Miażdżyca - zapobieganie i leczenie miażdżycy.

Miażdżyca — Zapobieganie i leczenie miażdżycy.

Miażdżyca — Głównym powodem, narusza dopływ krwi do tkanek i narządów. Jak ważna jest pełna cyrkulacja cm. Obiegowa.

Miażdżyca (i choroby spowodowane przez nich) – jest to numer jeden ludzie morderca! Dlatego, O profilaktyki i leczenia miażdżycy tętnic musimy porozmawiać w szczegółach.

Jest pomysł, miażdżycy, jako przejaw starości. Czasami miażdżyca jest związany z nieuwagi lub zapomnienia. Oba są złe. Miażdżyca może być dla młodych ludzi i nie występuje w starszym wieku. To jest pierwsza rzecz.

Po drugie, objawy są znacznie bardziej zróżnicowane, ponieważ może to mieć wpływ na ciało dosłownie od stóp do głów.

Rozsiane dosłownie oznacza "Uszczelka", Jest w stanie rozwijać się w tkance płucnej, a to jest zwłóknienie mięśnia sercowego – kardiosklerosis, nerki – marskość nerki, a nawet w kościach – osteosclerosis, i wreszcie, szczególna forma dużej tętnicy – miażdżyca.

Miażdżyca — Są naruszenie zasad współużytkowania, w którym we krwi zwiększa ilość substancji tłuszczowej, jak – cholesterolu. Zwiększa powstawanie związku – lipoprotein (tłuszcz + białka), przebicia ściany tętnic. Tak więc, gromadzi się cholesterol z następujących czynności: wapnowanie lub blaszki wrzód lub zablokowane.

Ryzyko rozwoju miażdżycy i zwiększa się z wiekiem.

Miażdżyca — Czynniki ryzyka.

Miażdżyca tętnic może być zwiększona z następujących powodów.

1. Szczep nerwowego. Stres.

2. Dziedziczenie zakłócenie niektórych gruczołów.

3. Atherosclerosis zwiększa się pod wpływem błędów dietetycznych. Objadanie się, zwłaszcza tłuszcz zwierzęcy, pokarmy bogate w cholesterol (jaja, wątroba, oleje zwierzęce itd) – Wszystko to prowadzić do otyłości.

4. Palenie jest także wywołuje miażdżycę.

Miażdżyca — Etap rozwoju.

Wpływ miażdżycy przepływu krwi do narządów przechodzi jakąś inscenizację.

Po pierwsze, wyłącznie małe zmiany fazy w ścianie tętnicy, efekt ten jest minimalny. Następnie, postęp miażdżycy tętnic (stwardnienie naruszania i przepuszczalności ściany tętnicy) – efekt ten staje się coraz bardziej widoczne. Disturbed odżywianie i dostarczanie tlenu do tkanek, rozwoju ich metabolizm i ich funkcjonowanie.

Następnie w wyniku przewlekłego głodu tlenowego tkanek i zaburzenia w ich metabolizmie rozpoczyna rebirth rośnie tkanki łącznej, marskość wątroby (martwica) ciała.

Miażdżycę aorty.

Miażdżycę aorty może być bezobjawowe i występują tylko w trakcie badania. Możliwe wystąpienie nieprzyjemnego bólu w klatce piersiowej lub ból brzucha, często pieczenie, prasowanie, prasowanie charakter. Często jest duszność i podniesienie górnej ciśnienia. Miażdżyca aorty, szczególnie w miejscu, z dala od niej tętnic wieńcowych, jest to typowy obraz dusznicy bolesnej.

Zobacz. Choroba niedokrwienna serca.

Stwardnienie tętnic mózgu.

W miażdżycę tętnic mózgu większe zmęczenie, zmniejszona wydajność, pamięć pogarsza się, zwiększona drażliwość, pogorszenie snu w nocy i wzrósł senność w ciągu dnia. Czasami, miażdżyca naczyń mózgowych, są zawroty głowy, bóle głowy, dzwonienie w głowie i inne objawy upośledzenia krążenia krwi w mózgu. Może znacznie zwiększyć, pewne cechy charakteru: ekonomiczne staje się skąpy, precyzyjne – nieznośnie schludne pogarsza egoizm, itp Stwardnienie tętnic mózgu, szczególnie w połączeniu z nadciśnieniem. Może być trudne krwawienia w mózgu (skok) i, w konsekwencji, paraliż lub śmierć!

Miażdżycowa choroba serca.

Miażdżyca często wpływ na naczynia wieńcowe serca. To zaburza przepływ krwi i perfuzję mięśnia sercowego mu, swoją moc i kislorodoobespechenie – rozwój cardio. Jako wynik pracy serca jest uszkodzony: tętno przyspiesza i często łamane, siła skurczów serca osłabia stopniowo zaczyna wykazywać oznaki niewydolności krążenia w organizmie – słabość, wrażliwość na zimno, duszność, obrzęk i inne.

