Miażdżyca. Leczenie i diagnostyka

Miażdżyca. Leczenie i diagnostyka

Miażdżyca jest długa lista najczęstszych chorób przewlekłych. Jego istotą jest następujący: na wewnętrznej wyściółki naczyń wytwarzanych pojedynczych jak i tablice, które są głównie złogi cholesterolu.

Choroba dotyka, takie jak elastyczne tętnic, czyli aorty lub jej oddziałów i mięśniowo-elastyczny, to znaczy tętnic serca, mózgu, etc.

Proliferacji tkanki łącznej i zwężenie tętnic prowadzące do tego, że stopniowo rozwija chroniczny brak dopływu krwi do narządu, który zasila uderzony tętnicy. Ponadto, może wystąpić ciężka niedrożność tętnicy światła, to znaczy okluzji. Może zablokować skrzep krwi, jak również treść tabliczka cholesterolu złamał, a może – i kombinacji obu.

To prowadzi do zawału serca lub zgorzel części ciała lub narządu, która odżywia tętnicę.

W tym tkwi poważne zagrożenie dla życia ludzkiego, jakie miażdżycą. Leczenie tej choroby, w związku z tym, należy rozpocząć od najwcześniejszych stadiach choroby, i zawsze odbywać się pod nadzorem lekarza.

Czynniki ryzyka

Wiek, w którym rozwija się najczęściej miażdżycy: dla mężczyzn – 50-60 lat dla kobiet – po 50.

Rola dziedzictwa rodziny, obecność nadciśnienia ludzi, z nadwagą lub otyłością.

Czynniki ryzyka obejmują cukrzyca, palenie tytoniu, niska aktywność fizyczna, częsty stres.

Wszystko to może spowodować, że w tle miażdżycy. Leczenie, jak zacznie dotyczyć tych czynników, które mogą spowodować pozbyć. Sprzeciw wobec nich jest również podstawą zapobiegania.

Objawy i cechy miażdżycy

Osobliwości miażdżycy i jej objawy zależy głównie od tego, gdzie zlokalizowana procesie chorobowym, jak to jest rozpowszechnione. Zawsze, z wyjątkiem przypadków uszkodzenia aorty, miażdżyca, niedokrwienie tkanek objawia lub jest organem, który odżywia uderzył tętnicy. Ciężkość choroby zależy od prześwitu o głównej tętnice depozytów, miażdżycowych.

Ciężki przypadek choroby, gdy miażdżyca wpływa na aortę, zwłaszcza dział bólu. Jeśli diagnoza jest znany na pewno, a to jest miażdżycę tętnic, traktowanie ma na celu zahamowanie postępu choroby, a także do stymulowania przepływu krwi w inny sposób.

Miażdżyca. Leczenie

Istnieje kilka podstawowych zasad, które powinny być lekarze określone przebiegu leczenia osoby z rozpoznaną miażdżycą. Leczenie polega, po pierwsze, stały realny wiek i fizyczne zdolności aktywności fizycznej. Zestaw ćwiczeń i ich dawki, zwłaszcza gdy nie jest celowe korzystanie z narządu, tylko lekarz może określić indywidualnie.

Po drugie, pacjent musi być podany prawidłowo, sugeruje, że częstość występowania miażdżycy w diecie tłuszczów i witamin roślinnych. Posiłki nie powinien przyczyniać się do zwiększenia masy ciała.

Po trzecie, w leczeniu miażdżycy ważnej kontroli masy ciała, a jeśli nie ma nadwyżki, to musisz się agresywnie zmniejszenia masy ciała, aby uzyskać optymalną wydajność.

Po czwarte, konieczne jest kontrolowanie prawidłowości fotelu i, w razie konieczności, słonych przeczyszczających. Pomoże to wyeliminować cholesterol, która w tym przypadku nie jest wyświetlana w jelitach w żółci, a następnie całkowicie wydalone.

Piąta zasada leczenia miażdżycy – w leczeniu chorób oportunistycznych, a mianowicie: nadciśnienie, cukrzyca i inne.

Oprócz tych zasad jest sposób leczenia miażdżycy tętnic i terapii lekowej.

Wszystkie terminy są tylko przez lekarza, biorąc pod uwagę ogólny stan zdrowia pacjenta. Również tylko specjalista określa zdolność człowieka z takiej diagnozy. To zależy od tego, jak wiele funkcji jest zachowanych narządów i układów, które dotknęły choroby tętnic.

Manifestacje miażdżycy i jej powikłań

Jak już wspomniano, ciężka miażdżyca aorty. Przejawia się nadciśnienie skurczowe rośnie powoli. Pacjent zauważył krótki szmer skurczowy i ton aktsient II w piątym punkcie i aorty.

Elektrokardiogram (EKG) wykazuje oznaki umiarkowanego przerost lewej komory serca. Tahoostsilogramme przeczytać na zwiększenie prędkości fali tętna.

Szczególnie niebezpieczne powikłania choroby, ponieważ zagrażają życiu ludzkiemu. W tym powikłania miażdżycy aorty złuszczający krwiak aorty. Do ataku charakteryzuje długi, silny ból w szyi i klatce piersiowej lub ból brzucha, a także pojawiają się oznaki ostrej utraty krwi.

W tym przypadku, nie ma znaków na EKG, zawał mięśnia sercowego. Same nagłego pęknięcia fatalne krwawienia (w jamie piersiowej lub zaotrzewnowych) charakteryzuje się jedną więcej komplikacji – tętniaka aorty.

Manifestacja tętniaka aorty piersiowej jest szorstki szmer skurczowy, zaburzenia połykania, chrypka u ludzi. Rozpoznają to zjawisko może być w wielu radiografii. Głębokości palpacyjne i rentgenowskie pozwalają ustalić tętniaka aorty brzusznej.

Powikłaniem stenotyczną miażdżyca aorty brzusznej może być zakrzepicy, w którym poważnie zakłócony dopływ krwi do kończyn dolnych. Mężczyzna skarży się na silny ból w złamanym czułości w obu nogach, skóra blednie i zgorzel może spowodować. Leczenie trombolityczne w takich przypadkach nie zawsze są skuteczne, i mogą w związku z tym zaleca się operacji.

Badanie i leczenie chorych z tętniakiem aorty powinno odbywać się w specjalistycznych klinikach doświadczonych kardiologa.

Jeśli miażdżyca uderzył gałęzi łuku aorty, to nie są zaburzenia dopływu krwi do mózgu lub kończyn górnych. Do leczenia miażdżycy tętnic, w tym przypadku zaleca się, chirurgii rekonstrukcyjnej.

Miażdżycy tętnic krezkowych głównych objawów w – jest ropucha i zakrzepica tętnicy brzusznej z zawałem ściany oddziałów w cienkim i okrężnicy.

Miażdżycy tętnic nerkowych do rozwoju przewlekłego niedokrwienia nerek, które stają się z przewlekłą niewydolnością nerek.

Zakrzepica tętnicy nerkowej u ludzi powoduje nagły ostry ból, który odczuwa się także dotykiem lub concussion tyłu dolnej zakrzepicy. Dokładna diagnoza i przepisać leczenie jest możliwe tylko w specjalistycznej instytucji.

Kardiolodzy w naszej klinice przeprowadzi konsultacje z każdym przejawem miażdżycy i wyznaczyć niezbędnego leczenia, które odbędzie się pod ich kontrolą.

Porady i leczenie, prosimy o kontakt z naszymi specjalistami kliniki kardiologii dział.

Przejdź do:

Share →