Na podłogach w kuchni: wybrać optymalne pokrycie

Na podłogach w kuchni: wybrać optymalne pokrycie

W każdej kuchni domowej miejscem najczęściej odwiedzanym. Śniadania i kolacje są stale zebrać wszystkie gospodarstwa domowe razem, a od powierzchni kuchni w domu jest małe, intensywność narażenia na nadmierne obciążenia na podłogę w kuchni przestrzeni jest jednym z największych w całym mieszkaniu. Dlatego rada, na której seks jest lepszy w kuchni, są bardzo popularne w wielu mieszkańców i właścicieli mieszkań prywatnych miejskich.

Co więcej, to pytanie dość często właściciele są zaniepokojeni, bo podłoga w kuchni jest jak ludzka twarz – stale w zasięgu wzroku. W związku z tym, że myśl o tym jest aktualizowana jest z właścicielami raz na 5-7 lat. A ponieważ życie nowej powłoki obejmuje nie mniej czasu, co robić w podłodze w kuchni – pytanie nie jest bezczynny.

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak zrobić podłogę w kuchni. należy określić jego parametry, zwłaszcza, że ​​wiele domów zgromadziły pewne doświadczenie w tym zakresie. Generalnie, wymagania dotyczące powierzchni podłogi w standardowej kuchni w większości rodzin:

 • piękny i atrakcyjny wygląd;
 • Siła;
 • odporność na zużycie ze względu na duży ruch;
 • wilgotność i właściwości antybakteryjne.

Istniejące rodzaje podłogi do kuchni

Z połączenia tych wymagań, najlepiej sprostać potrzebom 7 rodzajów podłóg:

 1. płytki ceramiczne (płytki, które do wyboru do kuchni);
 2. kamień naturalny;
 3. sztucznego kamienia (granit);
 4. linoleum (w tym naturalne i PCV) (jak wybrać linoleum do kuchni);
 5. Polimer samopoziomujące podłogi;
 6. korka;
 7. parkiet (w tym podłogi laminowane i drewniane).

Wszystkie materiały są dość powszechne w naszym kraju, ale różnice mają znaczący wpływ na opinię właścicieli metrów kwadratowych, co zrobić w podłodze w kuchni.

Cechy wyróżniające wykładzin podłogowych

Główna różnica polega na ich pokrycia z naturalnego lub sztucznego. Naturalny kamień i linoleum, podłogi z korka i są przyjazne dla środowiska materiały i płytki ceramiczne, linoleum i PVC wylewki żywicy sztucznej pochodzenia. Ale jego parametry są różne materiały, niezależnie od ich pochodzenia.

Na przykład, aby odpowiedzieć na pytanie, z którym seks jest lepszy w kuchni – kamień naturalny lub linoleum, wielu z nich myśli o twardości materiałów. Rzeczywiście, meble kuchenne nigdy nie opuści wgniecenia na skale, ale jego zalety i koniec.

Co więcej, każda gospodyni będzie powiedzieć, że miękkie linoleum jest w stanie zaoszczędzić nikt nie stracił miskę lub filiżankę, a kamień nie pozostawi żadnych szans na korzystny wynik takiego beztroskiego upadku.

Jak dokonać wyboru: która płeć jest lepsza w kuchni

Tak więc oczywiste braki w praktyce włączyć niewątpliwą korzyść. Nowoczesne technologie są od dawna mogą dokonywać sztucznego podłogi jest odporny na stałe obciążenie i materiałów naturalnych w celu ochrony przed wilgocią i brudem.

Dlatego też, wybierając podłogę do kuchni, ważne jest, aby zdecydować się na materiały, które najlepiej pasują pod żądanie właścicieli. Rygor i zwięzłość linie – terakota, parkiet lub granitowe, połysk i gładką powierzchnię – wylewka, izolacja akustyczna – linoleum i korka. Jeśli lubisz niektórych materiałów w tym samym czasie, to można je połączyć.

Płytki ceramiczne pod mebli i drewna w jadalni;

Granit w obszarze pieca kuchennego i umywalką oraz korka reszta itp

Share →