Marynowane pomidory domu konserwowego

Marynowane pomidory domu konserw. Do marynaty na 3-litrowy słoik trzeba: 2 łyżki soli. 3 łyżki cukru. 1 łyżeczka octu (jeśli lubisz pomidory dowcipny, i będzie się do obrabianego przedmiotu w szafie w mieszkaniu, zwiększyć ilość istocie na łyżeczki, a nawet bardziej wiarygodne – łyżka), woda – w razie potrzeby. Zacznijmy od przygotowania puszek. I w ostatnich latach, głównie sprzyjają banku z zakrętką.

Po pierwsze, te banki kilka razy większa niż w przypadku konwencjonalnego szkła, a po drugie, znacznie mniej problemów, są one zapisane w obrabianym bardziej niezawodnie. Najważniejsze, potrzebne jest co roku kupować nowych osłon, to nie warto oszczędzać, a następnie obrabiany nie zepsuje rok lub dwa. Jeżeli bank jest prawidłowo zamknięty, nigdy nie będzie w stanie otworzyć bank, nawet sobie trochę, pokrycie z nożem lub otwieracz do butelek. Oczywiście, że pokrywa jest zdeformowana nieznacznie. Oto niektóre "ekonomiści"Korzystanie z tej pokrywy, więc nawet jeśli pokrywa częściowo zniszczony przez warstwę ochronną, a okładka, choć nieco zardzewiały, a potem się dziwi, że preformy źle utrzymane i bardzo źle winni bankom z zakrętką. Banki powinny być dokładnie myte i sterylizowane pożądane.

Najprostszym sposobem, aby zrobić to w ten sposób – nad garnkiem z wrzącą wodą stale ustanowić durszlak z płaskim dnem lub sito z siatki metalowej. Wtedy ten durszlak na przemian, przez kilka minut, umieścić do góry nogami banków. Pomidory dla konserw wybrać nie przejrzałe, nieco lepiej może być zielone niedojrzałe, nie bardzo duży, a najlepiej o różnych rozmiarach, aby dopasować mocniej w banku. Pomidory moja starannie przebić drewniany szpikulec lub wykałaczką w obszarze łodygi. W dolnej części przygotowanych pojemników umieścić przemyto koper (korzystnie z pąkami – "parasole"), Chrzan liście, liście porzeczki, wiśnie – wszystko wybrać dowolną kombinację do własnych preferencji.

Umieszcza w słoiku z pomidorów do góry.

Ostrożnie zalać wrzącą wodą w garnku.

Wygaszanie słoika, ale w żadnym wypadku nie kręci, i pozostawić na 30 minut, jeśli jesteś zajęty, nie martw się – wypełniony banku i może stać kilka godzin. Następnie spuścić wodę ze słoika na patelni i gotować z solą i cukrem. Sól i cukier nie dodaje objętości solanki i objętości puszek, z której woda została odprowadzona. Na słoikach litrowych dodać 1 łyżkę cukru i dwie trzecie z łyżką soli.

Podczas gdy gotujemy solankę, sprawdzić mocno rozliczane pomidory w puszkach. Jeśli ciężko i nie chcesz być w połowie puste puszki, w osobnej misce zalać wrzątkiem na brakującej ilości pomidorów (lepiej dla niego, aby podjąć najmniejszy, i są wygodniejsze zgłosić banków). Niech stoją pod przykryciem przez około pięć minut, a następnie zgłoś się do banków do góry.

Następnie zgłoś się do każdego słoika przypraw – pieprz, groszku i goździków, obrane ząbki czosnku na litrowych kanistrach – 2-3 ząbki czosnku, 1 goździk, ziele angielskie, 2-3 groch groszek czarny pieprz 3-4.

Gdy solanki Prokip 5 minut, zdjąć ją z ognia, dodać esencję octu (na 1-litrowych słoików – trzeci z łyżeczką octu), wymieszać i natychmiast wypełnić słoiki do góry. Po tym nakrętki.

Kilka minut później dozakruchivaem pokrywę, aż do oporu (rozgrzewa się na brzegu, będą zamknąć mocniej), banki w pakiecie z czymś ciepłym i pozostawić do ostygnięcia. Jeśli banki będą przechowywane w piwnicy, zwłaszcza jeśli jest wysoka wilgotność, możliwe jest, aby ukryć polietylen okładki.

Aby pomidory nabytych pożądany smak, muszą zaparzenia na co najmniej miesiąc. Szczególne pomidorów smaku nabyć jeżeli są przechowywane w piwnicy i jeżeli są one przechowywane w ciepłym pomieszczeniu, na przykład w mieszkaniu, przed użyciem moczyć przez kilka dni w lodówce.

Share →