MAPA STRONY

MAPA STRONY

Zaparcia. Przyczyny i leczenie zaparcia

Zaparcie – konsekwencją wielu chorób, ale czy kiedykolwiek myślał o jego przyczyny?

Oprócz niedożywienia – przekąski na suchych racji, głodzenie, nadmierne spożywanie pokarmów bogatych w węglowodany i bezruchu poważnych opóźnień krześle może prowadzić zlouporteblenie narkotyków, palenia tytoniu, alkoholu, uraz poinformowany, choroby zndokrinnie, miażdżycy jelita (szczególnie starszych). Najgorsze jest to, wszystkie te powody i łącznie, to styl życia danej osoby. Następnie, niestety, przewlekły przebieg choroby, pod warunkiem, i zajmować to być szczególnie trudne.

Co należy wziąć pod uwagę zaparcie. Gdzie się normą?

Częstość oddawania zdrowego dorosłego człowieka wynosi od 2-3 razy dziennie do trzech razy w tygodniu. To jest norma. Jeśli wypróżnienia występują rzadziej niż 1 raz w ciągu 3 dni – powinien mieć się na baczności. Jest więc konieczne, aby pozostawać na długo toalety z siłą mięśni brzusznych obciążania. Kał w takich przypadkach zwykle gęste, suche, w postaci ciemnej koralików ("odchody owiec").

Ale nawet po defaktsii czuje się zupełnie stołek.

Zaparcia mogą powodować bóle głowy. utrata apetytu, ciągłe uczucie senności.

Dla produktów, które przyczyniają zaparcie. konserwy mięso i ryby, bogate rosół, mięso z grilla, smalec, biały chleb, mleko, czekolada, kawa. Lee będzie przydatna i owoce, ściągające (grusz, Dereń, granaty) i warzyw – "Bodźce": Cebula, czosnek, rzodkiewka, rzodkiewka, grzyby. Trzeba zachować ostrożność ze świeżym kapusty (kapusta kwaszona, wręcz przeciwnie jest bardzo przydatne), a wszystkie rośliny strączkowe – przyczyniają się do zwiększenia wydobycia gazu.

Co należy podkreślić – od produktów bogatych w błonnik: buraki, marchew, gryki, pomarańcze, śliwki, pełnoziarniste pieczywo, otręby pszenne. Przydatne chude mięso i ryby, jogurt, kwaśne mleko, lody, soki owocowe i warzywne (pomidory, morele, śliwki), dżem, dżem, miód.

Jeśli dieta natychmiast prawidłowe, jelito zaczyna działać normalnie. Ale często to wymaga czasu, zwłaszcza w przypadkach, gdy mięśnie jelit stają się zbyt ospały, jakby atrofii, bo przyzwyczajony do normalnego trybu pracy.

Jeśli mięśnie jelit potrzebujesz pomocy, możesz użyć lewatywę lub środek przeczyszczający. Lewatywa często bardzo 1 szklanka wody z sokiem z cytryny.

Poranne ćwiczenia z prostowania i gięcia ciało jest szczególnie przydatna dla wzmocnienia mięśni jelit. Po ćwiczeniach, wzmocnić ciało cyrkulacja krwi jest konieczne szlifowanie szorstki ręcznik.

Śniadanie powinno składać się ze świeżych soczystych owoców, ale jeśli zaparcie zbyt silny, należy pocierać duży kubek świeżej kapusty i jabłek. W tym przypadku, oprócz gotowanych potraw nic innego nie powinno być. Obiad powinien składać się z mieszaniny 1 łyżka miodu, 2 łyżki wody, 2 łyżki płatków owsianych lub zbóż, 2 jabłka tarte są średniej wielkości, 1 łyżka posiekanych orzechów i soku z cytryny z 1/2.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, nie mają nic innego do być. Obiad powinien składać się z kilku nesochnih, gotowanych warzyw Sałatka z zielonych warzyw liściastych i serem. Jest niezwykle ważne, że jedzenie jest żuć bardzo ostrożnie.

