Nadmierne pocenie się. Co robić?

Nadmierne pocenie się. Co robić?

Jak pozbyć się zapachu w pachami? Dlaczego pot stopy, dłonie, czoło?

Te pytania są aktualne jak nigdy dotąd. Po pierwsze, ze względu na letnie upały. Po drugie, każdy człowiek ma swój własny zapach potu, a czasami nie zawsze przyjemne, ale wywołuje oburzenie wśród innych.

Po trzecie, nadmierne pocenie się może mówić o problemach zdrowotnych, które wymagają szybkiego rozwiązania.

Dlaczego osoba poty?

2,5 mln – wielu potowych każdej osoby. Większość z palmami: 600 na centymetr kwadratowy. Z kolei, gruczoły potowe są podzielone na ekkrinnye (gruczoły zewnątrzwydzielnicze) i (apokrynowych«zapach gruczołów»).

Pierwszy urodzić się z człowieka i rozpraszania w całym ciele. Największa liczba – w pach, rąk, nóg, klatki piersiowej. Gruczoły ekkrinnyh zadaniem – dostarczania skórze wilgoci, aby zapobiec przegrzaniu ciała.

Apokrynowych gruczoły potowe pojawiają się w okresie dojrzewania, w związku z tym są pachy, wokół sutków, genitaliów i pępka. Zaczynają intensywnie pracować w tych momentach, kiedy dajemy upust swoich emocji: doświadczenie, radujcie się, podekscytowany.

Jeśli mówimy o zapachu, oryginalnej wersji puli zupełnie neutralnym, a 90% wody. Zapach pochodzi z nagromadzenia bakterii w miejscach, pocenie się – pachy i pachwiny. Ponadto, w zależności od stanu zapachu człowieka. Jeśli ćwiczysz część potu pojawiają się bakterie kwasu mlekowego, które dają nieprzyjemny zapach.

Kiedy człowiek jest zrelaksowany, pocenie się w normalnym rytmie.

Główne przyczyny nadmiernej potliwości

  • Menopauza. Menopauza wpływa na zmiany hormonalne kobiet, co powoduje nadmierne pocenie się.
  • Choroby prostaty. Hormonalna skacze negatywny wpływ na stan zdrowia mężczyzn, w tym na potem.
  • Leki. Niektóre środki farmakologiczne powodują pocenie się. Jeśli przyjmowanie tabletek zaczyna "płynąć" potu, należy powiadomić lekarza.
  • Cukrzyca może być także główną przyczyną zimne poty. Zrób badanie krwi i dowiedzieć się, jaka jest sytuacja.
  • Dystonia wegetatywna jest nierozerwalnie związane z nadmiernym poceniem się.

    Wraz z tym może być blada i niskie ciśnienie krwi.

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu?

Najlepszym lekarstwem, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu potu – wziąć prysznic z mydłem. Jeśli nie jest to możliwe, można użyć specjalnych środków do pielęgnacji ciała. Ku uciesze ich teraz obfitować różne dezodoranty. spraye do ciała.

Jednak po wybraniu powinni być ostrożni, ponieważ większość dezodoranty zawierają związki glinu, które spadają na skórze, szybko penetrują i niszczą białka komórkowe. Ponadto, szkodliwe substancje zatykają gruczoły łojowe i mogą powodować podrażnienia.

Przy okazji, dezodoranty różnych typów: uniwersalne (dla kobiet, mężczyzn i młodzieży) dla alergików i osób z chorobami skóry, dla sportowców. Ponadto istnieją specjalne środki. Chroń nogi i buty z nieprzyjemnym zapachem.

Środki ludowe, aby pozbyć się nieświeżego oddechu

Prysznic. Zabiegi wodne nie tylko przyczynić się do wyeliminowania zapach potu, ale także mają pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia.

Kora dębu Jest to doskonały środek antyseptyczny. Składa się ona z – środki, które normalizują pracę gruczołów potowych. Wlew piwny kory, nalegać go przez godzinę i dodać do kąpieli.

Sage, seria stokrotka – wywar z tych ziół leczniczych pomaga pozbyć się zapachu potu. Dodaj go do wspólnej kąpieli lub przetrzeć je szczególnie spocone miejsca.

Sauna pomaga oczyścić organizm . Wraz z potem z organizmu pozostawiając resztek leków, metabolity, itp

Tatiana Zelensky

PRESS-SERVICE Portal zdrowia "Informacje o Zdrowie "

Używanie materiałów stają się aktywne hiperłącza do Zdorov-info jest wymagane

Share →