Mocznica

Mocznica

Mocznica (self-zatrucie moczu) – nie jest to choroba, lecz stan patologiczny spowodowany niewydolnością nerek wynikające z wielu powodów. Przewlekła mocznica rozwija nagromadzenie w organizmie toksycznych produktów przemiany materii z powodu naruszenia odpływu moczu. Zazwyczaj produkty przemiany są wydalane z moczem. Jeśli funkcja nerek takich substancji, jak również woda pozostaje w organizmie.

Prowadzi to do nagromadzenia wody w tkance podskórnej i obrzęków. W krwi zwiększa zawartość toksycznej żużla przerywaną metabolizmu wody słonej i równowagi kwasowo-zasadowej (jest tzw mleczanowa). Dlatego też nie jest mocznicy. Do normalizacji metabolizmu wody sól i równowagi kwasowo-zasadowej krwi musi hemodializie oczyszczanie przy użyciu aparatu „sztucznej nerki”.

Jeśli czynność nerek nie jest przywrócona, to być może trzeba przeszczep nerki.

Objawy:

  • Niewielka ilość lub brak moczu.
  • Ciemny mocz.
  • Nudności.
  • Wymioty.
  • Obrzęk.
  • Wysokie ciśnienie krwi.
  • Ból głowy.
  • Zaburzenia świadomości do jego całkowitej utraty.
  • Wymioty i biegunka miesza się z krwią.
  • Drgawki.

Przyczyny mocznica:

Możliwe przyczyny niewydolności nerek, mocznicę drogę uszkodzeń tkanki nerek wskutek stanu zapalnego lub ekspozycji na toksyny. W innych przypadkach, kamieni nerkowych lub nowotworów może zablokować dróg moczowych. Niewydolność nerek jest możliwe po poważnej operacji, w wyniku porażenia prądem lub wypadku, w towarzystwie dużej utraty krwi (spadek ciśnienia tętniczego i zaburzenia krążenia promuje nerek, które nie mogą być przywrócone później).

Leczenie mocznicy:

Zazwyczaj pacjenci z mocznicy być hospitalizowany w oddziale intensywnej opieki medycznej ze względu na konieczność ciągłego monitorowania serca, funkcji oddychania, stosunek moczu i pić płynów. Regularnie bada kwasowość krwi, stężenia elektrolitów i metabolitów w organizmie. Po przejściu mocznicy u pacjenta odzyskiwania bardzo zmniejszoną odporność na zakażenia.

Dlatego też w tym okresie jest często antybiotyki.

Jak pomóc sobie?

Ważne jest, aby ściśle przestrzegać rozkazy lekarza! Wyświetlanie od nadmiernego picia alkoholu, ograniczenie spożycia białka, co stanowi wzrost w diecie węglowodanów.

Kiedy należy udać się do lekarza?

Po pierwsze objawy zaburzenia czynności nerek powinni skonsultować się z lekarzem. Najprawdopodobniej lekarz skieruje pacjenta na pogotowie i intensywnej terapii. Po zakończeniu niedrożność dróg oddechowych pacjenta działa bezpośrednio.

Jednak w przypadku wycofania metabolitów krwi, używany jest hemodializa.

Przebieg choroby:

Zwykle pierwszy objaw mocznicy jest zmniejszenie dziennej ilości moczu. Pierwszy pęcznieje twarzy pacjenta, a następnie nadmiar płynów ustrojowych w organizmie. Pacjent czuje się ciężar w nogach, wzrasta ciśnienie krwi. Stan chorego gwałtownie pogarsza.

Uszkodzony i ośrodkowego układu nerwowego, chmurzy świadomość ludzi jak drzemki, drgawki. Istnieje ryzyko uszkodzenia ważnych narządów.

Mocznica niebezpieczne?

Zazwyczaj na koniec leczenia pacjent ma poważne powikłania. Pacjent, którego funkcja nerek wrócił do normy, odzyskując około dwóch tygodni. Niestety, ciężka mocznica i nie zawsze uleczalna choroba.

Jak chronić się przed mocznicy?

Choroba ta jest konsekwencją upośledzenia czynności nerek i niewydolność nerek występuje jako wynik wpływu jest trudna do czynników sterowalnych (szok, chirurgii, wypadków i innych.).

Share →