca, który wie, jak grać na pianinie, z tysięcy lub tak gotówki i kilka brodaty rodzimych", Nie przypadkowo współcześni nazywa Fiedotow "Gogol w malarstwie",

"Zaloty Duże" oceniano przez odbiorców natychmiast. Popularność wstęgi wiele łatwiejsze, że prawie jednocześnie z "Zaloty Duże" stał się znany werset wyjaśnienie tego malarstwa, skomponowana przez samego i rozpowszechniania w rękopiśmiennych kopiach artysty. Według niego o należy zauważyć, że Fiedotow od najmłodszych lat uwielbiał ćwiczyć w poezji, a rysunek i malarstwo na przemian w rozmowie z Muse: Większość pomysłów artystycznych wyraził ołówek lub pędzel, a następnie popłynęła pod jego piórem w rymowanych wierszy.

Ten obraz ukazuje życie i zwyczaje "ciemne królestwo", Artysta wziął czas wystąpienia pana młodego, niepokoju i zamieszania w rodzinie kupieckiej. Pokój i aktorzy na płótnie umieszczone w taki sposób, że widzowie są jak na miejscu ścianie salonu. w którym okno: to tutaj leje na etapie słabym świetle Petersburg, ledwie zakamarkach dużych kabin. Poczucie, że przypadkowo spojrzał przez okno i okazało się, że właściciele domu w postaci, które nie są przeznaczone dla wścibskich oczu (on Fiedotow, spacery, lubi patrzeć w okno, a kto wie, które z jego scen z życia domowego były widoczne podczas spacerów). Grupa Centralna prim i przerażona panna młoda łamie uciec od matka trzyma ją władczo przydzielono czysto malarskich środków – silne światło i jasne kolory (różowy sukienka suknia i opalizujący matki). Z tej grupy uwagę widza przechodzi do następnego jasno oświetlonym pokoju, który pojawia się na skraju głównym.

Ciemna postać wyraźnie wyróżnia się na zielonym, pełnym światła ściany. Swat ruchu i gestu lewą ręką prowadzi widza od majora do podekscytowany, pospiesznie zapinając płaszcz kupca, na jego twarzy pojawił się uśmiech zadowolenia. Ponadto, w pole widzenia staje się sługami, nakryć do stołu, a pokój sytuacji.

Obraz do końca myślał przez kolor. To panuje zielonkawo-brązowe jest wnętrze, i wydawało się, neutralizuje wszystkie jasne plamy, atmosferę mikrokosmosu stęchlizna handlowej. Z obrazu dostaje same "ciemne królestwo", Które oboje wiemy przez Ostrowskiego.

Opinie Magazine były pełne pochwał Fedotov. Zmęczony Achillesa i Hektora goście szczerze pochwalił pana, widząc jego obraz w odbiciu własnego życia. Okazało się tutaj – wnętrza, postacie.

Nawet Kulebyaka zostało zaczerpnięte z życia. "Jutro czujesz – napisał M.Pogodin – odnosząc się do pierwszej publiczności Fedotovskaya arcydzieło, brak obrazu widać, i to był kupcem w jego mieszkaniu w Tagance",

W poszukiwaniu bohaterów i szczegóły tego obrazu Fiedotow ominąć wszystkie Petersburgu. Pod różnymi pretekstami Wsiadł do domów kupieckich, wędrował po sklepach i na rynkach. Dość długo szukał typu kupca. "Wreszcie jeden dzień w Anichkina mostu – powiedział Fiedotow, – poznałem moją idealną realizację i nie ma szczęścia ten, kto został powołany na Newski najbardziej przyjemne spotkanie nie mógł dłużej cieszyć się w swoim pięknem, byłem zadowolony, moja czerwona broda i gruby brzuch. Spędziłem moje odkrycie w domu, a następnie znalazł okazję go poznać, przeciągając go przez rok, i studiował jego charakter, wolno było ładować do mojego drogiego Papa portret i tylko się go w jego malarstwie."

Share →