Miażdżycę tętnic wieńcowych serca jest głównym powodem tzw wieńcowej choroby serca. I, w wyniku zawału mięśnia sercowego, jak szczegółowo omówiono w artykule choroby wieńcowej serca.

Miażdżyca tętnic nerkowych.

Z miażdżycą tętnic nerkowych podtrzymać swoje wysokie ciśnienie krwi i są oznaki stopniowej utraty funkcji nerek.

Miażdżyca tętnic kończyn.

Miażdżyca tętnic kończyn okazuje się być ich uszczelnienie, zaciskane, puls twardości. W nogach miażdżycy – bóle mięśni łydki, gorzej, gdy chłodzi, spacery (tzw przestankowego). Nie może być owrzodzenie troficzne, a później zgorzel palców, stóp, itp i, w konsekwencji, amputacji kończyny.

Miażdżyca — Zapobieganie.

Seria środki dla zapobiegania miażdżycy. Używaj ich z bardzo młodym wieku. Pomoże to z pewnością nie chorują miażdżycy.

1. Należy używać enterosorpcja. Zobacz. BAA i przygotowań. Oczyszczanie organizmu i

2. Regularna aktywność mięśni w jakiejkolwiek formie, wieku i możliwości fizycznych wymiarów. Zobacz ćwiczenie:. Złożony.

3. Prawidłowe odżywianie. Konieczne, aby wyeliminować lub zminimalizować spożycie produktów zawierających tłuszcze zwierzęce. Oleje roślinne, w przeciwieństwie do tego, są użyteczne jako warstwy cholesterolu rozpuszczonego w ścianie naczynia. Z olejów roślinnych są najlepsze pościel i oliwek.

W zapobieganiu miażdżycy wyłącznie użyteczne dodatków oleju z ryb!

Żółciowych, pęcherzyka żółciowego jest wrzucony do jelita, zawiera dużo cholesterolu. Zwiększyć spożycie produktów roślinnych, które zawierają błonnik. Włókno pomaga wyeliminować cholesterolu z jelit. Z tego samego celu przydatna jest okresowa wziąć przeczyszczające soli. Serwatkowych mleka, jogurt, kefir, zmniejsza krzepliwości krwi, co jest bardzo ważne przy zapobieganiu miażdżycy tętnic.

Może to być przydatne dzienne spożycie 1-2 szklanki czerwonego wina (innego alkoholu w dawce 30-50 g. Dziennie). Zobacz, jak jeść prawo.

Posiłki.

4. Po nadwagę – jego uporczywe spadek. Zobacz. Wskaźnik masy ciała.

5. Wyłączenie systematycznych skutków stresu. Zobacz. Stres i szczęścia.

6. Pełne wyłączenie lub minimalizacja palenia tytoniu.

Leczenie miażdżycy.

Leczenie miażdżycy należy rozpocząć tak szybko, jak to możliwe. Początkowe zmiany miażdżycowe mogą być wyeliminowane przez odpowiednią obróbkę. Następujące, bardziej głębokie zmiany już nieuleczalne.

W tych przypadkach, leczenia miażdżycy tętnic jest zapobieganie progresji procesu i poprawy krążenia krwi.

W przypadku już istniejących wysiłku miażdżycy należy zawiesić progresji procesu. Oczywiście, wszystkie te środki są odpowiednie, ale może nie być wystarczające. Czasami jest to konieczne w leczeniu miażdżycy. Należy zauważyć, że preparaty do leczenia miażdżycy szybko stają się przestarzałe, ponieważ jeden jest zastąpić inne, bardziej zaawansowane.

Na przykład, dzisiaj (2000) to nowoczesny i popularny narkotyk "Lipontil", Zmniejsza zawartość cholesterolu Poziom 30%.

Może to i podobne leki na miażdżycę przepisze lekarz. Więc jeśli patrzysz na znaki miażdżycy, skontaktować się z lekarzem.

Zawsze i wszystkie użyteczne witaminy E, C, PP, F (nienasycone kwasy tłuszczowe) i różne kompleksy multiwitaminowe. Zobacz. BAA i farmaceutyki. Bez przesady, potężny efekt daje enterosorpcja.

Zobacz. Oczyszczanie organizmu.

Miażdżyca — Wnioski.

I na zakończenie. Mówią, że trzeba wiedzieć, zawartość cholesterolu we krwi. Ale nawet jeśli nie przekracza normę, to czy to oznacza, że ​​można bezpiecznie dla długiego życia prowadzić zgiełku? Oczywiście, że nie.

Dlatego myślę, że może być ważne, aby wiedzieć stawki cholesterolu we krwi (normalny 5,2 jednostek), ale w każdym przypadku, to zawsze lepiej trzymać się zdrowego stylu życia!

Pamiętaj, miażdżyca zabija więcej ludzi! W tym samym czasie, jeśli jesteś młodym wieku będzie zapobiegać miażdżycy, lub leczenia miażdżycy już powstały, nie może zapewnić niebezpiecznych powikłań dożyć sędziwego wieku.

Share →