Oddzielnie, o korzyściach płynących z wody mineralnej. Jeśli pić 1 szklankę zimnej wody mineralnej gazowanej z rana na pusty żołądek 20-30 minut przed posiłkiem i na noc przed pójściem do łóżka, to znacznie poprawić stan ciała: zmniejszyć skurcze, wzdęcia, dają efekt przeczyszczający. Należy pamiętać, że dla dorosłych (z wyjątkiem osób, które mają problemy z nerkami) powinien co najmniej 2-2,5 dni litrów płynu, w tym płynu z pierwszych potraw.

 • Leczenie zaparć

Sok z buraków i sok ze szpinaku jest bardzo katharsis. Mogą być mieszane z sokiem z marchwi i selera oraz pić dużo razy w ciągu dnia. Czasami zaparcia wystarczy, aby zatrzymać jednego z soku selera.

Leczenie środków ludowej jelit

 • Rano, gdy Ciebie zaparcie. łyżka miodu rozpuścić w szklance zimnej wody i pić małymi łykami na czczo (bez zapalenia okrężnicy lub zapalenie pęcherzyka żółciowego).
 • 150 g aloesu (aloe) zmieszano z 300 g miodu. Przechowywać w chłodnym miejscu. Weź 1 łyżka 2 razy dziennie (rano na czczo i nanoch) z wodą.
 • Weź 1 kg marchwi, myjnia, skórki i ruszt.

  Dodaj 3-4 łyżki. łyżki miodu. Mieszaninę przechowuje się w lodówce. Wieczorem przed snem jeść 2-3 łyżki stołowe. Łyżka tej słodkiej masy. Dzień później, krzesło zostaną skorygowane.

 • Świeży sok z ziemniaków stosowany jest w spastyczne zaparcia o 1/2 lub 1/4 kubka.
 • Solanka kiszona ma działanie przeczyszczające.

  Pić 1/2 szklanki ciepłego roztworu.

 • Napar z korzeni mniszka lekarskiego 2 łyżeczki mielonego – korzenia zalać szklanką zimnej przegotowanej wody, nalegać 08:00. Pić 1/4 szklanki 4 razy dziennie przed posiłkami.
 • Przewlekłe zaparcia – pić rosół: łyżeczka siemienia lnianego, aby szklankę wrzącej wody, pozostawić, zapakowane, 4-5 godzin. Pij cały napar wieczorem przed snem, z nasion.
 • Jako środek przeczyszczający może być zalecana ogórek marynowane.

  Ogórki powinny być w wodzie sól co najmniej jednego miesiąca, bez przypraw i przypraw. Przyjmować 4 filiżanek w ciągu dnia.

 • 2 łyżki otrębów pszennych żywności, wlać szklankę gorącego mleka, nalegać, pokrytego 30-40 minut.

  Otręby można gotować mleko przez 20 minut. Istnieje rano i wieczorem na pusty żołądek z łyżeczką do 1/2 szklanki mieszanki na miesiąc. W tym czasie, to pożądane jest, aby w tygodniu lewatywy.

 • 1 łyżeczka otrąb pszennych, zalać szklanką wrzącej wody na 30 minut i pić podczas posiłków. 3 razy dziennie przez 2-3 tygodnie, aż po zaparcia.
 • Leczenie mleka zaparcia oset.

  W godzinach porannych, 20 minut przed posiłkiem połknąć 1 łyżeczka. Proszku ze szklanką zimnej wody. 1 drink dziennie przed posiłkami. Wynik jest po 4-7 dniach.

 • Rano na czczo wypić szklankę wody.

  10-15 minut – jeszcze jeden kieliszek. W przypadku utrzymującego się zaparcia, pić co 3 kubki. Popołudnie na 30 minut przed posiłkiem – nawet szklanki wody.

  Po zjedzeniu przez 2:00 i szklankę wody. Woda może się rozgrzać do temperatury pokojowej, zimna i wilgotna. Herbata, kawa, soki i inne napoje nie są substytutem dla wody.

