Monstera w domu opieki

Monstera w domu opieki

Monstera lakierów – wiecznie zielone, wielkie i bardzo piękna roślina, która należy do kategorii winorośli.

Młode rośliny, z należytą starannością i jakością, zwalniająca dorosłych, dużych liściach. Jest na liście monstera starsze pojawiają kuszące otwory i głębokich cięć.

Aby to zrobić, trzeba stanąć houseplant, silny zaścianka, jak monstera stanie dorosnąć do sześciu metrów wysokości. Tych, którzy planują rozwijać tę roślinę, należy wiedzieć, że wraz z pojawieniem się każdej litery dorosłych rośnie nowy pierwiastek powietrza. Były one również do opieki, powinni trzymać się doniczki z ziemią lub obniżony do rurki, jak i rura powinny być wypełnione mokrym mchu.

Lakier Monstera w zimie wymaga więcej opieki. W zimie, światło dzienne godziny są znacznie krótsze, więc roślin nie można przegapić promienie słoneczne. W tym przypadku, Monstera zaleca się umieścić w najbardziej słonecznym miejscu. Jeśli nie, to wzrost roślin przestaje.

Gdy nie ma wystarczających łodygi naturalne światło zacznie się zwijać, a nowe liście są mniejsze.

Warunki korzystania z opieki pożądane Potwora

wsparcie dla monstera

Rozwijaj tę winorośl, co do zasady, nie jest trudne, jak roślina rośnie bardzo szybko i nie wymaga specjalnej opieki. W ciągu trzech lub czterech lat, roślin może mieć prawie połowę pokoju, więc jest zalecane, aby umieścić wystarczająco duże obszary, takie jak w holu hotelu lub szkół w holu biura, przestronnych apartamentów, domów kraju lub domki.

Monstera, rosnące w szerokości i wysokości, potrzebuje wsparcia. Liście Monstera łatwo podarte i rannych w wyniku wypadku, więc nie powinno być umieszczone w przez ziemię. Nie lubię tej rośliny przeciągi i zimno – liście mogą żółkną lub poburet.

Kwiaty monstera bardzo rzadko, głównie w szklarniach i cieplarniach.

Monstera kocha dobre, jasne światło, ale w tym samym czasie, nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego.

Wielu fanów monstera uwierzyć, że ten winorośli lubi cień i umieścić go w najciemniejszym miejscu. Jednak w cieniu Monstera rośnie wolniej, a jej liście mają różne wady. Lepiej jest umieścić go w miejscu, gdzie nie jest łatwo półcień lub jasne, ale rozproszone światło.

Powielanie monstera

Propagowane sadzonki winorośli to lub warstwy powietrza. W tym samym czasie, w sadzonki musi być źródłem powietrza z listem. Przy Monstera rośnie bardzo szybko, to jest konieczne, aby odciąć najwyższej części przez jeden lub więcej liści i korzeni powietrznych.

Jest to wskazówka powinna być sadzone oddzielnie jako niezależny obiekt. Od zakładu, który miał odciąć górę, i nadal wzrastać i rozwijać się dalej.

Podlewanie monstera

W zimie, Monstera lakier podlewać tak, że ziemia była zawsze trochę vlazhnovatoy ale nie podmokłych. Ponadto liście należy czyścić miękką, wilgotną ściereczką raz w tygodniu i regularnie rozpylany. Bardzo często trzeba spryskać roślin w zimie, jak grzejniki mocno wysuszone powietrze w pomieszczeniu, a ze względu, że końcówki liści zaczynają więdnąć i dużo ciemniejszy, a tworzone są na plamy powierzchniowe.

Przesadzanie monstera pożądane

jak dbać o Potwora

Liana w młodym wieku należy regularnie przeszczepione, czyli każdego roku. Roślin dorosłych (powyżej trzech lat) zaleca się przeszczep już dwa lata. Jednak u dorosłych roślin należy wymienić co roku wierzchniej warstwy gleby.

Potwór powinien być przeszczepione w dość dużych, plenerowych doniczki lub po prostu w drewnianych beczkach. Problem zaczyna się wraz ze wzrostem winorośli, zwłaszcza od momentu, gdy wybrany pojemnik jest zbyt mała w stosunku do lądowania. W tym przypadku, roślina rośnie bardzo powoli traci swoje zdrowie i urodę. Oprócz regularnego podlewania, opryskiwania i transplantacji potrzeby do lakierów i Potworów nawożenia.

Co do zasady, od wczesnej wiosny do późnego lata i rośliny powinny być podawane co dwa tygodnie. W wierzchniej warstwie gleby więcej roślin do dodania humus.

Problemy uprawy monstera pożądane

Jeśli jest łączna zażółcenie pnącze, co oznacza, że ​​gleba jest zbyt mokry. Liście mogą również żółkną niedożywienia, w tym przypadku, zażółcenie zaczyna się końcówek.

Przy niedostatecznym Konewka tylko niektóre żółknięcia liści, na których powierzchni, a ponadto suche plamy występujące brązowej.

Z nadmiarem bezpośredniego światła słonecznego jednostki pozostawia najpierw nabyć blady kolor przezroczysty, a następnie wszystkie żółte.

Suche powietrze może powodować suchość wewnątrz krawędzi i wierzchołków liści.

Jeśli w dolnej części łodygi lub pnia winorośli nagie szczeliny są coraz dłuższe, liście są cięte słabo i mają małą średnicę, tak mało światła w pokoju.

Potwór lakier jest często nazywany „beksa”. Uważa się, że powierzchniowe i czubki liści tworzy się z powodu wilgoci w powietrzu jest zbyt wilgotne. Jednakże taki problem może pojawić się z powodu mokrego gleby.

Share →