Malować ściany w kuchni z rękami: co i jak się malować lepiej

Malować ściany w kuchni z rękami: co i jak się malować lepiej

Korzyści z kolorem

Malowanie ścian w kuchni jest idealny do projektowania w nowoczesnym stylu. Tworzy gładką i jednolitą powierzchnię, ze względu na oświetlenie staje się piękne gradientu.

Główne zalety farby na bazie wody:

 • Odporność na wodę – Najważniejszą cechą dla trudnych warunkach kuchni;
 • Możliwość dowolnego barwienia kolorów;
 • Przyjazne dla środowiska;
 • Brak zapachu;
 • Łatwość aplikacji;
 • Bezpieczeństwo pożarowe;
 • Przepuszczalność jest zatem warunki braku mikroorganizmów;
 • Dobra przyczepność – zdolność do pobytu na powierzchni przez długi czas, bez pęknięć, łuszczenia lub obierania;
 • Trwałość do 10 lat;
 • Szybkie schnięcie na kilka godzin;
 • Niska cena.

Główną wadą Farby dyspersji wodnej – utrata ich właściwości w niskich temperaturach. Więc należy przechowywać go w temperaturze pokojowej.

Aby sprawdzić, czy farba jakości do kuchni kupiłeś eksperyment: Nakładać farbę jak i umieścić go w wodzie przez 24 godzin. Można przyspieszyć ten proces poprzez umieszczenie próbki pod bieżącą wodą przez 15 minut.

Jeśli farba jest wodoodporna i dość czyste, to się nie stało. Gdy zostanie zmyta, pęcherzami lub obrany – zawiera trochę spoiwo nie jest odporne na wilgoć.

Wymagania dotyczące jakości i właściwości farb na bazie wody są określone w GOST 196-89 GOST R 52020-2003 i.

Rodzaje kolorów są myte

Jeśli uważasz, niż pokrycie ścian w kuchni – dobrym rozwiązaniem byłoby potraktowanie ich dyspersji wodnej (lateks) farby.

Tusze oparte na wodzie składają się z wody, pigmenty, które nadają barwę nim, jak również jako polimery. Polimerów – jest głównym składnikiem, ponieważ może ona działać akrylowy, lateks, silikon lub PVA. Do kuchni, można użyć wszystkich, ale PVA – farby na jego podstawie nie jest wodoodporny, a odpowiednie tylko dla suchych pomieszczeniach.

Najpopularniejsze farba akrylowa, ze względu na optymalne ceny i akceptowalnej jakości. Tworzy matowe aksamitną powierzchnię.

W Rosji i akrylu WNP są oznaczone:

Jeśli szukasz rozwiązania, niż malować ściany w kuchni bardziej wytrzymałe, lepiej jest użyć silikonu lub lateksu, farb. Pozwalają one na zbudowanie solidnej powierzchni do mokrej ścieranie, są jednak droższe. Po wysuszeniu cienką folię z nich, która chroni je przed dalszym kasowania.

Przygotowanie do malowania

Ostrożnie wyjąć starą farbę i tapety ze ścian

Ważnym krokiem przed rozpoczęciem przetwarzania ścian jest ich szkolenie.

 • Konieczne jest, aby usunąć je z tłuszczu, brudu i kurzu oraz usunąć stare wykończenia. Stary tynk, który kruszy także usunięte.
 • Duże dziury trzeba ustalić skład gipsu lub cementu na bazie. Jeśli okaże się pleśni i grzyba, konieczne jest, aby usunąć je mechanicznie i leczenia przeciwbakteryjnego impregnacji powierzchni.
 • Następnie należy dokładnie wyrównać ściany tynkiem akrylowym i wodoodpornym kitem.

  Gdy powierzchnia jest całkowicie sucha, należy traktować ją papierem ściernym, aby uzyskać idealnie gładką powierzchnię.

 • Następnie trzeba przetwarzać podkładu ściany i poczekać, aż całkowicie wyschnie.
 • Aby uniknąć poplamienia niepotrzebne części, pokrycie ich taśmę.

Malowanie ścian Technologia

 • Farbę przed nałożeniem. Jeśli to konieczne, dodać kolor lub zagnieść kolor w sklepie z pomocą maszyn barwiących.

