Nasilenie objawów ciśnienia

Nasilenie objawów ciśnienia

Nadciśnienie tętnicze w ostatnich latach znacznie młodsza. Ciągły stres, siedzący tryb życia, pasja do śmieciowego jedzenia, palenia – Wszystko to prowadzi do tego, że ofiary tej choroby u ludzi «kwiecie wieku», Dlatego wiedza na temat objawów wysokiego ciśnienia krwi nie przeszkadza nikomu.

Wysokie ciśnienie krwi i wyczerpanie

Zwykle pierwszym objawem wysokiego ciśnienia krwi staje się stan podobny do zmęczenia lub lekkim mrozie: jakiś drażliwość, senność w ciągu dnia i w nocy, zaburzenia snu, niemożność koncentracji, zaczerwienienie gałek ocznych, itd

Wiele osób ignoruje te objawy, w międzyczasie, jeśli ciśnienie zwiększa się w stanie spoczynku do 140/90 mm. Hg. Art. i ma tendencję do dalszego wzrostu, możemy mówić o łagodnej postaci nadciśnienia.

Dlatego wszyscy ludzie powyżej 40 roku (i według statystyk, nadciśnienie rozwija się w mężczyzn kilka razy częściej niż kobiety), jak również osób, które są narażone na ryzyko (diabetyków to, palaczy, osób z nadwagą i tych z których krewni zmarł na atak serca lub udar mózgu) należy regularnie kontrolować ciśnienie tętnicze krwi.

Wysokie ciśnienie krwi i bóle głowy

Przy dalszym rozwoju choroby w nadciśnieniu głowy rozpocząć. Mogą być bóle i upadł (jak «obręcz» Kolor) i ostre.

Jednocześnie z bólem głowy, optycy w zdiagnozowano u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i procesów zmian dna oka w siatkówce zanikowych.

Objawy te wskazują, że z powodu podwyższonego ciśnienia i przepływu krwi w mózgu pacjenta był zakłócony bardzo wysokim ryzykiem wystąpienia udaru lub poważne choroby, do ślepoty.

Dlatego też, jeśli ciśnienie osiąga wartość spoczynkowego 160/100 mm. Hg. Art. wymaga pilnej wizyty do kardiologa lub lekarza i otrzymać specjalne leki przeciwnadciśnieniowe – takie ciśnienie może stanowić zagrożenie dla życia!

Podwyższone ciśnienie krwi i bóle serca

Wraz z bólem głowy u pacjentów z podwyższonym ciśnieniem zazwyczaj objawy takie jak ból w klatce piersiowej i lewej stronie klatki piersiowej, często rozszerzenia do lewej ręki i zaburzeń rytmu serca (subiektywnie odczuwalne jako «zblakły» serca lub «guzek w gardle»).

Są oznaki, że podwyższone ciśnienie powodowane zmian patologicznych w mięśniach serca i tętnic wieńcowych. Najczęściej jest to choroba wieńcowa, dusznica bolesna (ból objawia się w środku klatki piersiowej mostka, rosnące na wysiłek) i wzrost lewej komory ze zmniejszeniem rzutu serca i niewydolności serca (duszność i pojawia obrzęk).

Jednakże, jeśli w odpowiednim czasie leczenie nadciśnienia tętniczego, chorób serca w procesach z tyłu, a nadciśnieniem pacjenta który prowadzi zdrowy tryb życia i nie zapomnieć o przyjmowanie leków hipotensyjnych, mogą być aktywne życie spełnienia.

Wysokie ciśnienie krwi i nadciśnieniowy

Czasami pacjenci z umiarkowaną i ciężką postaci nadciśnienia (wartości ciśnienia wzrosła do 160/100 mm. Pm. Art.) Jest to tak zwane kryzysy nadciśnieniem.

Są one spowodowane przez ostry wzrost ciśnienia jest znacznie wyższe niż normalne wartości dla pacjenta. Ten kryzys może nadciśnieniem może rozciągają się na kilka typów:

Neurowegetatywne przełom nadciśnieniowy

Wzrost ciśnienia towarzyszy uczucie lęku, czasami gorączka, drżenie rąk, rozwija tachykardię.

Spuchnięte przełom nadciśnieniowy

Występuje, gdy stosowany przez osoby z dużą ilością wysokiej ciśnienia płynu życia lub soli. W tym samym czasie opracowanie ciężki obrzęk kończyn i twarzy.

Wysokie ciśnienie krwi, co robić?

Oczywiście, leczenie nadciśnienia tętniczego powinno się rozpocząć przed rozwijać przełom nadciśnieniowy.

Leczenie nadciśnienia tętniczego musi łączyć zarówno non-lek i leki. Są one równie ważne.

Poprzez nielekowej terapii nadciśnienia obejmują zmiany stylu życia. Aby normalizuje wysokie ciśnienie krwi jest bardzo ważne, aby rzucić palenie (według statystyk, częstość występowania udaru mózgu u osób palących są kilka razy wyższe niż u osób niepalących), schudnąć (często wysokie ciśnienie krwi jest związany z nadwagą), prowadzić aktywny tryb życia i nie płacą mniej niż godzinę dziennie ćwiczeń. Ponadto, dla osób z wysokim ciśnieniem krwi, wzrost skorzystają specjalnej diety (dieta i zespół metaboliczny).

Jednak nawet zdrowy tryb życia często do normalizacji wysokiego ciśnienia krwi należy podjąć specjalne leki.

Wysokie ciśnienie krwi: Jak długo należy przyjmować lek?

Istnieje kilka rodzajów leków przeciwko nadciśnieniu, każda aplikacja ma swoją specyfikę i przeciwwskazania.

Jednak wszystkie obecnie istniejące leki są tylko objawowe – to jest, zmniejszają one wysokie ciśnienie krwi i zapobiega występowaniu powikłań (takich jak choroby serca, udaru mózgu, kryzysowych, itd), lecz nie jest prawidłowy przyczyna tej choroby, nie jest znany.

Dlatego też leki przeciwnadciśnieniowe muszą być przyjmowane przez dłuższy czas – niemal całe życie.

Wysokie ciśnienie krwi: pułapek leków hipotensyjnych

Czas trwania i jakości życia osób z podwyższonym ciśnieniem, które regularnie brać odpowiednie leki, aby być wyższe u osób, które je ignorują. Jednakże należy pamiętać, że długotrwałe stosowanie leków przeciwnadciśnieniowych często towarzyszy szereg działań ubocznych.

Na przykład, do niedawna, wiele leków na nadciśnienie powinno być takie nieprzyjemne konsekwencje, jak pogorszenie erekcji i popędu seksualnego – libido.

Klasy leków beta-blokery są stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi przez kilka lat i sprawdziły się bardzo dobrze. Beta blokery, Co więcej, które pozwalają szybko zmniejszyć ciśnienie do zmiennych fizjologicznych, zdolnych do normalizacji rytmu serca i chronić serce przed rozwojem niewydolności serca (osłabienie mięśnia sercowego). Wymaga stosowania tych leków w obecności jednoczesnego dławicy piersiowej (ból w klatce piersiowej napadowego), jak również u pacjentów po przebytym wcześniej zawałem mięśnia sercowego.

Share →