Możesz dzieci kozie mleko

Możesz dzieci kozie mleko

Wcześniej, kiedy nie było mleko modyfikowane dla niemowląt, mleko z piersi, gdy nagle moja matka została zgubiona lub już nie wystarcza, dziecko karmione krowy lub koziego mleka. Teraz korzyści z mleka koziego jest legendarne, a wiele kobiet, zwłaszcza ci starsi mówią, że jest lepiej niż jest na nic niemowląt. Czy to prawda i Dzieci kozie mleko może.

Spójrzmy prawdzie w oczy.

Co witaminy są do mleka koziego

Mleko kozie jest znacznie zdrowsze krowy. Zawiera dużą ilość wapnia lekkostrawne (dlatego dzieci, które piją mleko kozie zęby często rosną szybciej niż inni), dużo witaminy B, C, D, A i potasu. Jednak kwas foliowy w nim prawie nie ma. więc jeśli konwersja karmienie dziecka wyłącznie kozie mleko, to jest ryzyko wystąpienia niedokrwistości z niedoboru kwasu foliowego.

Ponadto, w przeciwieństwie do mleka koziego od matki jest niewystarczająca żelaza jest bardzo dobra dla dziecka.

Dlaczego mleko kozie można podawać niemowlętom

Wbrew powszechnemu przekonaniu mleka koziego nie jest zalecane ze względu na dzieci, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia. Jest to kazeina, nawet w większej ilości niż w mleku krowim. Kazeina jest organem bardzo złym strawne wciąż niedojrzałe dziecko.

Duża ilość soli mineralnych w kozim mleku jest również szkodliwa dla niemowląt, a jego nerki i wątroba nie są jeszcze w stanie poradzić sobie z dużym obciążeniem.

Warto również zauważyć, że mleko kozie nie można dać dziecku na surowo z oczywistych względów – nie jest wyleczony i może zawierać szkodliwe bakterie. Cóż, jeśli gotować mleko, większość witamin w nim jest stracone.

W jaki sposób i w jakim wieku można podawać mleka koziego dziecka

Według większości lekarzy, mleko kozie można zacząć podawać dziecku w wieku 9-12 miesięcy. W tym czasie organizm ma dzieciak dostał silniejszy. W tym czasie dziecko powinno mieć mleka matki, jak to jest w jego skład jest naprawdę doskonały.

Zawiera on wszystkie niezbędne pierwiastki śladowe i witaminy, a ponadto są one wszystkie w formie łatwo przyswajalnej, więc mleko matki nie jest „obciążenie” ciała dziecka.

Dający mleka dla niemowląt kozie po raz pierwszy. musi on być rozcieńczany wodą, gotowano w proporcji 1: 5, to jest 1 część mleka i 5 części wody. Następnie można stopniowo zwiększać ilość mleka w proporcji obserwować wpływ na dziecko. Stopniowo, dziecko może być przetłumaczone na język czystego mleka koziego, bez dodatku wody letni dzieciak dzień może wypić około 100 ml.

Musisz mieć pewność, w zdrowiu koziego mleka, które bierze dziecko i masz wszystkie szczepienia. Poza tym, to jest lepiej, jeśli wiesz, co jeść zwierzę. Po tym wszystkim, koza może paść i droga, wchłaniając trawę pełen toksyn i metali ciężkich, a może w rozlicze? W czystym miejscu.

Trzeba powiedzieć, że druga opcja jest o wiele lepiej.

Fakt, czy mleka koziego niemowląt, należy również skonsultować się z pediatrą. Są chwile, kiedy dzieci pojawiają się uczulony na tego produktu na policzki „wlać” czerwone plamy. Jednakże, w tym samym czasie, mleko kozie jest często zalecane do picia, kiedy dziecko jest uczulenie na krowie mleko, a bardzo pomaga uporać się z skazy. Tak indywidualnie i zależy od ciała dziecka.

Ale w każdym przypadku, gdy negatywna reakcja (wysypka, zaburzenia jelitowe, zaparcia, silne opary) otrzymania mleka koziego należy natychmiast przerwać.

Share →