Nadciśnieniowy - pilna pomoc

Nadciśnieniowy – pilna pomoc

Pierwsza pomoc dla nadciśnieniowego powinna być przekazana niezwłocznie, a przed przyjazdem karetki pogotowia, a stan ten może spowodować śmierć lub prowadzić do nieodwracalnych skutkach.

Co do zasady, przełom nadciśnieniowy występuje nagle, kiedy „nie było żadnych oznak kłopotów”, ale w niektórych przypadkach może to być poprzedzone picia alkoholu, gorączka wewnątrz lub na zewnątrz, gwałtowna zmiana warunków pogodowych. Jeśli naczynia są w złym stanie, a wiele osób ma taki model jest obserwowany po 50 latach nagle stresująca sytuacja dla układu sercowo-naczyniowego może nie jako nadciśnieniowego.

Ważne jest również, aby uznać, że psychologiczny i emocjonalny stan pacjenta może również spowodować przełom nadciśnieniowy, na przykład, długi pobyt w depresji lub rozwój nerwic i podobnych warunkach znacznie zwiększyć szanse na kryzys.

Objawy nadciśnieniowego, kiedy na alarm?

Dla wielu ludzi, karetka jest związane z ekstremalnymi przypadkami poważnego stanu, a zatem może być czasem bariera psychologiczna i pytanie, należy wezwać pogotowie – może można zrobić na własną rękę z pomocą pigułki z domowej apteczce?

Dlatego też, do kropki nad „i” – w poniższej tabeli zawiera parametry, w jakich niezależna kontrola ciśnienia niepożądane. Uwzględnia pomiar dane powinny być także zrozumieniem ich normalne, zwykłe ciśnienie. Fakt, że niektórzy ludzie rozwijać się nawet wtedy, gdy ciśnienie skurczowe 140, choć jest to ekstremalny próg standardy.

Dla nadciśnieniowego, skontaktuj się z lekarzem, jeśli wysokie ciśnienie krwi towarzyszy co najmniej jeden z następujących objawów:

 • niestabilny stan emocjonalny (histeria, poczucie strachu, nieuzasadnione radości);
 • dreszcze;
 • obrzęki;
 • atak wymiotów;
 • zawroty głowy;
 • niewyraźne widzenie;
 • naruszenie odruchów;
 • drętwienie kończyn;
 • zaburzenia serca;
 • Ból w sercu.

Kiedy przełom nadciśnieniowy udzielić pierwszej pomocy źle lub gdy nie zapewnia wszystkich, może prowadzić do udaru mózgu, a następnie, aby odzyskać wszystkie funkcje będą trudne.

Co zrobić, gdy przełom nadciśnieniowy?

Algorytm pierwsza pomoc dla nadciśnieniowego składa się z następujących elementów:

 1. Wezwać karetkę. Oglądając wykwalifikowanego technika – konieczność w stanach kryzysowych. Jeśli są pewni swojej wiedzy, w jaki sposób obniżyć ciśnienie i jak zachowywać się w takich przypadkach należy pamiętać, mądrość ludzi: „Jedna głowa jest dobra, ale dwa – lepiej.”
 2. Podczas oczekiwania na lekarza, upewnij się, że pacjent nie poszedł, nie doświadczenie aktywności fizycznej, a najlepiej, wziął pozycji poziomej z lekko podniesioną głową. Podnieś głowę jest bardzo ważne w tej sytuacji, to pomoże zmniejszyć obciążenie naczyń krwionośnych mózgu.
 3. Zmierz ciśnienie krwi co 15 minut.
 4. Jeśli wysokie ciśnienie krwi już nastąpiło, a lekarz przepisany jej pigułki redukcji, niech pacjent podjąć odpowiednie leki przepisane przez lekarza wcześniej. Oto niektóre z leków do obniżenia ciśnienia krwi – kaptopres, nifidipin, czy to moczopędne prostych kroków.
 5. Gdy karetka przyjeżdża, a ciśnienie nie jest zmniejszona w ciągu godziny po zażyciu leku, obniża ciśnienie krwi, ponownie pigułki. Upewnij się, że nie wiele niższym ciśnieniem, ponieważ wtedy pacjent może stracić przytomność i powoduje to stan powikłania.
 6. Gdy niedokrwienny ból w klatce piersiowej podanie pacjentowi tabletki nitrogliceryny, który rozszerza naczynia krwionośne.

  Należy pamiętać, że może to być objawem zawału serca.

 7. Jeśli stan emocjonalny stres i panika i niech pacjenta Corvalol, valeryaku. Valokardin będzie działać lepiej.
 8. Ostrożność musi być starsza. Jeśli „perelechit” i bardzo niższe ciśnienie – powoduje osłabienie, senność, osłabienie, zawroty głowy i powodować niedostateczny dopływ krwi do mózgu, to może prowadzić do udaru mózgu.

Pierwsza pomoc dla kryzysu nadciśnieniowego obejmuje również szereg elementów reżimu:

 • wietrzyć pomieszczenie, w którym pacjent jest wstępnie ukrywanie Veil to łatwe;
 • regularnie rekord pomiar ciśnienia krwi;
 • Zmniejsz jasność pokoju;
 • Stworzenie ciszy pacjenta.
Share →