Na szkodliwości palenia dla dzieci

Na szkodliwości palenia dla dzieci

Jakie są przyczyny palenia wśród młodzieży? To pytanie jest zadawane przez miliony rodziców. Po tym wszystkim, palenie jest ogromna szkody dla nastolatek ciała.

Rozważyć przyczyny, dlaczego dzieci zaczynają palić.

  • Wszystkie dzieci są mile widziane zawsze uwagę na nowe i nieznane. A jeśli jest to nowa i wciąż palenia, staje się podwójnie ciekawe i pożądane. Nastolatki, które palą czują niezależne i odważne, zwłaszcza jeśli są uzależnieni rodzice nie zauważają.
  • Dzieci wierzą, że palenie ma świetną reputację, ale ten, kto nie pali, – mięczakiem. Wiele dzieci zaczynają palić się „ich” w konkretnej firmie.
  • Nastolatki chcą naśladować dorosłych palaczy lub znaki w filmie, które powodują ich zachwyt. Dla dzieci na dym – oznacza to, że aby stać się dorosłym.
  • Jeśli ktoś palenia nastolatek zaczął, to zawsze wiąże się jego przyjaciół w nim. A w młodym wieku trudno jest oprzeć się presji rówieśników.
  • Innym ważnym czynnikiem, na początku nastoletnia przykład palenia rodziców. Tak więc, ludzie najbliżsi spowodować poważne szkody dla organizmu dziecka.

W anonimowym badaniu uczniów 5% respondentów odpowiedź „Tak wygląda pięknie.” Takie odpowiedzi spowodować szok, bo młodzież nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń związanych z paleniem, co do szkodliwego wpływu nikotyny na nowo powstałych i organów rosnących.

Studenci powinni być świadomi zagrożeń związanych z paleniem

Rocznie na lekcjach szkolnych i organizowanie spotkań, na których szczegółowo szkodliwości palenia. Według najnowszych statystyk, wielu zaczyna palić w 12-13 lat, z 8% nastolatków pali codziennie. Jeśli dziecko pali dziennie przez 7-8 papierosów, zaczyna rozwijać uzależnienia od nikotyny.

Według tych samych statystyk, w dniach 10-11 równiarki palacze są ponad połowę studentów.

Pomimo faktu, że co trzeci nastolatek pali przewlekłej choroby przewodu pokarmowego i dróg oddechowych, żaden z uczniów nie myśleć o szkodliwości palenia. Naukowcy udowodnili, że palenie dzieci negatywnie wpływa na ich wydajność. W czasie pobytu w szkole nastolatka jest pod aktywnej postaci, więc szkodliwości palenia na organizm jest bardzo widoczne.

W pierwszej kolejności, poważne obrażenia są wykonane z aktywnym aktywność umysłową związaną z obliczeniowej i pamięci. Nastolatka cierpi gorzej obciążenia szkoła szybko przepracowanie.

Jak poważny jest palenie szkody powoduje, że organizm nastolatka?

Palenie szkodzi ciała nastolatków. Optyków odkryli bezpośredni związek między pogorszeniem wzroku u dzieci i ich pasja do papierosów. Lekarze odkryli, że nikotyna zwiększa ciśnienie śródgałkowe. Dzieci również młodzieży palenia pogorszeniu słuchu zaczynają dostrzegać złe dźwięki o niskiej częstotliwości. W pojawiających się do końca ciała dziecka, gdy palenie jest naruszenie procesów metabolicznych.

Palenia dotyka dzieci i ich przyswajanie witamin z grup A, B i C. W związku z tym, istnieje opóźnienie rozwoju dziecka i hamuje wzrost organizmu.

Po ukończeniu szkoły średniej są palaczy około 60% młodzieży. Jednak jeśli ludzie nie rozpocznie palenia w okresie dojrzewania, istnieje duża szansa, że ​​nie jest uzależniony od papierosów nigdy nie byli.

Każdy dorosły wie o szkodliwości palenia dla dzieci. Dlatego jesteśmy w stanie chronić nastolatków przed paleniem i powiedzieć im o nieodwracalnej destrukcji ciała, które jest konsekwencją uzależnienia od nikotyny.

Share →