Metody wycięcie migdałków

Metody wycięcie migdałków

Wycięcie migdałków – Ta operacja jest usunięcie migdałków.

Wskazania Ta operacja zazwyczaj są:

 1. Ciężkie postacie przewlekłego zapalenia migdałków.
 2. Niepowodzenie leczenia zachowawczego przewlekłego zapalenia migdałków.
 3. Wzrost migdałków zakłóca normalne połykaniem.
 4. Bezdech senny Cydr spowodowane wzrostem migdałki i migdałki.
 5. Częste rozwój peritonsillar ropnie.

Zazwyczaj przed zabiegiem lekarz przeprowadza badanie pacjenta. Aby to zrobić, przeprowadza badania krwi, badania krwi, krzepliwość krwi. Gdy krwawienie zaburzenia (hemofilia, niski poziom płytek krwi) operacji jest przeciwwskazane ze względu na ryzyko krwawienia.

Pierwsza operacja wykonywana tonsillektomia rzymski lekarz Celsus w 30 roku naszej ery. Opisał pracy skalpela migdałków i zaznacz je za pomocą specjalnego haka. Obecnie, skalpel jest nadal głównym instrumentem chirurga, w tym w trakcie pracy wycięcie migdałków. Jednakże, oprócz skalpela chirurga ma obecnie arsenał innych zaawansowanych narzędzi do wycinania tkanek miękkich, których stosowanie zależy od ilości planowanej transakcji.

Zaletą nowych metod chirurgicznym usunięciu migdałków mniej objawem bólem pooperacyjnym, jak również mniejsze straty we krwi.

Przeanalizujmy te metody.

 • Wycięcie nożyczek i pętli z drutu. Dziś jest to najczęściej stosowane metody lekarzy otolaryngologii.

  Metoda ta wymaga znieczulenia ogólnego i charakteryzuje się niewielkim krwawienia podczas operacji.

 • Elektrokoagulacji.

  Elektrokoagulacji jest wykorzystanie prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości, aby usunąć tkankę miękką. Ponadto zapewnia dobre hemostazy podczas operacji w związku z faktem, że krew koaguluje. Jednak ta metoda posiada wady.

  Wysoka temperatura, która jest używana w tym przypadku (400 stopni) mają negatywny wpływ na sąsiednich, zdrowych tkanek miękkich, co znajduje odzwierciedlenie w okresie pooperacyjnym.

 • Ultradźwiękowy skalpela. Technologia ta jest oparta na zastosowaniu drgań o wysokiej częstotliwości (około 55.000 cykli na sekundę).

  Oko na wahania te nie są widoczne. Energia drgań ultradźwiękowych jest przekształcany efektu cięcia i koagulacji (krzepnięcia). Temperatura otaczającej tkanki jest około 80 stopni Celsjusza.

  Lekarze praktykujący tę metodę, opisać minimalne uszkodzenia otaczających tkanek.

 • Ablacji. Dla ablacji stosowane radiosurgical przenośne urządzenie „Surgitron“ firma „Międzynarodowe Ellman“ (USA), działającego przy częstotliwości 3.8 MHz.

  Metoda częstotliwości radiowej ablacji jest do konwersji energii fal radiowych w energię cieplną. W tym przypadku, grubość podniebienia sondy migdałków, przez który wprowadza energii o częstotliwości radiowej i karmione. Procedura ta jest najczęściej pod lekkim znieczuleniem miejscowym lub sedacji. W wyniku ekspozycji na fale radiowe tkanki migdałków w ciągu kilku tygodni, aby wyciągnąć bliznowacenie i zmniejsza wielkość.

  Ta procedura może być wykonywana kilka razy. Zaletą tej technologii jest minimalny dyskomfort po operacji, łatwość samej procedury i zdolność do natychmiastowego powrotu do normalnej aktywności (pracy, nauki, itp). Po tym zabiegu, tkanki migdałków pozostaje na miejscu, ale nie jest wydłużone. Ten rodzaj obróbki jest odpowiednia dla zmniejszenia powiększonych migdałków i mniej nadają się do leczenia chronicznego zapalenia migdałków.

 • Sposób zgrzewania (zgrzewanie cieplne). Ta technologia jest użycie lasera podczerwieni. Jego wpływ pozwala pokroić i połączyć tkanek miękkich. Temperatura otaczającej tkanki wzrasta tylko 2-3 stopnie. Zwolennicy tej technologii istnieje minimalne bólu w okresie pooperacyjnym (tj, wymaga niewiele lub nie stosowanie leków przeciwbólowych po operacji), brak krwawienia, obrzęku.

 • Karbondioksidnogo (węgiel) laser. Promieniowanie laserowe wpływa na jądro migdałowate niejako «odparowanie» it (tak zwany proces parowania). Technologia ta pozwala nie tylko zmniejszyć rozmiar jądra migdałowatego, ale także, aby wyeliminować wszystkie kieszenie w jej gdzie indziej i gromadzi się w przewlekłym zakażeniem i nawracające zapalenie migdałków. Ta technika jest zalecany do leczenia przewlekłego zapalenia migdałków i niedrożności dróg oddechowych ze względu na większy rozmiar migdałków. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, często w ciągu 15 – 20 minut zazwyczaj ambulatoryjnych.

  Pozwala to pacjentowi, aby powrócić do normalnego działania następnego dnia. Krwawienie pooperacyjne obserwuje się 2 – 5%. Ponadto technika ta jest usunięcie migdałków charakteryzuje się minimalnym bólu w okresie pooperacyjnym.

 • Mikrodebrider. Technologia ta jest oparta na zastosowaniu specjalnych urządzeń, tak jak «obniżki» Specjalna miękka ściereczka «nóż», Które z kolei obraca się z prędkością 6000 obrotów na minutę i równocześnie zasysa części podzielonej. Sposób ten można stosować do częściowego usuwania migdałków, gdzie kapsułka pozostaje migdałki. Ta technika jest bardziej fizjologiczne, jak to gardła mięśnie pozostają objęte naturalną powłokę, chroniąc je przed urazami, stanów zapalnych i infekcji. Procedura zgłaszania mikrodebridera charakteryzuje mniej bólu w okresie pooperacyjnym, krótszy okres zwrotu i ewentualnie mniej powikłań pooperacyjnych.

  Należy zauważyć, że częściowe tonsillectomy nie ma zastosowania do leczenia przewlekłego zapalenia migdałków.

 • Bipolar ablacji o częstotliwości radiowej (Koblatsiya). Procedura ta oparta jest na konwersji energii RF do jonowego dysocjacji.

  Stwarza to zjonizowany warstwę, która oddziela obligacje molekularnych bez stosowania ciepła. Technologia ta umożliwia usunięcie lub całości jądra migdałowatego lub jego części. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym na sali operacyjnej.

  Sposób Koblatsii stosuje się do leczenia zwiększonych migdałków jak i do leczenia przewlekłego zapalenia migdałków. Otaczających tkanek zdrowych ogrzewa się do temperatury 45 – 85 ° (średnio 60). Badania pokazują, że technika ta charakteryzuje się mniejszym bólem po operacji, mniejszą liczbą powikłań i okazjonalnego szybkim okresie pooperacyjnym.

Jak i po wszelkie inne czynności po wycięcie migdałków może być powikłania. zazwyczaj krwawienie pooperacyjne rany, powikłania infekcyjne w ranie (ropienie, zapalenie).

Share →