Medycyna ludowa w leczeniu torbieli

Medycyna ludowa w leczeniu torbieli

Nerki torbiel jest częstą chorobą ludzi starszych. Statystyki pokazują, że około 50% osób w wieku 50 lat ma torbiel w nerce. Wiele osób może żyć, nie wiedząc, w jego ciele istnienie tych jednostek.

Cyst jest wypełniony cieczą wodnistą okrągły lub owalny worków umieszczonych na powierzchni nerki (rzadko w nerkach). Torbiel ma zdolność do zwiększania i może dojść do jej średnicy 10 cm.

Torbiel w nerce może być wrodzona lub nabyta w wyniku choroby nerek, takie jak kamienie nerkowe, odmiedniczkowe zapalenie nerek, gruźlicy nerek. Dlatego jest bardzo ważne w zapobieganiu nerek torbieli jest pełne i terminowe leczenie choroby nerek.

Nerki torbiel jest w większości przypadków łagodne (nie nowotworowych) guza i nie może przez długi czas się objawiać. Często torbieli wykrywane przez przypadek, w wyniku ultradźwiękowego badania narządów wewnętrznych lub analizy przez lekarza.

Obecność torbieli nerek może objawiać takie objawy, jak: ból pleców dokuczliwy, gorączka, częste oddawanie moczu, wysokie ciśnienie krwi okresowo.

Proces powstawania torbieli nerek, które jest dziedziczną, zwany zespół policystycznych. Ta choroba może wystąpić w każdym wieku i ma objawy takie jak ból w plecach lub na boku, krew w moczu, zakażenia dróg moczowych i wysokie ciśnienie krwi.

W większości przypadków leczenia torbieli nerkowych nie wymagają interwencji chirurgicznej. Jeśli obecność torbieli w nerkach nie powoduje pogorszenia warunków wstępnych bez potrzeby jakiegokolwiek leczenia. Pacjent może być zarejestrowany na urologa i okresowo (co sześć miesięcy) do kontroli bezpieczeństwa w celu monitorowania stanu torbieli.

Potrzeba leczenia torbieli nerkowych występuje wtedy, gdy po czasie obserwuje się wzrost wielkości, ze zwiększeniem bólu.

Współczesna medycyna oferuje szereg środków, aby pozbyć się ciała tej choroby: jest operacja – otwarty i zamknięty charakter, przebicie, laporaskopiya.

Porady lekarza można z powodzeniem łączyć z metodami tradycyjnej medycynie do leczenia torbieli nerkowych.

Oto kilka popularnych przepisów na leczeniu torbieli

 • Wymieszać w równych proporcjach z sokiem owocowym i żurawiną kwiatu miód. W ciągu 7 dni od podjęcia jednej czwartej łyżeczki gongu przed jedzeniem. Następne 7 dni i rano przed posiłkiem wziąć pół łyżeczki. W następnych siedmiu dniach podjąć O1 łyżeczka lek rano i wieczorem.

  W czwartym tygodniu wziąć 1 łyżkę 2 leki razy dziennie. Następnie zrobić tygodniową przerwę i kontynuować leczenie biorąc kaliny z miodem w porządku malejącym: 1 łyżka lek rano i wieczorem w pierwszym tygodniu ćwierć łyżeczki W czwartym tygodniu rano. Zabieg przeznaczony jest dla 2 miesięcy z przerwą.

 • Łopian prawdziwą ludowym sposobem na pozbycie się torbieli jakiegokolwiek narządu, w tym z torbieli nerkowych. Oto dwa przepisy jej stosowania:
 1. Grind liści łopianu, umieścić w słoiku i przechowywać w lodówce.

  Weź od 2 dni do 1 łyżeczka 2 razy dziennie, 3 dni – 3 razy dziennie 1 łyżeczka Poniższe dwa dni 3 razy dziennie jest 1 łyżka System ten musi być powtarzany cztery razy (1 miesiąc). Następnie odpocząć jednego miesiąca i powtórzyć leczenie. Uwaga: szlifować kubek nie są przechowywane dłużej niż trzy dni, więc przygotowują leki muszą na podstawie 3 dniach stosowania.

 2. Kubek soku: dla 2 osób – 3 miesiące 3 razy dziennie do picia sok z łopianu: 1-2 łyżki przed jedzeniem.
 • Devyasilom Leczenie: 30m zgnieciony młodych korzeni oman umieszczone w trzylitrowy słoik, wypełnić na górę z ciepłą przegotowaną wodą, dodać 20 g drożdży i postawić w ciepłym miejscu na dwa lub trzy dni. Weź pół szklanki 3 razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem. Stosuje się w postaci ciepła (ogrzewano w łaźni wodnej). Gdy ta część leku jest ponad, zrobić sobie przerwę na dwa tygodnie, a następnie – gotować samą część leku i ponownie przebieg.
 • Ten przepis jest proponowana w leczeniu torbieli i kamieni nerkowych: 4 średnie cebule wlać 1 litr. mleka krowiego lub koziego i domu gotować cebulę do miękkości. Pić rano i wieczorem na jedną szklankę bulionu przed jedzeniem. Jednocześnie pamiętaj, aby użyć naparu brzozy grzyby chaga: pół szklanki 3 razy dziennie. Czas trwania leczenia – jeden miesiąc. Po dziesięciu-break – powtarzać. Leczenie wypełnić resorpcji kamieni.

  Dla dalszego usuwania torbieli na miesiąc przebieg leczenia soku z łopianu (przepis opisano powyżej), a następnie – Sok z glistnika. Dopuszczenie chelidonia należy rozpocząć 15 kropli, rozpuszczonego w 50 ml. wody i pić 3 razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem, dodając jedną kroplę recepcji. Zwiększając liczbę spada do 50, zaczynają się zmniejszać jedną kroplę z powrotem do 15 kropli. Po przerwie jednego miesiąca trakcie leczenia i łopianu glistnika może go ponownie.

  Podczas przerw w leczeniu może być w nieograniczonych ilościach pić herbatę ze świeżych lub suszonych liści łopianu.

W leczeniu torbieli nerkowych należy usunąć od władzy ostrym, smażonych potraw, alkoholu, ograniczenie zużycia kawy i herbaty.

Podsumowując, możemy zauważyć, że metody tradycyjnej medycyny w leczeniu torbieli nerek, jak również w przypadku innych chorób, wymaga od osoby, poważne odpowiedzialność za ich zdrowie i samodyscypliny. Przed zastosowaniem jakiejkolwiek metody jest to pożądane, w celu zbadania ich opis w różnych źródeł, jak również rozważyć zgodność jej składników i kompozycji o właściwościach przedstawionych w organizmie, w celu uniknięcia negatywnych skutków ubocznych.

Share →