Mulberry na zdjęcie. Uprawa morwy

Mulberry na zdjęcie. Uprawa morwy

Mulberry lub morwy, morwy, ma od 2 do 120 gatunków i odmian, w zależności od klasyfikacji. Jest szeroko rozpowszechniona w Indiach, Japonii, Chin i Azji Środkowej. Ma wielką wartość jako leczniczego owoców rośliny.

Białe liście morwy są wykorzystywane jako pokarm dla robaków, jedwabników w branży jedwabiu.

Pomimo jego południowej pochodzenia, Mulberry ma dość szeroki zasięg dystrybucji. Występuje nie tylko w Azji, ale także na terenach Bliskiego Wołgi oraz w rejonie Moskwy, jak mróz, suszę kultury odpornej i szybko rośnie.

Gatunki ozdobne dla krajobrazu

Ze względu na dużą selekcji, pochodzi kilka odmian morwy drzewa, jako dekoracyjny kamień. Są one z powodzeniem stosowane w projektowaniu krajobrazu, jako szczególnie spektakularne oryginalnych liści koronki i jagody w różnych kolorach. Kilka cenne gatunki ozdobne:

  • Płacz – nie więcej niż 5 m wysokości, z cienką, opadające gałęzie do ziemi;
  • Piramida – do 8 m wysokości, wąskiej koronie i wrębionych liściach;
  • Kulisty – niewielkie drzewo o gęstej koronie;
  • Macrophylla – Wielkość liter do 22 cm;
  • Rassechenolistnaya – eleganckie, bardzo wyciętych liści na ostrzu;
  • Złote – młode pędy tego gatunku są żółte.

Wszystkie odmiany morwy dekoracyjne odporne na zanieczyszczenia powietrza.

Uprawa gatunków morwy

Uprawiany, zazwyczaj dwa rodzaje mulberry mulberry mulberry czarny i biały.

Różnica ta nie jest w kolorze jagody, jak uważają, w kolorze kory drzewa. Przetarg liści morwy białej produkcji stosowanego do jedwabnictwo uprawy morwy robaka. Ogrodnicy berry upraw jest uprawiane na czarnej morwy. Liście drzew i gruba szorstka.

Nie nadają się do morwy robaka, a owoce są bardziej wyraźne i intensywny smak niż morwy białej.

Charakterystyczne cechy roślin

Najbardziej charakterystyczną cechą drzewa morwy, jest rodzajem organizacji seksualnej. Jest jednopienne, dwupienne roślin i kwiatów rodzaje tworzenia trehdomnoe. Na jednym drzewie może spełniać zarówno męskie i żeńskie i hermafrodyta kwiaty. Różne kombinacje mogą być niezależne od klasy.

Bardzo rzadkie w morwy obserwowanego zjawiska Partenokarpia – Edukacja owoce bez nawożenia. Jeszcze rzadziej – edukacja męskich i żeńskich kwiatów na samym kwiatostanu.

Kwiaty żeńskie są małe i czarne morwy niepozorne, zebrane w kwiatostany podobne do kolekcji. Owłosione one słupek. Z tego powodu, w czasie kwitnienia drzew owocowych można odróżnić od samców zapylaczy roślin, których białe kwiaty pręcikowa są zbierane w kolczyki.

Drzewa owocowe w obecności zapylacza dają obfite żniwo.

Sadzenie i pielęgnacja

Do ziemi, zarówno wiosną jak i jesienią. Dla wszystkich mało wymagające rośliny, lepiej jest wybrać miejsce, z bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Biorąc pod uwagę fakt, że zakład w jego najbardziej są dwupienne, lepiej kupić sadzonkę trzyletni, który już przynosi owoce.

W otworze sadzenia doprowadza dwa wiadra kompostu lub próchnicy w połączeniu z 200 g złożonych nawozów. Po posadzeniu obficie podlewać sadzonki i glebę wokół niego – mulcz. Podlewanie jest konieczne w przypadku długotrwałego braku opadów, jak Mulberry – roślina jest odporna na suszę, ale gleby wokół roślin należy okresowo rozluźnić i chwastów chwasty.

Mulberry wymaga okresowej karmienia. Wczesna wiosna trzeba zrobić nitrofosfatu, aw pierwszej połowie czerwca – jednego wiadra wody z sfermentowanego obornika. Karmienie Lato nie jest zalecane, że drzewo nie wyrzucony nowe pędy.

Nie zakończyć swoją formację przed zimnym sezonie i umrzeć.

Korzystanie z owoców morwy czarnej

Czarne owoców morwy mają nie tylko doskonały smak i aromat, są one nieodłączne właściwości lecznicze. Zalecane są do zaburzeń metabolicznych i anemia w organizmie. Medycyna naukowa korzysta owoce w zapalenie błony śluzowej żołądka i niskiej kwasowości soku żołądkowego.

Ponadto, nie jest pozytywnym doświadczeniem w leczeniu pacjentów Mulberry świeże jagody z chorobami serca i miokardiostrofiey. Sok z jagód skutecznie stosowane w zmian na wrzodziejącym zapaleniem jamy ustnej i gardła.

Jagody są idealnie nadaje się do recyklingu. Dżem, duszone owoce, soki, herbaty i wina leczniczego. Mulberry owoce mają wysoką zawartość cukru, o niskiej zawartości kwasu i bogaty zestaw witamin, w tym C, B, P, rutyna, karoten, cholina, i glikozyd i pektynę.

Black mulberry – roślina, która pochodzi od niepamiętnych czasów. Jedną z roślin leczniczych w glebie. Każdy organ drzewa ma wpływ na organizm ludzki. Berry sok – oczyszcza krew, a wywar z oddziałów – łagodzi bóle reumatyczne i obniża ciśnienie. Odwar z liści – łagodzi gorączkę i zmniejsza poziom cukru we krwi i napar z liści – środek wzmacniający.

Mulberry korzenie – jest stosowany jako środek wykrztuśny, rozrzedza śluz lepki grube.

Drewno Mulberry uważane cenne rasy. Jest gruba i błyszcząca. Z niego wykonane meble, różne produkty i narzędzia.

Uprawa morwy na swojej stronie – nie zapomnij o magiczne właściwości drewna, przyszedł do nas z legend.

Share →