Marynowanie miód pieczarkowy w zimie - przepisy kulinarne

Marynowanie miód pieczarkowy w zimie – przepisy kulinarne

Wśród metod zbioru grzybów na zimę pojedyncze solenia, marynowania i suszenia. Marynowanie – jeden z najbardziej popularnych sposobów na zachowanie aromatu i smaku grzybów. Oprócz przypraw i ziół dodawanych do słoika pieczarek, zgłosić je do konkretnych smaków.

Jednak wartość miodu nie tylko jego, ale również składniki odżywcze, które są częścią samych grzybów.

Jeśli zdarzy się, że zebrano wiele agarics miodu, a następnie odwrócił się twarzą szczęście cię, a ty jesteś bardzo szczęśliwy! Rzeczywiście, szacunki lokalizacji dla jej smaku nie jest gorsza od najbardziej szlachetnych grzybów.

Szacunki lokalizacji – jeden z najlepszych grzybów, nadają się do marynowania. Dlatego uważamy, jak spędzić miód zima marynowanie pieczarkowy, półfabrykatów receptur. Gwarantuję, że grzyby w moich receptur pozostawi po prostu pyszne!

Pierwszy przepis na marynowanie miód pieczarkowy w zimie

Oczyść grzyby zebrane z gruzu, ziemi i kurzu, umyć je kilka razy zimną wodą, zmieniając za każdym razem. Sortuj grzyby niekoniecznie, ale można podzielić duże grzyby na kilka części.

Zagotować wodę, dodać do niej 3 kg leczonych grzybów. Poczekaj ponownego wrzenia i gotować je przez 30 minut na małym ogniu.

W międzyczasie przygotować marynatę. W garnku z 1,5 litra wody rozpuścić 3 łyżki. l. cukru i 4 łyżki sól. Dodać liście laurowe 16 nośnika.

Doprowadzić do wrzenia i wrzucić marynatą 10 Goroshkov czarny pieprz, goździki i trochę czosnku, wlać 2/3 szklanki o 9% roztworu octu, w razie potrzeby kilka liści spadek porzeczki.

Włożyć grzyby w pół godziny na durszlak, spłukać zimną wodą, aby przesunąć do wrzącej marynaty. Poczekaj, aż do wrzenia i gotować przez 70-80 minut grzybów.

W tej chwili cieszyć się sterylizacji słoików.

Ułóż grzyby na banki, zalać marynatą do każdego jar góry 1 łyżka. l. olej słonecznikowy. Weki sterylizowane we wrzącej wodzie przez 20 minut. Roll up okładki gotowane, włącz banki, ustawienie pokrywy, owinięty w koc do ostygnięcia.

Następnie przechowywać je w chłodnym miejscu.

O trzy – trzy i pół tygodnia smaku agarics miód będzie dobrze.

Oto drugi przepis.

Przygotować 1 kilogram miodu agarics, 4 h. A sól, 2 łyżki. l. cukru, 6 groszek ziele angielskie, liście laurowe 3, 3 plasterków cynamonu, 4 szt. ząbek 3 godz. l. 70% octu.

Przygotować marynatę. W litrze wrzącej wody wymieszać w cukier, sól, pieprz, wrzucić liść laurowy, cynamon i goździki. Pokipyatit jej 3 minuty, wlać ocet, uchylenie patelnię na bok. Grzyby umyć, miejsce w garnku z zimną wodą, doprowadzić do wrzenia, odcedzić. Ponownie pokrywą z grzybami wodnych, odrobiną soli na, gotować grzyby do wrzenia. Natychmiast po ugotowaniu delikatnie wymieszać grzyby, usunąć piankę.

Gdy grzyby osadzają się na dnie, należy je wyjąć i umieścić na sterylnym słoiku litrowych, wypełniając do ramion. Spuścić pozostały bulion z słoikach, zalać marynatą nad grzybami. Ukuporte pokrywy prokipevshimi, miejsce do góry nogami, aż do rana, ogrzać je zapakowane.

Następnie słoik przechowywać w lodówce lub innym chłodnym miejscu.

Mam nadzieję, że docenią receptur marynowanie grzyby agarics miodu w zimie i co roku będzie ich używać!

Alexander, www.kak-sdelat.su

Share →