W celu uzyskania jednorodnego koloru ściany, to konieczne jest mieszanie bezpośrednio odpowiednią ilość farby. Czasami, nawet w różnych odcieniach tych samych banków producenta może się różnić. Należy pamiętać, że po wysuszeniu kolor stanie się mniej jasne.

 • Aby stworzyć ciasny i nasycone kolory mogą trwać od 1 do 3 warstw farby. Zużycie farby na bazie wody wynosi około 150-200 g / m kw.
 • Użyj do malowania pędzle i rolki welur. Do malowania dużych ilości może być używany sprayu (pistolet).

 • W celu uniknięcia plam, należy użyć podajnika artystyczną. Wlać niewielką ilość farby w wannie kilka razy i wydać je na żebrowanego powierzchni przed aplikacją usunąć nadmiar.
 • Rozpoczyna się od okna procesowego barwienie, pierwsza warstwa jest zwykle przykładana w kierunku poziomym.

  Wszystkie kolejne warstwy – w pionie, to będzie wyglądać bardziej naturalnie do powierzchni ściany.

 • Zazwyczaj pierwsza warstwa, kompozycja tuszu rozcieńcza wodą o 10-15% w instrukcji podane informacje.
 • Pierwsza szczotka nie zapomnij narożniki i trudno dostępnych miejsc na jednej ścianie, a następnie malowane na całej powierzchni płyty. Po ściany rozpocząć dopiero po poprzedniej.
 • Kolejna warstwa jest stosowana po zakończeniu suszenia ścian. Po zakończeniu malowania, dla większej trwałości zaleca się zamknąć powierzchnię roboczą w fartuch kuchenny ze szkła. płytki lub inne materiały praktyczne.
 • Niekoniecznie malować ściany w jednolitym kolorze. Możesz zrobić paski farby, placów, trójkąty i inne kształty. Aby to zrobić, należy zaznaczyć granice taśmą maskującą rysunek, który pozwala na płynne linie.

  Gdy farba jest sucha, taśma może być usunięty.

  Malowanie ścian vpolosochku zebry

  Ściany procesu farbowania Wideo w łazience oraz w kuchni:

  Figury malowania na ścianie

  Aby malowanie ścian w kuchni, trzeba mieć umiejętności artystycznych, lub udać się do artysty. To jest dość długa i pracochłonna praca, ale efekt jest naprawdę warto.

  Aby to zrobić, należy najpierw utworzyć rysunek na ścianie ołówkiem, a następnie po umowy odbywa się malowanie farbami na bazie wody.

  Aby głośność, używać popularnego odbioru – w celu zapewnienia dalszego zaplanować małą mgławicę i niejasności. Oprócz farb akrylowych do malowania z postaciami z kamienia, stosowane tynki dekoracyjne. To pozwala uzyskać realistyczne kamienną strukturę.

  Top obraz przyciemniane akryl i pokryte ochronną warstwą lakieru.

  Warto zauważyć, że w tym przypadku trzeba dokładniejszego szkolenia ściany – usunąć wszystkie małe nieprawidłowości i tynku zgodnie z technologią. Rysunek na ścianie jest w stanie przetrwać w dobrym stanie 10-15 lat.

  Ważnym punktem – wzór oświetlenia. Że artysta wziął harmonijne odcienie, ważne jest, aby zainstalować światła w malarstwie. Polecam również, że usunięcie wszystkich zbędnych elementów, które zapobiegają i zmniejszają efekt rysunek z obrazka: gniazdka, przełączniki, wentylacji i wydajności.

  W skrajnych przypadkach, może ozdobić, malowane w kolorze obrazu.

  Zdjęcie przedstawia rysunki na ścianach w kuchni:

  Produkcja

  Jeśli wciąż zastanawiasz się, można zrobić ściany w kuchni – można bezpiecznie wybrać kolor. Aby dać estetyczny wygląd przetwarzania kuchnię, należy prawidłowo umieścić listwy sufitowe. Aby to zrobić, przeczytaj nasz artykuł.

  Wnętrze kuchni aktualizowane i pozostanie przez długi czas. Barwienie pozwala uzyskać dowolny kolor i kuchnia miłośników sztuki może i robi malarstwo na ścianach, dodając, apetyczny, zdjęcie lub klasyczny obraz.

  Share →