 • Liście 3-5 lata agawy (aloes) cięcie, moczyć w lodówce przez tydzień, skręt w maszynce do mięsa i wycisnąć sok.

  Sok po czym odparowano do 1/2 pierwotnej objętości. Wykorzystane przewlekłego zaparcia wewnątrz 1/2 łyżeczki., Rozcieńcza wodą.

 • Clabitelnimi doskonałe właściwości ma kora kruszyny.

  Łyżka kory wlać 200 ml gorącej wody i ogrzewano na łaźni wodnej przez 30-45 minut. Cool, szczep, uzupełnić objętość bulionu do źródła. Podjęte w rano i przed snem do 1/2 kubka.

 • Łyżka zgniecione nasiona kopru zalać 200 ml wrzącej wody, by podkreślić, filtrować. Picia w ciągu dnia. Wystąp o stałej zaparcia.
 • Łyżki warzyw Stir oleju w 200 ml jogurtu i pić przed snem małymi łykami.
 • 1 łyżeczka sody rozcieńczyć w 2 szklanki wody i wypić rano na czczo.
 • Weź roztwór jedną łyżeczkę soli w 2/3 filiżanki ciepłej wody, do którego dodaje się 1/3 szklanki mleka.

  Wszystko to dawka pić rano na czczo. Jeśli nie ma efektu, należy powtórzyć procedurę po 02:00.

 • Jeśli zaparcia jest bardzo skuteczne med. Można stosować w postaci czopków oraz wlewy.

  Oto dwa sposoby:

  ) 15 g białego miodu i 15 g miodu spadziowego rozcieńczonym jeden kubek ciepłego mleka (dawka dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat);

  b) 20 g siarki, 80 g miodu; wziąć 1-2 łyżeczki dziennie.

 • Pić 3 razy dziennie na szklankę mleka.
 • Rano na czczo wypić bardzo gorącej wody: zagotować szklankę wody, wlać do szklanki i wypić trochę herbaty łyżką. Następnie oddychaj głęboko brzuch wybrzuszenia i ciągnąc go tyle razy, jak wiek.

  Po 15 minutach, można zjeść śniadanie.

 • Zalać wrzącą wodą pokrojonymi jabłkami, przykryć i nalegać. Pić w nocy.
 • 1 część suchej trawy Toadflax nalegać w 5 części wódki przez 14 dni, zmęczenie. Stosowane jako środek przeczyszczający, z 2 łyżeczki., Rozpuszczono w 1 łyżka. łyżka wody trzy razy dziennie.
 • Przewlekłe zaparcia wypić 2 szklanki soku z winogron codziennie, 3 razy dziennie na godzinę przed jedzeniem przez 2 miesiące.

  Cukrzyca, otyłość, wrzody dvenadtsatipkrstnoy jelita przeciwwskazania do korzystania z soku winogronowego.

 • Łyżka liści zalać 200 blackberry ml przegotowanej wody, w termosie 03:00 szczepu.

  Pić 1/2 szklanki 30 minut przed posiłkiem. Bębnica

 • Opłaty stosowane na zaparcia :

  Kora kruszyny – część 4

  Owoce anyżu – Część 1

  Owoc kopru włoskiego – Część 1

  Jedną łyżkę mieszanki zalać szklanką przegotowanej wody, 30 minut. Przyjmować 1 filiżanki.

 • Korzenie i kłącza kozłka lekarskiego – Część 1

  Ziele mięty – Część 1

  Kwiaty i trawy Rumianek – Część 1

  Nagietek – część 1

  Jedna łyżka mieszanki przegotowanej wody o 8:00. Filtr. Take 1 szklanka raz dziennie, po posiłku.

 • Liść pokrzywy – Część 1

  Trawa koniczyny – Część 1

  Jedną łyżkę mieszanki zalać szklanką przegotowanej wody, 20 minut. Weź noc do 0,5 filiżanki.

 • Kora kruszyny – 8 sztuk

  Owoce kolendry – Część 1

 • Share →